Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mért akarják egyes tanárok...

Mért akarják egyes tanárok mindenáron megkeseriteni a diákok életét?

Figyelt kérdés
Nemértem az emebereket, aki nem tud azt az egekig magasztalják, aki pedig picitis értelmesebb azt megpróbálják elnyomni. Miért jó ez? Ha valaki tanári pályára adja a fejét mért nem csinálja szivvel lélekkel? Mért nem próbálják inkább a leggyengébbtől a legokosabbakig minden diákjukat ösztökélni nem pedig elnyomni? Jó tanuló vagyok, sosem volt problémám a tanulással, de mármár kezdek undorodni ettől a hozzáállástól, holott sosem szóltam vissza a tanáromnak mégis nagyon durván kiimutatja mennyire nem kedvel. Nemértem mért :( Ti mit tennétek ez ellen? Ez a hozzáállás elveszi a kedvét az embernek...Mit javasoltok?
2009. márc. 26. 22:22
1 2
 11/12 -Pimpike- válasza:
55%
A diákok kicikizése nem új dolog.Én 11 éve érettségiztem és engem is kiutált a töri tanárom.Második héten kihívott valakit felelni az osztályból és nem tudott válaszolni az egyik kérdésre, majd rám nézett hogy válaszoljak rá(mi a majomember latinul, apró betűs volt)mivel nem tudtam a válasz be írta az egyest.Következő órán feleltetett és csak kettest adott pedig mindet tudtam, majd egy másik órán kifejtette hogy nem vagyok ebbe az iskolába való és hogy súlyos pénzbe kerül ez az államnak....és mindezt az osztály előtt! Mondanom se kell 4-esre érettségiztem és csak egy hajszál választott el az ötöstől.
2009. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Szia. Én nem szeretnélek megbántani, csupán az első válaszoló védelmére hadd mondjak ennyit:

Először is az egy dolog, hogy valakit nem érdekel a nyelvtan. Igazad van, attól még lehet akár okos is... Okos, azaz, hogy rengeteg kérdésre tudja a választ. De ezzel még nem lesz művelt.

Másrészt sajnos, ha valamit leírsz, azzal jellemzed magad. Ha nem tudsz helyesen írni, akkor akár álmaid munkájáról is lemaradhatsz, azért fogják visszautasítani a jelentkezésed, mert nem tudsz helyesen írni. Napjainkban ez pedig elég fontos dolog.

Hogy őszinte legyek, szerintem az minden embernek az alapkötelessége, hogy tudjon a saját nyelvén.

És igazából... az nem jó védekezés, ha azt mondod, hogy azért nem tanulod meg a nyelvtani szabályokat, mert te ezzel vagy különleges, és nem állsz be a "birkák" közé. Hidd el, rengeteg diákot láttam ezzel érvelni. Nem is lett belőlük több "üresfejű libáknál" (tisztelet a kivételnek - így ez rád se vonatkozik, mert nem akarlak látatlanba megítélni.)


A kérdésre pedig csak annyit tudok mondani, hogy meg kell szokni. A mi iskolánkban olyan szeszélyes tanárok voltak, hogy minden óra előtt imádkoztunk, hogy jó kedvük legyen. Volt olyan, hogy ha rossz kedve volt, minden apróságért lekiabált valakit. (mondjuk ha leejtette a tollát) Az egyetemen pedig csak rosszabb lesz a helyzet, mert ott mindenki "egyenkockafej" lesz. Nem fogják érdekelni a professzorokat, hogy ki vagy, akármilyen kedves is vagy.

2009. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!