Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik szidják a bölcsészeket,...

Akik szidják a bölcsészeket, tudnak példát mondani, hogy egy bölcsészettudományi karon milyen szakok vannak, azokon a szakokon mit tanulnak, és később mi lesz a munkájuk?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 22:40
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Oké, valóban túl sok nem odaillő ember van (de továbbra is fenntartom, hogy máshol is - gazdálkodás és menedzsmentet is el lehet végezni 4-5 év alatt, úgy, hogy gyakorlatilag a Hajógyárin lakunk), ezt elismerem. De engem továbbra is az bosszant, tudom, túl sokadjára írom le, hogy a szomszéd néni lehülyéz, mert hallotta a tévében, hogy a bölcsészek nem jók semmire. Majd mikor elmagyarázom, mit tanulok, néz, hogy ő nem tudta, hogy az azt jelenti. :D Ha sok pénzem lenne, lassan elvégeznék dacból valami reál szakot, hogy ne nézzenek már hülyének az érdeklődési köröm miatt. Egyébként én nem hasonlítgatom össze a bölcsészeket TTK-sokkal, IK-sokkal, bár hozzáteszem, nem egy barátom tanul egyszerre két kül. karon. Szóval csak egy minimális megbecsülést szeretnék. Pl. van több barátom, aki mérnöknek készül, tiszteletben is tartom őket, mert a belüket kidolgozzák, ők meg hálásak, ha segítek nekik felkészülni nyelvvizsgára. Próbáljuk már meg elfogadni egymást. (És attól, hogy valaki tanárnak tanul, a bölcsész még rá is vonatkozik, szóval működik a túláltalánosítás.)

Ja a HVG-s kérdésre továbbra is várom a választ, mert az már szerintem is túlzás. :D

2011. jún. 30. 23:30
 22/32 A kérdező kommentje:

Még valami eszembe jutott, bocsánat. :D

"de viszont elég erősen kell oda logika, kreativitás, sok gondolkodás" -> ezzel teljesen egyetértek, de akkor már tegyük hozzá, hogy a nyelvtanuláshoz meg kell tehetség (ezzel biztos nem fog mindenki egyetérteni, de tanítok, és van, aki hiába szorgoskodik, nem sokra halad), szóval azt sem tudja minden hülye elsajátítani, főleg nem pl. egy japánt.

Ja és még a logikáról: szerintem pl. a generatív grammatikát sem lehet beseggelni, ha nincs logikád, nem hiába volt Chomsky matematikus is :)

2011. jún. 30. 23:38
 23/32 anonim ***** válasza:
40%

Penzugy, mernoki stb szakokkal az a helyzet, hogy lehet, hogy sok olyat felvesznek, akik nem oda valok, csakhogy ezek az emberek onnan ki is hullanak elso evben. Nem tudjak megcsinalni a vizsgakat, nem fognak tudni maradni, ha nem odavalok. A bolcseszeknel ez maskepp van. Azert 1 szakos bolcsesz nem szakad meg foleg a Bologna-rendszerben. Nagyon messze van a megszakadastol...


ELTE BTK miert van elol a rangsorban...2 okbol. Mert 1. hatalmas az ELTE BTK-ja, nem olyan, mint a TTK vagy a Corvinus gazdasagtudomanyi kara vagy akarmelyik egyetem mernoki kara. Nagyszamok torvenye miatt alakult ki ez. A 2-dik ok pedig az, hogy sokan elhelyezkednek, de kozuk sincs a szakmajuknak ahhoz, amit csinalnak. Pl. van egy nagyon jo baratnom. Foldrajzbol zseni volt, elment geografusnak (nem bolcsesz, de ez is egy toltelekszak olyan ertelemben, hogy az emberek tobbsege ezzel nem tud elhelyezkedni, mert nincs annyi emberre szukseg). Mindenfele loti-futi munkakra vettek csak fel. Van munkahelye, de semmi koze a szakmajahoz...igy elpazarolni valakinek a tehetseget, hisz egy nagyon szorgalmas ember. EGy jobb szakvalasztassal teljesen mashol tartana az eleteben. Erre o is rajott es teljesen mas diplomaert tanul. Nagyon meg kell gondolni, hogy az ember mit valaszt. Te most itt veded az osszes bolcseszt, pedig ez egy hatalmas gyujtofogalom. Egy tanar nem egyenlo egy filozofiat vegzett emberrel.

2011. júl. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
40%

"Ja és még a logikáról: szerintem pl. a generatív grammatikát sem lehet beseggelni, ha nincs logikád, nem hiába volt Chomsky matematikus is :) "



Na meg ez a masik baj a bolcseszettel...tomeny elmelet, gyakorlati tudas nulla szazalek. Szerinted hol tudod majd ezt hasznalni? Arrol nem beszelve, hogy az a sok zagyvasag egyaltalan nem fog teged a tanitasban segiteni, mivel nem egyetemi szinten kezdesz majd oktatni. A magyar rendszer el van cseszve.

2011. júl. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy főleg a bolognai rendszerben nem fogunk megszakadni, azért nem értek egyet, mert sok tanár ezt úgy fogja fel, hogy akkor most 3 év alatt kellene leadnia azt az anyagot, amit eddig 5 év alatt. Azzal egyet értek, hogy a rendszer eléggé el van cseszve, és tényleg tanulhatnánk több gyakorlati dolgot, de erről talán nem teljes egészében mi tehetünk.
2011. júl. 1. 15:11
 26/32 anonim ***** válasza:
52%

Azzal, hogy főleg a bolognai rendszerben nem fogunk megszakadni, azért nem értek egyet, mert sok tanár ezt úgy fogja fel, hogy akkor most 3 év alatt kellene leadnia azt az anyagot, amit eddig 5 év alatt.



Ez egyaltalan nem igaz, ugyanis a tanaroknak ehhez semmi koze nincs. Van egy tanterv, amit kovetni kell es mivel nem a regi rendszerben jartal egyetemre, nem tudod, hogy mennyivel tobbet kellett tanulni. Sokkal tobb tantagy volt eleve...azt nem tudhatjak behozatni veletek, mivel nem is tanitjak oket. Akkor jott be a Bologna, mikor en egyetemre jartam mar nem elso evfolyamra. A bolognasok fele annyit targyat sem hallgattak, meg a nyelvvizsgakovetelmenyeket is lecsokkentettek nekik. Nem kell mentegetodzni, nem a ti hibatok, hanem a rendszere. Vedeni sem kell, tisztaban vagyok vele, hogy hogy mukodik ez a rendszer, mivel osztatlan es osztott rendszerben is tanultam azota. A BA diploma bolcseszkaron nem nagy valami. Mi anno 3 szakot csinaltunk egyszerre, osztatlan rendszerben lehetett...

2011. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, amit mondasz, de azért a saját szakomat hagy ismerjem már jobban. Összehasonlítottam a tantervünket osztatlan képzéses tantervvel, és nekünk 3 év alatt azért több kurzusunk van, mert a régiben jobban el volt osztva. Mellesleg lehet, hogy szerinted a tanároknak ehhez semmi közük, de ezt vitasd meg egy olyan tanárral, aki 40 éve tanítja egy kurzuson ugyanazt, és nem tudja, mi az a bolognai képzés... nem nagyon fogja érdekelni, hogy én honnan jöttem és milyen képzésben vagyok.
2011. júl. 3. 18:35
 28/32 anonim ***** válasza:
Aruld mar el legyszives a szakodat, hogy tudjuk, mi az, ami olyan nehez. Nagyon varom, hogy leird, ugyanis ahogy irtam, en 3 szakra jartam (2 felsofoku plusz szakmai volt hozza a nyelvvizsga kovetelmeny) es bar nagyon nehez volt es nem jartam kozben szinte sehova, nem voltam megszakadva. Nekunk sokkal tobb targyunk volt, mint a bolognasoknak. Egyszakosoknak is. Sok elmeletet kivettek az anyagbol. Egyszakos bolcsesz kizart, hogy megszakad a tanulasban. Meg hogy a tanar nem tudja, hogy mi az a bologna...LOL. Nem kell ezt tuldramatizalni.
2011. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Es egyebkent ez ugy van, hogy mindig az sir, akinek a legkevesebb targya van, nalunk is mindig az egyszakosok panaszkodtak, hogy nincs semmire idejuk, mert ok nem tanultak meg percrol percre beosztani az idejuket, mivel nem voltak rakenyszerulve. Tehat amit te neheznek erzel, azt nem mindenki erzi neheznek. Nektek szigorlattol kezdve minden le van csokkentve. Nem ellened irom, csak ne irj olyat, hogy nektek nehezebb. Egy nagy fraszkarikat az.
2011. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
63%

tucatszak a bölcsész, mondja valaki.


az a baj, hogy az emberek összekeverik a két dolgot: attól, hogy valamivel nem lehet elhelyezkedni - ami tény -, még lehet rohadt nehéz.

2012. júl. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!