Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik szidják a bölcsészeket,...

Akik szidják a bölcsészeket, tudnak példát mondani, hogy egy bölcsészettudományi karon milyen szakok vannak, azokon a szakokon mit tanulnak, és később mi lesz a munkájuk?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 22:40
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Látom, hogy nem mostani a kérdés, de ettől mindig ideges leszek, mikor valaki a pszichológiát bölcsész szaknak minősíti. Szerintetek, ha az BTK, akkor vajon a PPK-n mit tanítanak?
2014. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Én nem kötekedni akarok, de mindenki a tanári szakot említi, mint kivételt. Úgy gondoltam, ide írom, mi az, amit még bölcsészkaron tanítanak, és szerintem valamivel hasznosabb, mint egy filozófus.

- ügyvitel

- szerkesztői ismeretek (nyomdában, könyvkiadóban, újságnál, vagy bármilyen korrektori, lektori állásban)

- nyelvszakok, fordító, tolmács (ma már ez is csak akkor ér valamit, ha ismersz egy szakterületet, pl. értesz spanyolul a hegymászó szakszavakhoz)

- művtöri, vagy múzeumpedagógia, de ezekből rengeteg van. ha nem lenne belőlük rengeteg, akkor ezzel múzeumban, galériákban, aukciósházakban el lehetne helyezkedni, szóval itt nem a szak a rossz, hanem a túlképzés

- szerintem a könyvtár szakos is meg tudja mondani, hogy mit fog csinálni


Tudom, hogy ez nem volt egy hosszú lista, és elismerem, hogy a szabad bölcsész pl. büfé szak, de akartam, hogy a tanáron kívül néhány értelmes is elhangozzon.

2014. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!