Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leérettségiztem, elballagtam,...

Leérettségiztem, elballagtam, meddig érvényes a diákigazolványom?

Figyelt kérdés

Namost, mivel mi 18 éves korunkig vagyunk tankötelesek, ezért nem kaptunk matricát a sulitól augusztusban, mert még nem voltunk 18 évesek, így csak a diákigazolvány van rajta, matrica erre az évre nincs. Érvényes-e így nyáron a diákom, ha áprilisban töltöttem a 18-at, elballagtam gimiből, és le is érettségiztem, magyarul már nem fogok oda járni? Egyetemre felvételizek, valószínűleg felvesznek, diákigazolványt igényeltem, az mikorra jön meg (amint jön az értesítő, hogy felvettek, befizetem).


Kicsit hülyén fogalmaztam, azért remélem érthető... :)


Előre is köszönöm a válaszokat :)


2011. júl. 4. 14:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

ha szept1-jén már vagy 18, akkor kell matrica.

Te tavaly évkezdéskor nem voltál, ezért egész tanévben érvényes a diákod matrica nélkül, sőt, egészen okt 31-ig.


EZ TUTI!!

mert: én is kértem matricát, de nem adott a titkárnő, elmondta amit leírtam fentebb. DE! az ellenőr megbüntetett a buszon, így mehettem reklamálni. a sulin szóltam, hogy nem adtak matricát és ezért emgbüntettek. a suli betelefonált a volánhoz, és végül nekünk volt igazunk. CSAK ez egy új törvény, így az analfabéta ellenőrök nagy része nemtudja, így büntetnek. természetesen nem kellett kifizetnem a büntetést.


Amúgy az oktatásügyi min. honlapjáról le is lehet tölteni ezt a törvényt, kinyomtatod és odatolod a kaller orra alá ha nem hiszi el, hogy érvényes a diákod...


szóval összefoglalva: NEM KELL MATRICA, és érvényes okt 31-ig a diákod.

2011. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nekem sincs rajta matrica, mert elfelejtettem kérni. Ellenőrök alapból nem is kérték még el soha, ha valahol meg diákjegyhez kell, megkérdezik miért nincs rajta, mondom nekik, hogy nem kértem el és adnak diákjegyet.
2011. júl. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

15:29-es válasza TÖKÉLETES!

ha tavalyi évkezdéskor nem töltötted be a 18-at (nem vagy ún. évvesztes), akkor matrica nélkül is érvényes a diákod, egészen október 31-ig!


nálunk csak az évvesztesek kaptak matricát, a többi nem. :)


velem is az történt, mint a válaszolóval:

áprilisban lettem 18. matricát nem adott az iskola, mert nem kellett. október 31-ig használhattam. az ellenőr ezt nem tudta, és meg akart büntetni. némi huza-vona után kiderült, hogy matrica nélkül is érvényes ebben az esetben.

ezért én is hordtam azt a törvényt és a kiküldött hivatalos papír másolatát, hogy felvettek X egyetemre (xD)

természetesen, ha egyetemre mégy, igyekezz minél hamarabb elintézni az igénylést, mert így is lassan kapod kézhez, az ideiglenesért meg fizetni kell és sorbanállni.

2011. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Hát akkor nyomtatót izzítom és majd kinyomtatom...

Az igénylés el van küldve, csak amíg nem tuti, hogy felvettek, addig nem fizetem be, illetve még az sem biztos ugye, hogy hova, júli 21-én elvileg kiderül, másnap már fizethetem is, nem?


Köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 4. 17:36
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Van egy kis bibi a fent leírtakkal! Nem az ellenőr ANALFABÉTA hanem a sulitok...

Szóval...mivel 18 éves korig vagy tanköteles, ezért nem kapsz matricát a diákodra. DE (!!!) amikor betöltöd a 18-at be kell (ett volna) ballagni a titkárságra kérni egy iskolalátogatási igazolást. Ez igazolja, hogy sulis vagy még.

Tehát az ellenőr nem is fogadhatja el mindaddig amíg nincs egy ilyen papírod és nem lobogtatod meg a szeme előtt. Gondoljatok bele, aki pl:16 évesen otthagyta a sulit, simán járkálhat a diákjával, mondván még sulis. Na ezért kell iskolalátogatási.

Kérdező: A te diákod már nem érvényes, mivel leérettségiztél, tehát a középiskolának már nem vagy tanulója, a felsőoktatásba pedig még nem kerültél bele. Addig marad az eredeti áras jegy. Ha szerencséd van hamar megjön az egyetemi diákod, de leht hogy nem. Én oktüber közepén kaptam meg, addigra mát túl voltam egy 20E fontos MÁV büntetésen :S

2011. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Hmm... Akkor nemtom... mindenesetre egy ideig még nem lesz rá szükségem, majd beiratkozásnál (jaj de későn lesz az) lérek iskolalátogatásit az egyetemtől
2011. júl. 4. 20:16
 17/23 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem osztogatják az iskolák az iskolalátogatásikat?Elvileg akkor minden 16 év fölöttinek kellene,hogy legyen?Szerintem nem.Én is bementem a sulimba,februárban töltöttem a 18at,azt a választ kaptam,hogy mivel ebben az évben töltöttem be,ezért nem kell.Szóval nem kell,ha büntetésre kerülne sor,úgyis te kerülsz ki győztesen,kis huza-vona után.
2011. júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
19:42-es nem jól tudja. Az, amit ő mond, az még a régi rendszer. Azóta új törvény van, amit pár kommenttel előbb leírtam. És az én sulim nem analfabéta, csak az ellenőr volt tájékozatlan.
2011. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Holnap bemegyek a titkárságra a gimibe, és elrendezem, remélem nem lesznek sokan, holnap lesz csak a héten ügyintézés
2011. júl. 5. 15:33
 20/23 anonim ***** válasza:

Kérdező: A te diákod már nem érvényes, mivel "leérettségiztél, tehát a középiskolának már nem vagy tanulója, a felsőoktatásba pedig még nem kerültél bele. Addig marad az eredeti áras jegy. Ha szerencséd van hamar megjön az egyetemi diákod, de leht hogy nem. Én oktüber közepén kaptam meg, addigra mát túl voltam egy 20E fontos MÁV büntetésen :S"


Valamit nagyon nem jól tudsz, a diákok akkor is érvényesek okt. 31-ig, nem csak a diákkedvezmény, hanem még az egészségbiztosítás meg minden szar jár addig (eb. okt 31 + 45 nap asszem), függetlenül attól, hogy akkor mégy-e tovább, beíratkozol-e következő évre stb.

2011. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!