Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leérettségiztem, elballagtam,...

Leérettségiztem, elballagtam, meddig érvényes a diákigazolványom?

Figyelt kérdés

Namost, mivel mi 18 éves korunkig vagyunk tankötelesek, ezért nem kaptunk matricát a sulitól augusztusban, mert még nem voltunk 18 évesek, így csak a diákigazolvány van rajta, matrica erre az évre nincs. Érvényes-e így nyáron a diákom, ha áprilisban töltöttem a 18-at, elballagtam gimiből, és le is érettségiztem, magyarul már nem fogok oda járni? Egyetemre felvételizek, valószínűleg felvesznek, diákigazolványt igényeltem, az mikorra jön meg (amint jön az értesítő, hogy felvettek, befizetem).


Kicsit hülyén fogalmaztam, azért remélem érthető... :)


Előre is köszönöm a válaszokat :)


2011. júl. 4. 14:01
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Bementem, elmondtam a kínom, kisebb pampogás után mondtam, hogy azért ez velünk kicseszés, mert aki már volt 18 szeptemberben meg kapott, hiába ugyanakkor ballagott, mint mi. Végülis kaptam rá egy matricát :D


És ott is ezzel jöttek, hogy dehát tanköteles voltál ebben az évben, de iskolalátogatásit meg már nem adnak xD

2011. júl. 6. 11:49
 22/23 anonim válasza:
Ha 95ös születésű vagy, és mikor megkezdet a 9.osztályt nem voltál 15, akkor nem matricaköteles a diákod !!!! Csak is akkor ha 95előtt születtél !!!!
2013. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nekem ez a HARMADIK diákigazolványom, és még sose ragasztottak rá semmit, a világ életben mindig busszal jártam, az ellenőr sem szólt semmit. Valószínűleg azért, mert a tankötelezettség végéig (16 év) nem kell matrica. Ha igényelted az újat, a régit bevonják, vagy visszaadják, vagy mit tudom én, de az már nem érvényes. Míg íz újat meg nem kapod, egy papírral tudod helyettesíteni. Ha ilyet nem kaptál -> Okmányiroda, de azonnal!
2016. nov. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!