Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha genetikus szeretnék lenni,...

Ha genetikus szeretnék lenni, melyik egyetemet válasszam?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes leszek. Minden álmom, hogy gyógyszerész vagy genetikus lehessek.

Anyát megkérdeztem, ő arra tippelt, hogy egy általános orvosi kart kell elvégeznem, és utána jön a szakosodás. A legjobb barátom pedig azt mondta, hogy általános biológia szak és szakosodás után lehetek genetikus.


2011. júl. 13. 19:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia.Hú.nagyon a szivedre vetted amit írtam,pedig nem támadni szerettem volna.A környezetmérnöki persze,hogy nem biológus,de azért is mondtam,hogy hasonló irány,mert lehet a biológia irányába fordulni és arra kutatni.Pl. van egy lány,ő most a környezettan végzettségével növénybiológián phd-zik.

Nem vitatom,hogy lehet a biológus végzettséggel kutatni,de azért egy orvost szerintem jobban megbecsülnek...ráadásul biológusra felvesznek egy csomó embert. Van egy ismerősöm,most érettségizett másodszorra mert az orvosira szeretett volna újra felvételizni.Bioszra jár már egy éve.Az érettségi eredménye meg sem közelíti az enyémet sem bioszból,sem kémiából.Miközben az egyetemen felvették az elvileg legnehezebb szakirányra és az egyik legjobbnak tartják az évfolyamon.Szóval nem értem...Mindamellett persze vannak genetikakutatók biológus végzettséggel.Te mit kutatsz,ha nem vagyok indiszkrét?

2011. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért attól is függ szerintem, hogy mit szeretne csinálni. Ha genetikai tanácsadást szeretne tartani kismamáknak, pároknak, akkor inkább az orvosi, mert a genetika mellett tudnia kell a betegségekről is szerintem. De ha kutatni szeretne, akkor biosszal is indulhat. Pl. az egyetemi képzés alatt szerintem biosz szakon több a genetika. Én orvosira járok, de csak sejtbiosz keretében volt egy kis genetika...bár lehet lesz még ehhez kapcsolódó tárgyam, nem tudom:)
2011. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy alakult a sorsod? :)
2016. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Bár már nem aktuális gondolom, másnak segítség lehet. Ha beszélsz németül ajánlom a Bécsi Egyetem Biológia szakot, majd a Mikrobiológia és Genetika szakirányt.
2019. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!