Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy egy gimnazista kérhet matekból felmentés?

Figyelt kérdés
Általában matekból kérik a felmentést, de gondolom lehet másból is. Miért jár gimibe, ha annyira buta, hogy nem képes egy kettest összeszedni? Egy szakmunkásnak nem biztos, hogy engedik a felmentés, pedig a szakmunkás nem készül egyetemre. Szerintem felháborító, hogy valaki nem képes elérni a kettest színt egy adott tárgyból, de helyette valamit megcsinál jól, majd megy szépen egyetemre. Nem nézem le a szakmunkásokat, csak azt a tényt vettem figyelembe, hogy a gimis tanuló egyetemre is mehet. Ti mit gondoltok erről?
2011. júl. 17. 16:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Az a felháborító, hogy vannak ilyen tudatlan emberek mint te.


A diszlexia/diszkalkulia létező dolgok, ha el hiszed ha nem. Ez bizonyított tény, nem csak úgy kitalálta valaki, de ha te olyan okosnak érzed magad, hogy jobban tudod akkor hajrá.

2011. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Létezik betegség, de azt tapasztaltam, hogy legtöbben nem is betegek. Egyszerűen csak lusták... Ha valaki órán semmit nem csinál, még az anyagot sem hajlandó írni, akkor nehezen értene meg bármit is.
2011. aug. 9. 15:16
 23/32 anonim ***** válasza:
48%

Aha nekem a testvérem kapott ilyen papírt, én eléggé reál beállítottságú vagyok és régebben tanultunk együtt simán ment neki csak egy normális tanár kellett volna meg nem kellett volna olyan k*rv*ra lustának lennie. A legjobb barátnőm pedig diszlexiás és jobb érettségije lett magyarból, töriből és még angolból is!

Ennyit ezekről a papírokról, szorgalommal és könnyítésekkel ők is simán megtudnák csinálni. (persze ettől függetlenűl vannak súlyos esetek)De nem kéne fűt fát felmentetni.

2011. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Felmentést nem olyan egyszerű kapni mint gondolod

Egy felmentés így indul.


1. CSAK tanár kérelmezheti a felmentést tantárgyból.

2. CSAK tanári szakvélemény meglétével mehetsz el vizsgálatra.

3. a vizsgálat 65.000FT bár nem tudom ,hány éves korig az állam támogatja (ha jól tudom ált. iskoláig)

4. a vizsgálat egy komoly egészségügyi vizsgálattal kezdődik

5. maga a diszkalkulia teszt 2! órás és 4 részből áll. tele van ismétlő kérdésekkel és pszichológus végzi így nem tudod átverni öt, se a tesztet. magára a tesztre el kell vinned az ÖSSZES matematika dolgozatodat amit kielemeznek, így csalás megint kizárva.


Én fel voltam mentve matematika alól gimnázium 3-tól az előtte lévő feladatokkal megbirkóztam 2esre viszont utána már míg másoknak 1-2 tanóra elég volt nekem 4-5 kellet mire megértettem, így felmentettek.

A másik pedig nekem diszgráfiát is megállapítottak de nekem a tanár jött oda és mondta, én voltam a legjobban meglepődve diskalkuliával együtt, ott is a tanár mondta nem én mentem oda, előtte eszembe se jutott.

Fogyatékosságnak számít, gondolom nem szeretnéd ha fogyatékosnak bélyegeznének mert ez minden papíron megjelenik.

Egyetemen pedig nem veszik figyelembe és mivel minden szakon van matek a végén te jársz rosszul. Van ahol kizáró ok a diskalkulia pl. kémia,fizika,matek,orvosi,mentőtiszti,kereskedelmi,mérnöki szak.

2011. aug. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
^ @és annyit hozzátennék ,hogy nekem még ENYHE fokú diskalkuliát állapítottak meg.
2011. aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
18%
Elég röhejesnek tartom én is ezt a sokféle disz-izét. Egyrészt olyan nincs, hogy valakinek nincs szüksége a matekra. Erre alapul az egész életünk. Fizetés, hitelek, a háztartás költségvetése, számlák, bevásárlás stb. Akkor akit felmentenek matekból, bárhol át lehet verni? Én is amellett vagyok, hogy ha valakinek ennyire nem megy egy tantárgy, akkor többet kell vele foglalkozni, máshogyan. Erre vannak a külön tanárok, kisegítő iskola (vagy hogy hívják), önsegítő csoport akár. Csak könnyebb lepapírozni, hogy "én ezt nem tudom".
2011. aug. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
22%

Te most tényleg azt hiszed h nem tudom hogy megy ez?? Röhej mondom a testvéremnek van ilyenje...

És képzeld ismerem a tanárt, szüleimet és a testvéremet is annyi az egész hogy nem akarták hogy megbukjon ezért mindenki nyomatta a dolgot...

Jah és miután együtt tanultunk csodák csodájára 5-öst kapott matekból! Jéé ilyet is tud diszkalkuliás létére?

Talán foglalkozni kellene vele nem ráhagyni....

(főleg a jó édes apucikámra vagyok büszke emiatt...)

2011. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
66%
Az osztályomban volt egy diszlexiás srác, de ő nem hogy nem kért felmentést, korrepetítorhoz járt, h enyhítsenek a betegségén. Heti két alkalommal olvasni tanult. Ha valakit annyira zavarna, hogy az élet némely területein elmaradottabbak a kortársaiknál, tennének érte. Ha meg se próbálja, már az is egyfajta lustaság.
2011. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: mi tettünk és annak ellenére nem tudtam érettségizni.. De ezt egy nem diszlexiás nem érti...
2011. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Mert a gimnázium a menő, vagány, a szakmunkás képző nem divat,
2012. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!