Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy egy gimnazista kérhet matekból felmentés?

Figyelt kérdés
Általában matekból kérik a felmentést, de gondolom lehet másból is. Miért jár gimibe, ha annyira buta, hogy nem képes egy kettest összeszedni? Egy szakmunkásnak nem biztos, hogy engedik a felmentés, pedig a szakmunkás nem készül egyetemre. Szerintem felháborító, hogy valaki nem képes elérni a kettest színt egy adott tárgyból, de helyette valamit megcsinál jól, majd megy szépen egyetemre. Nem nézem le a szakmunkásokat, csak azt a tényt vettem figyelembe, hogy a gimis tanuló egyetemre is mehet. Ti mit gondoltok erről?
2011. júl. 17. 16:24
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
77%

Engem nem háborít fel.

Ha valaki kap felmentést, egyrészt biztos okkal kapta, másrészt felesleges ezen felháborodni. Nyilván vmi bölcsész szakra megy tovább, vagy oda, ahova nem kell matek, akkor meg nem mindegy, hogy bejár-e matekórára, és érettségizik-e belőle?

Nem értem miért zavar ez téged?

2011. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:44


És milyen igaz , amit leírtál!

2011. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
nem
2011. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
82%

Van egy ismerősöm aki közgazdasági szakközépbe jár és úgy van matekból felmentése. Mikor megtudtam, csak néztem hogy OMFG ez meg hogy lehet?? Eladónak készül. Hát nála sem vásárolnék szívesen :D

Mondjuk az az iskola alapból egy vicc, szóval ez már annyira nem meglepő számoma.

2011. júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Nekem van egy haverom, őt nyelvek alól mentették fel. Nem kellett bejárnia órákra, nem kellett érettségiznie belőle, viszont amikor bekerült egyetemre gyorsan rájött, hogy itt már nem jelent felmentést a nyelvvizsga megléte alól, vagy is csak nagyon hosszas procedúrával lehetne elérni, ezért inkább leült és megpróbálta, de egyszerűen nem ment neki. Én is sokat tanultam vele, igyekeztünk segíteni neki, de látszott rajta, hogy nem lustaság és nem direkt csinálja, egyszerűen neki ez nem megy és kész. Végül más okokból ott is hagyta az egyetemet, de pl a tapasztalatom nekem is az már egyetemen, hogy nagyon sokan megakarják kerülni a nyelvvizsgát. Nekem is nem egy olyan csoporttársam van, aki közölte, hogy neki nincs nyelvérzéke ez van és igazán sz*rik az egészbe, a nyelvórákat fel sem vette, így jó hogy nincs "nyelvérzéke". Már frankón kitalálták, hogy szereznek valami ehhez kellő igazolást, hogy nyelvvizsga nélkül is megkapják a diplomájukat, na szerintem ez az ultra gáz!!! Ha valakinek jogosan van igazolása, tényleg beteg, akkor azt mondom, ő ne kerüljön hátrányba, de nyilván aki fel lett mentve matekból, ne akarjon mérnök lenni...

Az viszont ultra gáz, hogy egyetemista hallgatók akarják megkerülni ezt a rendszert, legszívesebben képen nyomnám az ilyeneket, mert nem értem mit keresnek felsőoktatásban és mire verik a mellüket...

2011. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

17:16


Ennyi erővel én teljesen feleslegesen tanulok rengeteg tantárgyat (töri, irodalom stb.) ha matek szakra akarok menni. Abból akkor miért nem kapok felmentést ennyi erővel?

Hál' isten már csak 1 évem van.

2011. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Én felmentést kaptam matek alól.Nem , nm vagyok lusta, heti 2órában jött hozzám külön matektanár, próbáltam odafigyelni, megtanulni ,megérteni...mégse ment és kaptam az egyeseket.Aztán elmentem a nevelési tanácsadóba és diszkalkuliát állapítottak meg. hosszas procedúra után végre megkaptam a felmentésem matematika osztályzás alól és ezzel együtt érettségi alól...Jelesre érettségiztem.szinte mindenből 90% fölött.Egy héten a matekórákon kívül vagy 3 órát kellett volna matekoznom ahhoz hogy legalább a 10% meglegyen érettségin és mehessek szóbelire...És ha a matekkal vesződtem volna ennyit, h meglegyen a kettes akkor nem tudtam volna a többi tantárgyra koncentrálni.Elég felháborítónak tartom h egyesek ezen vannak kiakadva és képesek ilyeneket mondani hogy az ILYENEK mint én ne menjenek egyetemre.Hát képzeld szeptembertől egyetemre fogok járni, és a munkámat is úgy fogom meg választani hogy ne kelljen matektudás hozzá...tehát nyilván nem leszek bolti eladó, se könyvelő.Sporttal szeretnék foglalkozni és ehhez szeretnék elvégezni egy színvonalas egyetemet.Miért fáj ez neked????Ennyire megkeseredett vagy?
2011. júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Ha valaki lustaságból meteti fel magát matekból az tényleg más mint ha vki tényleg disz.Én is az vagyok,s nálam nem középiskolában derült ki... Hanem jóval elötte. Én is minden órán ott voltam matekból,jegyzetelte,teleirtam a füzeteimet,de házit nem kellett irnom,mert egyszeren nem fogtam fel.A tanárunk minden nap suli után 1 órát foglalkozott velem és ugy se. heti 3matekunk volt,plusz a napi 1 és nem...

Igy én is 2ből érettségiztem helyette,az 5ös lett:) másik meg 4es..25L

2011. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm diszlexiás és felmentést kapott nyelvtanból és angolból(főiskolán).

Szóval én már nem lepődök meg semmin.Ennyi erővel lehet én is azért tanulom nehezen a nyelvet mert van valami bajom,csak nem tudok róla...

2011. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
A diszkalkulia már jóval előbb kiderül, még általánosban, ahogyan az összes disz. Tényleg létező betegség, és nagyon sajnálom őket, mert szinte minden szakon (BTK-sokon kívül) van valamilyen formában matek, ami nekik pokolian nehéz. Viszont nagyon mélyre ássa el magát, aki ezzel visszaél. Én 12 évig tesiből voltam felmentve (gerincsérv+csigolyatörés), és rengetegszer kaptam érte beszólást, hogy csak lusta vagyok, pedig egy 5 mpes futástól is kegyetlenül megfájdul a derekam. És nagyon mérges voltam azokra, akik indokolatlanul mentették fel magukat. Pofátlanság. Sajnos az egyetemen van kötelező tesi (orvosi), és itt nem adnak felmentést, le is vagyok maradva a többiektől, szerencsére a tanár megértő.
2011. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!