Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felháborító,...

Szerintetek nem felháborító, hogy egy gimnazista kérhet matekból felmentés?

Figyelt kérdés
Általában matekból kérik a felmentést, de gondolom lehet másból is. Miért jár gimibe, ha annyira buta, hogy nem képes egy kettest összeszedni? Egy szakmunkásnak nem biztos, hogy engedik a felmentés, pedig a szakmunkás nem készül egyetemre. Szerintem felháborító, hogy valaki nem képes elérni a kettest színt egy adott tárgyból, de helyette valamit megcsinál jól, majd megy szépen egyetemre. Nem nézem le a szakmunkásokat, csak azt a tényt vettem figyelembe, hogy a gimis tanuló egyetemre is mehet. Ti mit gondoltok erről?
2011. júl. 17. 16:24
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:
Utolsó előtti: Ti legalább próbáltatok javítani a helyzeteteken..
2012. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:

Régi kérdés, de akkor is írok.

Még alsósként ritka pocsékul ment a matek. Az elején még kettest megszereztem, de aztán egyre nehezebbek lettek, egyre rosszabbul ment. Jártam korrepetálásra, fejlesztésre, tanárom próbálkozott, de az Istenért sem ment jobban. Kb 2x pótvizsgáztam matekból mire a tanárnő feladta és javasolta a matek felmentést. Örültem, nem is kicsit! Most kilencedikes vagyok és ott vagyok minden órán, figyelek és írom amit a tanár ír a táblára, mégsem értek semmit, ismétlem, semmit. Nem vagyok annyira súlyos eset, hogy az egyszerűbb összeadásokat ne tudjam (inkább papíron) megcsinálni, viszont tényleg meghaladja a képességemet, tetszik nem tetszik. Angolból sem vagyok jó de mentségemre szóljon, a volt angolt tanárom egy se..fej volt aki amikor végre megvolt az az átkozott kettesem, (2,3) mégis mosollyal az arcán megbuktatott. Angolból kb 3-4x pótvizsgáztam. A kettes szintet tudtam kb hozni, viszont azt köszönöm szépen a tanáromnak, fel.ughatom magamnak ugyanis több mint 8 éve tanulok angolt mégsem tudok a bemutatkozásnál többet mondani, fordítás egész jól megy, viszont magamtól mondatot alkotni... na az nem megy.

A lényeg, hogy igenis létezik, hogy valakinek nem megy. Ha neked neked nincs ilyen problémád, örülj neki de ne háborogj ezen mert mindenkinek van kisebb-nagyobb hiányossága. Azokat persze lehet szidni akik csak lusták és simán nem akarnak matekozni, de az is rájuk tartozik.

2017. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!