Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem felháborító,...

Csak szerintem felháborító, hogy rajzból lehet buktatni?

Figyelt kérdés
Most azért bukjon meg a gyerek,mert nem tud jól rajzolni?
2011. szept. 29. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem, tanulnak művészettörténelmet, így már nem készségtantárgy.
2011. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem felháborító. Rajzból - ahogy előttem is írták - minden éven van művészettörténet. Attól, hogy nem tud rajzolni, a művészettörténetet még megtanulhatja, akkor már csak nem bukik. Ha még erre sem hajlandó, akkor nem tesz semmit azért, hogy sikerüljön neki a tárgy.

De ha jól rémlik általános iskolai tanulmányaimból, azért akadtak a "valódi" rajzban is olyan feladatok, ahol szinte csak szerkeszteni kellett: főleg mindenféle axonometriákat, perspektivikus ábrázolásokat készítettünk szinte csak vonalzóval. Azt nem lehetetlen kivitelezni még minimális rajzkészség mellett sem (persze nem ebből áll az egész tananyag).

2011. szept. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Attól, hogy csak rajzolni nem tud, nem buktatnak. Akkor igen, ha nem csinálja amit mondanak neki, nem követi a tanár utasításait, főleg, ha még alsós, tehát tényleg csak rajz van.

Nálunk hozzáállás alapján osztályoztak. Tehát aki sose hozott felszerelést, nem működött együtt, szart a tanár fejére, az előp lett véve. Bukni nem bukott senki, de ha a gyerek megérdemli, akkor bukjon meg. A tanár se jókedvéből buktat. Ha egy rajztanár valakit meghúz, azért ahhoz már kell valamit produkálni, pont azért, mert a tanárnak ez elég nagy támadási felület lenne.

2011. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem felháborító. Én speciel sosem voltam nagy rajzmester, de mégis mindig ötöst kaptam, pusztán azért, mert látta a tanár, hogy igyekszem, de hát ennyi telik tőlem. A művtörit meg ugye egyszerűen meg kell tanulni.


Egyébként éneknél ugyanez van, pusztán amiatt, hogy nincs hangod, nem fognak megbuktatni. Ha tojsz a tanár fejére, nem dolgozol, nem tanulsz meg kottát olvasni/írni, nem tanulod meg a zenetörit, akkor viszont jogosan buktat, mert ezekhez csak megfelelő hozzáállás szükséges.

2011. szept. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Készségtárgyakat nem osztályoznék.. Csak akadály, kudarc, visszavető erő. Testnevelés, ének, rajz, kézimunka(kellene ez is) - a képességfejlesztés lenne a cél.
2011. szept. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ha nincs fölötte a bukás veszélye, akkor hogy veszel rá egy dacos kamaszt, hogy dolgozzon órán. A legtöbben tojnának bele, ha nem félnének a bukástól.
2011. szept. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak. Nem azért buktatnak, mert nem tud rajzolni valaki.
2011. szept. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ha nincs fölötte a bukás veszélye, akkor hogy veszel rá egy dacos kamaszt, hogy dolgozzon órán."


Előbb azt magyarázd meg mi szükség van ezekre az órákra!

Jelenleg 12-es vagyok, tavaly előrehozottan érettségiztem informatikából(egész osztály), de mégis egy héten 8 informatikához kapcsolódó óránk van (ugye informatika szakosok vagyunk), de semmi értelme az egésznek, ugyanis senki sem érettségizik már belőle. A másik h minek van még rajz 12-be? Totál értelmetlen. 9 óránk van egy héten, ami totál felesleges, ebben nincs benne a tesi, meg a többi tárgy amiből nem érettségizünk (bár ez annyira nem gond, mert jó ha van tudásunk, illetve lehetséges hogy érettségizik vki, pl én). Mind1 a lényeg hogy egy csomó óra totál felesleges és energiapazarlás.

2011. szept. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nem oktattak művészettörténetet
2011. szept. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Rajzból csak az bukik meg, aki nem csinál órán semmit.


Ha csak nem szemét a rajztanár, akkor nem buktat meg senkit. Aki már rajzol valamit, annak is ad minimum egy kettest.


és hogy az egyik hozzászólónak is válaszoljak:

azért tanítanak nektek pl informatikát mert lehet h vki emelt szinten akar érettségizni vagy éppen ilyen irányban akar továbbtanulni, és mivel ez info szakos osztály. ebben semmi kivetnivaló nicns.

a többi tárgyat meg azért tanítják, mert ez van előírva, pont azért h aki akar érettségizni valamiből az info és az alaptárgyakon kivül, az megtehesse ezt.

2011. szept. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!