Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki az évismétlés? (kérdésem...

Ciki az évismétlés? (kérdésem rövid)

Figyelt kérdés

Annyi dolog miatt bukhat az ember... Nem egyszer olvasom hogy cikinek érzik az emberek azt,hogy esetleg évet kell ismételniük (főleg középsulisokról beszélek),ill. cikizik őket emiatt.


Én is egy vizsga előtt állok,úgy vagyok vele hogy megteszek mindent azért hogy jól sikerüljön,de lesz ami lesz. Ha megbukok,jövőre jobban odafigyelek,összeszedem magam,és nem török össze.


Nem értem,miért lenne ciki az,ha valaki megbukik (és nem a hanyagsága miatt bukott meg)? S


2011. aug. 9. 11:00
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sem az. Én évet ismételtem 2 tantárgy miatt, azaz nem mentem el pótvizsgázni gimnázium 1. osztályában. Másodjára tiszta lappal, vadiúj bizivel kezdtem és ezerszer jobban jártam. A matek és az orosz volt a mumus, de érdekes, hogy utána végig 4-5-ös voltam, sőt matek szakra szerettem volna menni, de meggondoltam magam vagyis inkább az akkori bukás miatt, nem hittem magamban. :(
2011. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
77%
Na és mi van ha szimplán annyira utálja a tanár, hogy nem ad jobb jegyet? Sajnos előfordul. Nálunk volt tanár kijelentette, hogy elvből nem ad 5öst fiúnak magyarból.:) Azóta adott:D Egyik ismerősöm teljesen hibátlan dogát írt, és muszáj volt megadnia neki.:D
2011. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
74%

Középiskolában ciki megbukni, ott még minimális tanulással is át lehet menni mindenből, nagyon hanyagnak kell lenni ahhoz, hogy megbukj, az meg elég ciki. Egyetemen annyira nem ciki, ott sok jól tanuló ismerősömet megbuktatták a pofára osztályozó tanárok.


Természetesen ha betegség vagy valami hasonló ok miatt buksz meg, az nem ciki, csak ez nincs rád írva, és az emberek többségében benne van a sztereotípia, hogy aki évet ismétel, az hülye. Ezért érzik cikinek, akik megbuktak.

2011. aug. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
67%

Nem ciki!

Én nem tartom magam hüyegyereknek; de én is ismételtem. Volt egy (emberileg) borzasztóan inkorrekt fizikatanárom, és egyszerűen úgy bojkottáltam az óráit, hogy első év második félévében gyakorlatilag semmit nem voltam hajlandó tanulni nála. Nem hanyagságból és nem azért, mert buta voltam - hanem mert nem, és kész.

Ebből az egyből buktam; mehettem volna pótvizsgázni, de nem mentem. Tudatosan az évismétlést választottam. És nem bántam meg: sokkal jobb osztályközösségbe kerültem, és ez a tanár se tanított többet.

Egyébként az élet engem igazolt: az illető gyanús politikai ügyletekbe keveredett, és jelenleg a börtönbekerülés szélén lavírozik.

2011. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
49%

tudod, mikor nem ciki évet ismételni? általános elsőben.. mert az a 6 éves gyerek azért bukott meg, mert vagy a szülő, vagy az óvped. nem értette meg, h a gyerek még nem iskolaérett. azzal pedig, h megbuktatták, segítették a jövőjét, h ne úgy kerüljön 2. osztályba, h nem tud írni és olvasni, stb.

ha viszont később buksz meg, az gáz.. nem ciki.. GÁZ!! hiszen vagy már olyan "érett", hogy első helyre tedd a sulit, és utána netezz, bulizz, stb. nem kell kitűnőnek lenni!!! de egy kettest össze lehet hozni bármikor

persze egyetemen van olyan tanár, akinél az egyesért is izzadnod kell, és akkor már jobban jársz, ha be se mész vizsgázni, mert így is egyes, meg úgy is..

de én egyetemistaként néha visszanézek a gimis és/vagy általános iskolai éveimre, és rájövök, h simán lehettem volna kitűnő, ha úgy igazán leülök a seggemre és tanulok, mert amiket akkor tanultam, az csúnyán kifejezve... l*f*sz esti fénnyel..

persze akkor is megvoltam mindig 4,5 .. de itt egyetemen a szükség nagy úr!!! és előfordul, h egy este alatt kell megtanulnom 25 tételt pszichológiából, és nem kettesre, hanem hármasra vagy négyesre is vizsgázom belőle

bocs, ha regény lett.. csak éreztetni akarom Veled, h igenis gáz, ha megbuksz, mert nem foglalkoztál eléggé az adott tárggyal

2011. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

"én nem tartom cikinek. ahogy felkerültem középiskolába elég fos tanárokat sikerült kifognom, akik a külsőm miatt nem szerettek, pedig a viselkedésemmel tényleg nem volt baj. na és náluk hiába tanultam, 1-esnél jobbat nem kaptam sosem" na idáig velem is ez volt...


Hát pl. ha valaki sokat beteg,vagy családi okok miatt is lehet bukni.


Családi okokra simán "rá lehet fogni" a bukást,mert én is részben amiatt buktam hogy az év minden napjában a piás apámat kellett elviselnem,a sok veszekedés és rendőrségi ügy is szinte minden napos volt,a verekedések + testvéreimre este 9-10ig vigyáztam(én etettem,fürdettem őket stb.),mert apám nem volt hajlandó. Így ilyen körülmények között szerintem képtelenség tanulni (hozzáteszem a felét nem értettem,segítséget,korrepetálást nem kaptam sehonnan).


Most se kapok túl sok segítséget,nincs rokonom aki tudna segíteni,se barátom. Egyedül elég nehéz felkészülni,de ahogy írtam,mindent megteszek annak érdekében hogy sikerüljön a vizsga.


Amúgy mindenből 4-5ös vagyok,nem vagyok lusta (okleveleim vannak,csapatban kézilabdázok,a magatartásom is jó).

2011. aug. 9. 11:20
 17/37 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ciki, ha azért bukik meg valaki, mert nem tanul. Egy kettest még a legnehezebb tantárgyból is össze lehet hozni
2011. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

"Na és mi van ha szimplán annyira utálja a tanár, hogy nem ad jobb jegyet? Sajnos előfordul. Nálunk volt tanár kijelentette, hogy elvből nem ad 5öst fiúnak magyarból.:) Azóta adott:D Egyik ismerősöm teljesen hibátlan dogát írt, és muszáj volt megadnia neki.:D"


Ilyen is volt már nálunk...

2011. aug. 9. 11:24
 19/37 A kérdező kommentje:

Szerintem sem az. Én évet ismételtem 2 tantárgy miatt, azaz nem mentem el pótvizsgázni gimnázium 1. osztályában. "Másodjára tiszta lappal, vadiúj bizivel kezdtem és ezerszer jobban jártam. A matek és az orosz volt a mumus, de érdekes, hogy utána végig 4-5-ös voltam, sőt matek szakra szerettem volna menni, de meggondoltam magam vagyis inkább az akkori bukás miatt, nem hittem magamban. :("


Örülök hogy így gondolod!:) Én is sulit szeretnék váltani (így is,úgy is). Mivel oda jár pár ismerősöm,rajtuk keresztül tudom hogy egy nagyon jó suliba,közösségbe kerülnék.

2011. aug. 9. 11:26
 20/37 anonim válasza:
84%
amúgy meg senkinek semmi köze nincs hozzá hogy te évet ismételsz -e vagy nem. ha cikinek tartják akkor vessenek magukra, nem sok beleszólásuk van.
2011. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!