Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki az évismétlés? (kérdésem...

Ciki az évismétlés? (kérdésem rövid)

Figyelt kérdés

Annyi dolog miatt bukhat az ember... Nem egyszer olvasom hogy cikinek érzik az emberek azt,hogy esetleg évet kell ismételniük (főleg középsulisokról beszélek),ill. cikizik őket emiatt.


Én is egy vizsga előtt állok,úgy vagyok vele hogy megteszek mindent azért hogy jól sikerüljön,de lesz ami lesz. Ha megbukok,jövőre jobban odafigyelek,összeszedem magam,és nem török össze.


Nem értem,miért lenne ciki az,ha valaki megbukik (és nem a hanyagsága miatt bukott meg)? S


2011. aug. 9. 11:00
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
38%

Elolvastam a hozzászólásokat.

Mindenki írogatja, hogy ciki meg gáz stb.

Én is évet ismételtem, még kilencedikben, 4-ből buktam, ekkor még nem lehetett bármennyiből pótvizsgázni, 3-tól automatikus évismétlés volt.

Majd a 2. kilencedik osztályban kettőből, akkor pótvizsgán átmentem, majd tizedikben egyből, akkor is átmentem pótvizsgán.

Effektíve szrtam bele az iskolába, nem jártam be, könyveim nem is voltak.

Nem volt kellemes, szüleim állandóan bsztattak, faluban élek, ahol mindenki tud mindent, itt sem volt könnyű.

Már túl tettem magam rajta, egyáltalán nem érdekel, most két egyetemre járok egyszerre, nem büfészakra és az egyik legjobb helyre.

Valamilyen szinten talán örülök is neki, mert ha nincs ez, akkor ma biztosan más ember lennék, valószínű nem járnék egyetemre, effektíve nem tudhatjuk, hogy egy dolog hogyan hat ki az életünkre, a negatív dolog is tud pozitív hatással lenni.

Most már egyáltalán nem érdekel mások véleménye, függetleníteni tudtam magam az eberektől, nyugodtan mondhatja bárki, hogy gáz, egyáltalán nem tud érdekelni. : )


Az új osztályom valamivel jobb is volt, velük azért jól kijöttem persze emiatt ott is voltak konfliktusok, meg beszólogattak néha, ez volt az ultima ratio a kezükben. De nem sűrűn volt ilyen. Aki meg ez alapján sorolja be az embereket, hát tegye, az osztályomban nem volt ilyen. Nem ezen múlik egy barátság vagy az emberi kapcsolat. Aki szerint meg igen, az már az ő baja.

2011. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"megint én vagyok, aki azzal kezdte, h akkor nem ciki, ha ált. elsőben buktatnak

most csak annyi lenne a kérdésem, h ha mindenki ennyire tudta, h a tanára így szemétkedik, meg úgy rafkózik, meg direkt buktat, meg pikkel rá, és a többi és a többi...

akkor miért nem tettetek semmit?? miért nem mentetek le az igazgatóhoz, h elnézést, ha zavarom, de ezt tapasztaltam ennél és annál ... más nem viselkedik így velem, miért van ez? panaszkodott-e már más? és akkor az igazgató (akinek nem érdeke, h az iskola image -ét lerontsa az, h a tanulók megbuknak) tesz vmit.."

Én mentem. A szüleim is mentek. Mint írtam, pedagógusok, még valamelyest az igazgatót is ismerték. Megmondta, hogy nem tehet semmit, meg van kötve a keze, mert ha elkezdene keménykedni a tanárnak, akkor elmenne másik iskolába tanítani, és azt nem engedheti meg magának, mert a "kedvencei" meg sorra nyerik a versenyeket, és jó hírű iskoláról lévén szó, az számít, hogy az országos és nemzetközi versenyeken hogy szerepelnek a diákok. Amúgy tisztában volt vele, hogy mit csinál az illető tanár, de úgy volt vele az igazgató, hogy inkább veszítsen évente 2-3 diákot, akik miatta mennek át máshova, minthogy a tanár menjen el. Azt én sem tagadom, hogy nagyon profi a saját területén, de amúgy egy emberi hulladék.

Hidd el nekem, vannak ilyen tanárok, ott is megvannak az ilyen mismásolások, mint ahogy minden más munkahelyen is.

2011. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ciki. Olyan nincs, hogy valaki rendesen megtanulja az anyagot és mégis mindig egyest kap. Ha kaptál egy egyest menny haza kezdj el tanulni és jelentkezz önként felelni. Tanulj a témazáróra, mert ha azt megírod jól olyan nincs, hogy arra is egyest kapj, máris javítottál. Ha pedig, bár kétlem, hogy létezne ilyen tanár, aki bármennyire is tudsz csak egyest ad, akkor tessék utána nézni a jogaitoknak. Nem tudom fejből pontosan hány tanuló aláírása szükséges hozzá, de le lehet váltani a tanárt. Én is kaptam egyest anno. Akkor én is mindenkire fogtam, hogy a tanár utált..stb Tényleg úgy éreztem, hogy utál, mert mindig rossz jegyet kaptam, aztán egész nyáron eljártam rendes külön tanárhoz szorgalmasan tanultam és időközben rájöttem, hogy mennyire megérdemeltem azokat az egyeseket. Akkor és ott a suliban nem tudtam, hogyan is kell tanulni a kémiát, próbáltam de nem ment. Ha nem megyek el különtanárhoz vagy nem kérek segítséget ugyanúgy megbukok.. Hála az égnek nem voltam lusta, még a saját tanáromat is megkértem, hogy segítsen. Egyből nem tűnt olyan szemétnek, mikor látta, hogy próbálkozom. A családi problémákra pedig úgy szintén nem hivatkoznék. Volt barátnőm, aki ugyanígy szenvedett otthon állandóan. Tudod mit csinált? Hajnali négykor felkelt és akkor állt neki tanulni. Vagy benn maradt a könyvtárban minden nap plusz egy órát, szünetekben tanult. Simán átment a gimin bukás nélkül, sőt volt év, hogy kitűnő tanuló lett. Pedig fölötte is hajnalig repkedtek otthon a tányérok..Szerintem mindent meg lehet oldani, csak merni kell segítséget kérni.. Különtanártól, az igazgatótól, a saját tanáraidtól, szülőktől, az iskola pszichológustól, végső esetben egy ügyvédet bevinni a suliba, ha az igazgató nem hajlandó megtenni a jogi lépéseket, ami kéne neki. Vagy válts iskolát a nyáron, ha annyira úgyérzed nem a te hibád, hanem a tanáré és nem cserélik le.. Aki pedig írta itt hogy 3 meg négy tárgyból bukik, na az meg ne próbálja meg bemagyarázni, hogy mind a négy tanár pont őt szúrta ki magának. Szintúgy, aki a külseje miatt bukott meg. Nálunk a suliban még öltözködési előírás is volt. Nem vagy egész nap bezárva a suliba. Szinte hihetetlen, hogy iskolaérett ember, nem képes nem metál ladynek, gogo táncosnak..stb-nek öltözve megjelenni a suliban. Vegyél fel egy farmert meg egy pulóvert az iskolában, a barátiad akkor is tudni fogják, hogy te milyen egyéniség vagy, mit képviselsz, senki nem fog elnyomni..stb, aztán ha kiértél a suliból, otthon, buliban nyugodtan hordhatod a kedvenc ruháidat. Nem halsz bele és a tanár sem fog kiakadni.
2011. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
84%

Én középiskola első osztályában megbuktam matekból. Számomra vége volt a világnak. Végigtanultam a nyarat, hogy legalább a pótvizsgán ne vérezzek el. Nem sikerült, úgy éreztem, nem vagyok többé ember.


Szeptembertől aztán ment minden, mint a karikacsapás. Osztályelső voltam, főként azért, mert másodszorra tanultam a tananyagot, de szerencsére a sikerélmények doppingoltak, és a lendület kitartott érettségiig. Utána szereztem néhány diplomát angol nyelvű főiskolán, egyetemen.


Úgy érzem így utólag, hogy a bukásnak meg kellett történnie, kellett ez a sokk. Lényegesen jobb volt így a középiskola számomra, mintha végigbukdácsolom a négy évet.

2011. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
84%
Én 15 éves koromtól kezdve délutánonként és hétvégén dolgoztam iskolaidőben is, mert annyira nem volt pénzünk, hogy muszáj volt. Ezen kívül a panelban, ahol laktunk az alattunk lakók rendszeresen zajongtak, elég nehéz volt aludni és tanulni is, mindig fáradt voltam. Nem volt olyan jó átlagom, az igaz, 3,5 körül volt általában, de soha nem buktam meg, mert odafigyeltem az iskolában, ott nem zavart a szomszéd, se dolgozni nem kellett. Amikor tudtam, tanultam otthon is vagy könyvtárban. Nem kifogásokat kellene keresni, hogy miért nem a te hibád, hogy megbuktál. Megbukni nem úgy ciki, mint pl. ha nem jársz bulizni vagy nem vagy az osztály nagymenője stb. Az a ciki benne, hogy ha majd kijárod a középiskolát és továbbtanulnál vagy munkát kell keresned, bizony ott lesz a bizonyítványodban az az évismétlés és eléggé megnehezíti majd a dolgodat. Olyankor már hiába jössz a kifogásaiddal.
2011. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

74%-os:"csak merni kell segítséget kérni.. Különtanártól, az igazgatótól, a saját tanáraidtól, szülőktől, az iskola pszichológustól, végső esetben egy ügyvédet bevinni a suliba"


Különtanárra nincs pénzem,olyan tanár meg nincs aki ingyen vállalna korrepetálást(nagyon ritka hogy tanuló esetleg bevállalja,de én ilyennel még nem találkoztam).A saját tanáraim között nincs egy normális akinek elmondhatom,elmondhatja az osztály a problémáját,magyarul nem érdekli őket h mi van velünk.:)Szülők? Ugyanmár...nincs se nagyszülőm,se apukám. Egyedül anyukám van,aki már nem 1x bement a tanárral beszélni.Minek menjen be még 1x? :D Az iskola pszichológusától? Pont ő az aki a matektanár mellett áll,nagy barátnők. Ő volt az aki az egyik osztálytársamat leh*lyézte,lecigányozta azért mert órán hozzászólt az ofőnkhöz. Tőle nemhiszem hogy fogok kérni segítséget. Na az ügyvéd megint egy költséges dolog,ha jól tudom.

2011. aug. 10. 08:06
 37/37 anonim válasza:

Én például kémiából, matekból buktam meg... a két tantárgy ami nagyon nem ment.. a pótvizsgára hiába készülök, járok korrepetálásra, de nem megy.


Egy év véleményem szerint még nem vészes, csak több ne legyen..

17/F

2014. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!