Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki az évismétlés? (kérdésem...

Ciki az évismétlés? (kérdésem rövid)

Figyelt kérdés

Annyi dolog miatt bukhat az ember... Nem egyszer olvasom hogy cikinek érzik az emberek azt,hogy esetleg évet kell ismételniük (főleg középsulisokról beszélek),ill. cikizik őket emiatt.


Én is egy vizsga előtt állok,úgy vagyok vele hogy megteszek mindent azért hogy jól sikerüljön,de lesz ami lesz. Ha megbukok,jövőre jobban odafigyelek,összeszedem magam,és nem török össze.


Nem értem,miért lenne ciki az,ha valaki megbukik (és nem a hanyagsága miatt bukott meg)? S


2011. aug. 9. 11:00
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

68%-os: "persze egyetemen van olyan tanár, akinél az egyesért is izzadnod kell, és akkor már jobban jársz, ha be se mész vizsgázni, mert így is egyes, meg úgy is.."


Hidd el,középiskolában is van ilyen tanár! Egy gimnazista barátnőmet úgy buktatta meg hogy külön tanárhoz járt egész nyáron,értette... de a vizsgán a tanár mindenbe belekötött magyarul megbuktatta. Következő évben is őt kapta,vért izzadt a 2-esért.

2011. aug. 9. 11:29
 22/37 anonim ***** válasza:
75%

Hát azért kicsit ciki. Pedig én is buktam egyszer. Lehet mondani, hogy az csak a lustaság magyarázása, hogy a tanár szemétkedik, de tíz évvel később is úgy látom, hogy az esetemben pontosan az történt. Legalább is az egyik tanárnál mindenképp. A másik kettőnél már tényleg arról volt szó, hogy én sem foglalkoztam vele, de igazából el is ment a kedvem az egésztől, amikor azt láttam, hogy fizikából hiába teperek, járok különtanárhoz, stb., akkor is semmi más jegyet nem kapok, csak egyest. A dolog oka amúgy egyszerű volt: első alkalommal benyaltam egy egyest, akkor a tanár mondta, hogy menjek különtanárhoz, ő az xy-t ajánlja. Mondom, oké, megyek, de mivel a szüleim tanárok, volt olyan fizikaszakos ismerős, aki ingyen is korrepetált, ezért ahhoz mentem. Utólag derült ki, hogy az illető fizikatanár minden osztályban kiszemel pár gyereket, akiknek sorra egyest ad, aztán a saját ismerőséhez küldi őket korrepetálásra, a különtanár meg fizet neki, amiért küldi hozzá a gyerekeket. Mivel én nem ahhoz mentem, így esélyem sem volt nála, csak egyeseket kaptam, ráadásul egyetlen egyszer sem hívott ki felelni, akkor sem, amikor már év végén is csupa egyesem volt minden dolgozatra, hiába jelentkeztem, hogy szeretnék javítani.

Szóval azért ilyen tanárok is vannak. Lehet, hogy nem voltam egy fizika zseni, de érdekes módon, amikor utána átmentem másik iskolába, simán, minden megerőltetés nélkül hármas voltam.

2011. aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
39%

az én apám is alkoholista, mégse buktam meg egyszer sem.

esténként csigatésztát csináltunk, diót törtünk eladásra, hogy másnap a kenyeret meg tudja venni anyám.

De a tanulásra mindig odafigyeltem, nem voltam jó tanuló de azért a hármas csak meg volt.


Családi okokra ne fogja senki, azért mert az apa alkesz, még tanulni lehet.


És igen elég gáz, ha középiskolás gyerek megbukik.

Hiába utál a tanár ha annyit tudok hogy legalább egy kettest ér akkor meg kell adnia, ha mégse adja meg akkor az igazgató segítségét kell kérni, és majd egy másik tanár feleltet, hogy valóban tudod-e.

Nem kell a tanárokat szidni, ők csak annyit követelnek amennyit muszáj.

2011. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

"Hiába utál a tanár ha annyit tudok hogy legalább egy kettest ér akkor meg kell adnia, ha mégse adja meg akkor az igazgató segítségét kell kérni, és majd egy másik tanár feleltet, hogy valóban tudod-e.

Nem kell a tanárokat szidni, ők csak annyit követelnek amennyit muszáj."


Ezzel nem értek egyet. Nálunk az igazgató sz*rik az iyen dolgokra. Az meg megint nem igaz,hogy annyit követelnek a tanárok amennyit muszáj. Ha éppen olyan napja van,képes olyan dolgokból feleltetni amit át sem vettünk,nem is tanultunk,ill. mondta hogy azt nem kell. Utólag mindent letudnak tagadni,mikor meg igazhatóhoz megyünk panaszkodni:"A tanárok csak jót akarnak,nekik van igazuk".

2011. aug. 9. 11:37
 25/37 A kérdező kommentje:
Amúgy ha elolvasod,nem csak az alkohol és apénz volt a probléma! Örültem volna,ha "csak" az ivását kellett volna elviselnem.
2011. aug. 9. 11:39
 26/37 anonim ***** válasza:
74%
de az iskola nem csak egy napból áll, oké becsúszik 1 egyes becsúszik 2 egyes, de mikor már a tizedik csúszik be, akkor ott a diákkal van a baj.
2011. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

megint én vagyok, aki azzal kezdte, h akkor nem ciki, ha ált. elsőben buktatnak

most csak annyi lenne a kérdésem, h ha mindenki ennyire tudta, h a tanára így szemétkedik, meg úgy rafkózik, meg direkt buktat, meg pikkel rá, és a többi és a többi...

akkor miért nem tettetek semmit?? miért nem mentetek le az igazgatóhoz, h elnézést, ha zavarom, de ezt tapasztaltam ennél és annál ... más nem viselkedik így velem, miért van ez? panaszkodott-e már más? és akkor az igazgató (akinek nem érdeke, h az iskola image -ét lerontsa az, h a tanulók megbuknak) tesz vmit..

2011. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
53%

Én is megbuktam hetedikes koromban.

Mindig utáltam a matekot,de azért igyekeztem,jártam korrepetálásra is.Hetedik év elején lett egy jó tanárom,félévkor hármas voltam matekból.Azután(félévtől) kaptunk egy másik tanárt (addig csak kilencedikeseket és nagyobbakat tanított).Na tőle csak egyest kaptam.Tankönyvet nem használtuk,gyakran kilencedikes tananyagot vettünk.

Évvégén szépen megbuktam.Nyáron külön tanárhoz járkáltam.

A külön tanár,meg a családom egy matematikus barátja is azt mondta,hogy megvan a tudásom,hogy átmenjek és sikerülni fog.

Hát nem sikerült.

Három tanár volt bent,az egyik a legelső matektanárom volt,aki mindig utálta az osztályt,így le is adta.A másik,a másik csoport tanára volt,aki amikor megtudta,hogy csoportot kap az osztályból,kikészült és két hónapig be se jött.A harmadik meg az akkori matektanárom volt,aki amúgy régebben BKV ellenőr volt másodállásban..

2011. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó vagyok.

Ja és igen,én cikinek éreztem és iskolát is váltottam.

2011. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

"miért nem mentetek le az igazgatóhoz, h elnézést, ha zavarom, de ezt tapasztaltam ennél és annál"


Mivel 1 évig volt itt igazgató,nem érdekli a suli hírneve. Ha az előző lett volna,aki 4 évig volt anno igazgató na azt már talán érdekelte volna. Pontosan a fél osztályom ment (+ 1-2 ember másik osztályból) igazgatóhoz,és mi lettünk leszólva hogy a mi osztályunk a sz*r mert mindenki üvöltözik órákon és hogy kb. fogjuk be a szánkat,menjünk vissza a termünkbe. Az igaz,hogy nem a legjobb osztályt fogtam ki,mivel kb a fél osztály beszélget hangosan órán és csak az üvöltözés ment... na de mi mint az osztály másik fele nem tehetünk róla!

2011. aug. 9. 11:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!