Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar manapság mindenki...

Miért akar manapság mindenki főiskolára/egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Osztálytársaim nagy része hihetetlenül buta, kritikán aluli tanulmányi eredménnyel. Ennek ellenére eltervezték, hogy orvosi egyetemre mennek, ha máshogy nem, majd a kedves szülők pénzéből. Senki nem akar már a képességihez illő munkát találni, megalázónak érzik, vagy micsoda?
2011. aug. 18. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

ne aggódj, aki nem komoly szakra való, az kimorzsolódik elég hamar.


komoly alatt természet- társadalomtudományokat értek. A gazdaságtudomány is elég komoly, de ott lényegesen túlképzés is van.


a többi szakot meg sem említem, azokon általános a túlképzés, így ott is csak a nagyon tehetségeseknek sikerül munkát is találniuk ebben a nagy fluktuációban.

2011. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem mit mondasz, ismerős a helyzet, engem szerencsére felvettek, érdekel és értem is (kémia szak), de nem mindenki van így. Azt látják, hogy diplomával el lehet helyezkedni. Nem feltétlenül. Érettségivel sem lehet, ezért akarnak magasabb végzettséget.
2011. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért, mert nem hátrány ha van egy diplomád... Te nem akarsz majd továbbtanulni, vagy mi? Egyébként bírom az olyanokat, mint te, akik kiakadnak azon, hogy túl sokan akarnak egyetemre menni, és alig van rendes szakmunkás... Az ilyenek akkor miért nem mennek el dolgozni? Csak a szájuk jár.
2011. aug. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mert minimanó


egyébként elég nagy vonzerő az egyetemi évek bulijai, normális okuk nincs rá, csak az, hogy mindenki más is megy

2011. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 18:50

mert ha valaki gyengébb képességekkel rendelkezik, az inkább válasszon mást

nem az zavar, hogy adott esetben hülyék az évfolyamtársaim, mert hát sok mindent elég bemagolni, kipuskázni, hanem hogy ők jelentik majd a munkakeresésnél a riválisokat, és ha csak papírt néznek, könnyen lehet, hogy megelőz engem, és végül őt veszik fel

anélkül, hogy igazán célja lenne az életben, vagy odaadó lenne a munkája iránt

2011. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira tetszik ez az oldal, abszolút hiteles, és értelmes válaszok jönnek. :D

Legjobban az első válaszoló tetszett, bizonyára ő a BME-re jár, és annyira elszállt magától, hogy a többi dolgot észre sem veszi maga körül. :D Vagy egy tipikus síró emberke, aki nem jutott be a felsőoktatásba, és most elkezd mindent és mindenkit ócsárolni, ezzel oldva a fejecskéjében lévő feszültséget.

Barátocskám, az életre adok egy jó tanácsot. Mielőtt véleményt formálsz valamiről, azt az utat jól járd be, különben hülyeséget fogsz mondani, és a mások legjobb esetben csak kiröhögnek, vagy csak egyszerűen nem vesznek komolyan.


Ha már ennyire fel tudod osztani a dolgokat, hogy mi komoly és mi nem, akkor te valami tényleg brutál ember lehetsz.

Látszik, hogy az aktuális munkaerőpaci trendekhez közöd nincs, egy hiteles tanulmányt sem olvastál el, csak ontod magadból a butaságodat, úgy mint az ott lévők 90%-a. Nem innen kell tájékozódni, hanem máshol.

Nem kell agyon magasztalni a természettudományokat, unalmas már.


Ennek az írásodnak biztosan örülnek most az orvosok, szerinted az ő tudományáguk nem komoly. :D


Ahhoz már nem is akarok mit szólni, hogy a többi komolytalan és nem lehet vele elhelyezkedni.

Nem ártana picit utána nézni, hogy VALÓJÁBAN mi a helyzet, és nem a propagandákat nézegetni ezen az oldalon.

2011. aug. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy sokan csak azt a szakot istenítik, ahova ők járnak, a többit meg magasról lenézik..szánalmasak az ilyen emberek...
2011. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 19:04

te meg tipikusan az a hozzászóló vagy, aki jön, beszól, de még véletlenül sem mond semmi konrktétat, nehogy egy erre tévedő, mondjuk nála okosabb rácáfoljon


ezért kérlek világítsd meg nekünk, hogy mik a legkelendőbb diplomák itt Magyarországon

2011. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már ez annyiszor előjött, hogy csak rákerestem:) Nem tudom mennyire hiteles a forrás:

[link]

A mérnöki diplomák előkelő helyeket tudhatnak maguknak, de azért van köztük sok közgázos is. Meglepő módon természettudományi képzettséget nem is látok, pedig ezt sokan mondják... (orvosit kivéve, de ez szerintem külön kategória)

2011. aug. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!