Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-n beszámítanak más...

ELTE-n beszámítanak más egyetememen, ez esetben a NYME-en elvégzett egy évet?

Figyelt kérdés
Csillagásznak szeretnék menni. Viszont sehogy se tudom megoldani azt hogy leköltözzek Bp-re. Úgy tudom az ELTE-én 1 évet kell fizikán tanulni és utána lehet mint szakirányt választani a csillagászatot. Ha az így és én a NYME-en végezném el azt az egy év fizikát akkor az ELTE-n lehetne onnan tovább folytatni? Illetve ezt a szakirányt lehet levelezőn csinálni?
2011. okt. 8. 06:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Írtam emailt az NYME-nek és mint kiderült nincs náluk csillagászat szakirány csak tanári. :(
2011. okt. 17. 17:23
 12/16 anonim ***** válasza:
ez érdekes. mikor nekem volt aktuális először a felvételi (3 éve), akkor volt. még ismertető könyvecském is van tőlük, amibe írnak a csillagász szakirányról. gondolom a kevés érdeklődő miatt nem erőltették tovább a dolgot. tanári szakirányt sokkal olcsóbb fenntartani...
2011. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ez számomra nagyon rossz hír, nem tudom mihez kezdek így.
2011. okt. 19. 19:23
 14/16 anonim ***** válasza:

egyébként kinek írtál a szakiránnyal kapcsolatban? mert én máig nem látom sehol, hogy megszüntették volna. mindenhol szerepel. nézd meg ezt az ajánló kisfilmet a szakról: [link]

annak idején én is jelöltem a fizika szakot is, de csak harmadik helyen. pont a csillagászat miatt.

2011. okt. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Mesterházy Beáta

tanulmányi és gazdasági ügyintéző

Matematika és Fizikai Intézet

Ő válaszolt most az emailra. Én csak örülni tudnék neki ha mégis lenne, de miért mondaná hogy nincs ha közben van?

2011. okt. 21. 05:54
 16/16 anonim ***** válasza:
hmm. pedig ha ő mondta, akkor biztos úgy van. ő azon ritka kivétele az ügyintézőknek, akik valóban értenek is a munkájukhoz.
2011. okt. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!