Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy ne érezzem,...

Mit tehetnék, hogy ne érezzem, hogy az életem egy kiegyensúlyozatlan borzalom a tanulás miatt?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, a tanulás elvesz minden időt tőlem, állandóan ideges vagyok tőle. Tudom, hogy képes vagyok megcsinálni az egyetemet, ahova jelenleg járok, de úgy érzem lelkileg nem bírom.(18/l)
2009. nov. 29. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem választottál rossz szakot? Lehet nem is érdekel igazán és mást csinálnál? Ha ez a helyzet, akkor inkább keress olyat, amit szeretsz és leköt.

Ha szereted, akkor gondolj a jövődre és tanulj, lépj át a problémákon és csináld, lesz még idő másra is. :)

2009. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Én is így érzem most. Pedig nem választottam rossz szakot. Bár az is igaz, nem számítottam rá, hogy infromatikus könyvtár szakon ennyi informatikai tárggyal tömik a fejünket. Most már mindegy...

A lényeg, néha kell lazítani. Kell egy egy nap a héten, amikor nem tanulsz.

Nekem is elveszi az életemet már lassan 3 éve. Nincs más csak ez meg mellette a meló. És nem az érdekel, hogy nincs időm magamra. Hanem hogy a szeretteimre sincs. ez fáj nagyon. Úgy szeretem a kutyáimat, de velük se tudok törődni eleget.

És elment lassan 3 év az életemből, és az ő életükből...Ha legalább tutira jobb lenne a fizum fél év múlva...De még ott a nyelvvizsga:(

Én meg már kívülről fújom a számítógép hardver elemeit, profi vagyok bibligráfiai leírásban is, azonkívül van 1 hónapom, hogy megtanuljak adatbázist kezelni, meg algoritmizálni, meg egy programnyelvet, meg képbe hozni magam a számítógépes hálózatokban, meg a pont-pont-pont-pont topológiákban - na ezektől tleg a szőr is feláll a hátamon:(((((((((((((((((((((((((

De 1 éve még benyaltam nehezebb tárgyakat is.

Most a könnyebbek se mennek.

Nem tudok én se lazítani. Mert ugyan mint most, csak ülök a gép előtt és nem tanulok, de közben meg furdal a lelkiismeret, amiért nem tanulok, és ez nem pihenés:(

Talán ma nem kéne erőltetnem. Ölbe veszem a kutyimat és nem tanulok!

2009. nov. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Legalább nem vagyok egyedül...nekem is teljesen ilyen érzéseim vannak, a szeretteimre fordított kevés idő, a lelkiismeretfurdalás a gépezéstől...nem jó világra születtem, vagy nem jól működök...
2009. nov. 29. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:

De ilyenkor ki kell enegdni a fáradt gőzt!!


Nincs az egyetemen klubb vagy sport csapat?


Nagy vizsgák után el kell menni zülleni!!!


Aztán könynebb lesz kézbe venni ujra a könyveket..

2009. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

22:40-net annyiban korrigálnám, hogy nem kell zülleni. Csak olyat csinálj, amit szeretsz, és kikapcsol. Pl. ülj le, nézz meg kedvec sorozatból jó pár részt, hallgass zenét egy délután át, vagy menj moziba. Ilyenkor elég egy jó beszélgetés is, akár.


Én is így vagyok vele, hazajövök, elmegy az egész tanulás, s ott állok, hogy van fél óra, ami elmegy fürdésre. Sokszor akadtam ki én is!

2009. dec. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Alighanem te egy nagyon normális emberkezdemény vagy. (Meg ne sértődj, ez inkább bók! ;) )

Baja annak van inkább, aki szerint ez a világ és az elvárásai normálisak, elfogadhatók, kezdve a páréves kortól a felnőttkorig való közoktatásban tespedéstől és agymosástól az azt követő, nyugdíjig / halálig robotolásig.

2009. dec. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!