Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet puskázni...

Mennyire lehet puskázni érettségin?

Figyelt kérdés
Persze ez függ a tanártól is.. De te odaülsz ahova akarsz ? Úgy zajlik mint mondjuk egy 3 órás dolgozat ? Mindig csak egy tanár van jelen?
2009. máj. 1. 15:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Nem úgy zajlik, lesznek felügyelők.Nekünk minden írásbelin kettő volt.Félidőben váltották egymást.

Arra már nem emlékszem, hogy az ültetés hogy volt, de a puskázást azonnal felejtsd el.Mobilod ki kell kapcsolni, benthagyni a kabátod zsebében.Lesz íróeszköz, személyi igazolvány, meg vihetsz magaddal kaját, piát ennyi.

Egyébként meg nem lesz nehéz, a matekot kivéve úgy zajlik az írásbeli, hogy a szövegben kb.80%-ban megtalálod a kérdésre adandó választ.Nem egetrengető dolog.

2009. máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Én is most fogok érettségizni, szóval nem tapasztalatból beszélek. Nekünk úgy mondták, h megvan az ülésrend, szóval nem ülhetsz akárhova...Szerintem mindig csak egy tanár van bent, de ebben azért nem vagyok biztos.

Biztos lehet vhogy puskázni, tanárfüggő ugye, ahogy mondtad, de sztem érettségin tényleg csak akkor éri meg, ha amúgy megbuknál.

Mert ha puskázáson kapnak, jön a jegyzőkönyv meg a vizsgaelnök meg minden szar, és attól függően h hogy ítélik meg a dolgot, vagy egy részt lenulláznak (ahol úgy gondolják puskáztál) és folytathatod, vagy pedig az egész bukta. (De ha folytathatod is, mire vége ennek a procedúrának, szerintem alig lesz idő már..)

2009. máj. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Az érettségi az egyik legkönnyebb dolog az életedben, hidd el, nem érdemes kockáztatni, lehet hogy lehet puskázni, én nem ismerek olyat aki puskázott, pedig van egy két olyan ismerősöm aki érettségizett, és én is tavaly érettségiztem...

sok sikert!

2009. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Előző vagyok. Azt hiszem az ajtókat is nyitva kell hagyni, és esetleg jönnek felügyelők megnézni a dolgot:D Leellenőrzik a személyit, a függvénytáblákat..

De amúgy vmelyik tanárunk mondta, h nem motozhatnak meg, szóval elvileg ki kell rakni a telefont, de igazából ő csak mondja h rakd ki. Ha te a bugyidban tartod és nem szólsz,nem motozhat meg.

Viszont ha megcsörren akkor sztem kizárnak...

2009. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
Titeket is beijesztettek gondolom, ne aggódj minket is.Egyszerű lesz, eszedbe ne jusson puskázni.Nálunk még a leghülyébbek is simán megírták kettesre, hármasra.
2009. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat .Nem fogok puskázni ,mert túl nagy a kockázat. Viszont az ó lenne ha odalehetne ülni ahova akarsz ,mert legalább körül vehetném magamat zsenikkel :D
2009. máj. 1. 16:11
 7/25 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nem te mondod meg,hogy hova ülsz,sőt hogy melyik terembe mész...Úgy zajlik,hogy reggel amikor mindenki bent van a suliban,felsorolják,hogy ki melyik terembe fog menni írásbelizni.Amikor a terem előtt vagy a tanár név szerint fog behívni és oda ülsz ahová Ő mondja.A padban csak 1 ember ülhet.Nem lehet nálad semmi csak a tollad,ceruzád,és ami kell..A telefont szigorúan ki kell kapcsolnod...Az ajtó végig nyitva lesz.(bár ez a tanártól függ)Földrajz írásbelinél használhatod a térképedet de csak akkor ha nincs semmi beleirkálva vagy adnak iskolait...Puskázni nem lehet,mert ha lebuksz akkor cseszheted!! Ne puskázz mert annyira nem gáz.A Magyar írásbelinél törekedj arra,hogy minél kevesebb helyesírási hibád legyen,mert ha elérsz egy bizonyos hibapontot ez miatt akár komolyan csökkenheti az eredményedet!A helyesírási szabálykönyvet is használhatod!Ami a lényeg.Nem kell félni az érettségitől,nem olyan vészes csak annak tüntetik fel...A szóbelinél meg ha tudsz pár mondatot már nyert ügyed van,és segítenek a vizsgáztató tanárok is...Nagyon ritkán buktatnak ilyenkor,ha valaki mégis megbukik az azért van mert Ő tényleg nem tud semmit,és látják rajta,hogy nem is igyekszik hogy sikerüljön...vagyis nagy ívben leszarja az egészet.Szóval nem olyan vészes,és hidd el ha vége lesz még te is nevetni fogsz,hogy mennyire féltél tőle...Én földrajzból,és fizikából is érettségiztem,pedig a földrajzi tájékozódási képességem az nulla.A saját lakásomban is eltévednék ha nem lenne kislakás!A fizikáról nem is beszélek...
2009. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Előre megvan a beosztás, sajnos nem ülhetsz ahová akarsz. Nálunk anno felosztották az osztályt 4 csoportra, direkt úgy hogy akikről vélelmezhető volt hogy segítenének egymásnak ne kerüljenek egy csoportba... A felügyelet is elég szigorú, nem is beszélve róla hogy milyen következményekkel jár ha lebuksz. Nálunk egy tanár volt jelen minden írásbelinél, de mindegyik komolyan vette a felügyeletet. Kb egyébként hasonlóan zajlik mint egy dolgozat, azzal a különbséggel hogy nálunk közben lehetett enni és inni.
2009. máj. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Mi oda ultunk, ahova akartunk, azzal a megkotessel, hogy egy padba egy ember ulhetett es cikkcakkban kellett ulni.


Kozepszintet ugye a sajat sulidban irod, nalunk nagyon lazan vettek a tanarok. Volt, aki a tori erettsegi kozben latvanyosan kibamult az ablakon (mintha nem vette volna eszre az azonnali forgolodast), a rajztanar pedig telerajzolta a tablat, mig mi szenvedtunk a matekkal, de legalabb tudtunk segiteni egymasnak. :D


A nemet erettsegin meg az aktualis felugyelo fogta a Nemzeti Sportot, szethajtogatta, es gondosan az arca ele emelve olvasott legalabb 40 percig. :D


Ugyhogy ez nalunk laza volt, puskazni nem puskaztunk, de egyeztetesek voltak. Ez tavaly volt.

2009. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
16.37-es vagyok.Fontos tanács! Matek írásbelinél(általában ettől félünk a legjobban) minden számítást írd le a papírra(adnak egy lepecsételt üres lapot,hogy ha akarsz papíron tudj számolni) Írj le mindent még ha úgy érzed,hogy nem biztos hogy jól számoltad ki...Mert mindenre adnak pontokat,és lehet,hogy a feladatot nem írod meg helyesen,de ha csak félig jó nyomon jártál már kapsz pontot...Akár most is gyakorolhatod a százalék kiszámolását mert mindig van... sok sikert!
2009. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!