Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki aki az ELTÉ-re szeretne...

Valaki aki az ELTÉ-re szeretne menni jövőre?

Figyelt kérdés
írjatok... jó lenne, ha ismernék is vkit :))
2011. okt. 20. 21:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez a felzárkóztató azért megérne pár szót.

Rendben van, hogy felmérik a tudásszintet, ez amúgy teljesen normális minden oktatási intézményben, még egy általánosban is.

Az itteni felméréssel az a problémám, hogy elmarad a felkészítés. Van egy kurzus, részt kell venni rajta, ha azon a felmérésen nem érsz el eredményt. A kurzus értékével van a gond. Tényleg megoldottunk hetente 50-60 feladatot (házikat, beadandókat is beleszámítva). A problémák:

1. Közben más tárgyak már arra építenek, hogy mindent tudsz, amit elvileg ezen a felzárkóztató kurzuson "tanítanak" meg. Így törvényszerű, hogy a hallgatók elcsúsznak.

2. Egy neves középiskolából kerültem ide, matekfaktos voltam, a felmérőm nem sikerült, de nem bántam. A harmadik felmérőm sikerült, de nem a felzárkóztató kurzuson tanultam meg, az ugyanis semmit nem segített. A felzárkóztató kurzuson feladatokat oldottunk dögivel, nagyjából semmi kapcsolata nem volt a felmérővel. Interneten bárki elérheti a kiadott feladatokat és a felmérőt, le lehet ellenőrizni. A felzárkóztató kurzuson amúgy semmi magyarázat, semmi segítség, csak ellenőrzés, meg a cinikus megjegyzések tömkelege...

3. Azt hiszem, hogy nem a diákokból lett hallgatókat kellene büntetni, hanem meg kellene oldani a helyzetet. Vagy ki kell kötni az emelt matekot feltételnek vagy kellene rendes felzárkóztatás. Az nem állapot, hogy az egyetemi oktató széttárja a karját és panaszkodik a tehetetlenségre - ilyen hozzáállással már kitettek volna a munkahelyemről (ahogyan sokakat kitettek). Azt mondták: "mi az, hogy megoldhatatlan helyzet? hát nem ezért fizetünk?". Ez kellene a TTK-ra is, egyből egy csomó oktató menekülőre fogná.


Mielőtt egy ELTE-fan megszólna: nagyon jó eredménnyel végeztem el az alapképzést, jó munkát találtam és egy másik helyre mentem mesterre. Ég és föld.

2011. nov. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!