Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miről kellene...

Szerintetek miről kellene beszélni ált. Iskolásoknak és középiskolásoknak egy szexuális felvilágosító órán? Mi az, amit érdemes lenne elmondani, mi az, ami érdekelné őket?

Figyelt kérdés

Nemsoká felvilágosító órákat fogok tartani általános és középiskolákban. Természetesen ötleteim vannak, viszont mivel már kicsit idősebb vagyok ennél a korosztálynál, nem tudom mi az, amiről érdemes beszélni.

Középiskolában persze már szóba jön a szex, fogamzásgátlás, nemi betegségek, abortusz.

Na de 7. és 8. osztályban szerintetek mi az, amiről már kellene beszélni, és mi az, amihez még "kicsik"?


A témák:

nemi érés, menstruációs ciklus, férfi és női nemi szervek, védekezés, nemi betegségek, első nőgyógyászati látogatás, szexuális problémák nőknél és férfiaknál.

(Persze ha eszetekbe jut még vmi, azt is örömmel veszem.)


Ezek közül miről beszélnétek:

1. 7. osztályban?

2. 8. osztályban?

3. középiskolában?


Tudom, hogy hosszú, de remélem van, aki végigolvasta, és segít nekem!:)


2011. nov. 10. 13:34
 1/5 anonim válasza:
Ez az oldal a legjobb,hogy leszűrd,melyik korosztálynak milyen információra lenne szüksége.Ami itt sokaknál hiányzik,na abból van hiány.Fogsz egy biológiai könyvet(az adott osztályét pl,belelapozol)Amit a könyv leír,kb annyit közölsz-csak más módszerekkel-ez a biológia része.A plusz,amit még hozzáadhatsz(szerintem),az az emberi része.Beszélj nekik a felelősségről,védekezés fontosságáról,a következményekről-ezt minél jobban,minél szemléletesebben adod elő-akár interaktívan,annál jobb lesz az előadásod és annál több marad meg bennük.Szerintem.22/F
2011. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igen, ez az oldal tényleg hasznos lenne, bár néha nem tudom eldönteni egy kérdésről, hogy kamu vagy sem.

Csak ha innen indulok ki, akkor már 12 éveseknek beszélni kellene a védekezésről. Viszont ma voltam egy ált. suli 7. osztályában, és még annyira picikék voltak, hogy el sem tudnám képzelni, hogy vki esetleg szexel...

Vagy hogy 16 éveseknek érdemes-e már egyáltalán a menzeszről beszélni, vagy már felesleges?

Nehéz ilyen sok dolgot egy 45 perces órába belesűríteni úgy, hogy halljanak minden fontos dolgot, de ne mondjak el olyanokat, amit még meg sem értenek igazán.

2011. nov. 10. 19:12
 3/5 obivan válasza:

Egészen bátran beszélhetsz a szexről a 7-8 osztályosokkal. Csak ne lepődj meg, ha sok új dolgot hallasz tőlük. Manapság nem szokás erről otthon beszélni. Csak egymás között beszélgetnek erről, mindenki okosabbnak és tapasztaltabbnak akar látszani, így belehajszolják egymást a hülyeségekbe. Legalább tőled kellene hallaniuk, hogy hülyeséget csinálnak és na akarjanak olyan nagyok lenni, mert tönkreteszik az életüket. Érettség, felfogás, gondolkodás, felelősség (és itt nem a fogamzásgátlásra és a betegségekre gondolok, hanem arra, hogy ha túl korán kezdik el, nem lesz öröm a szex és perverz állatok lesznek 17 évesen, mert nem lelik örömüket a másik nem felfedezésében a szexualitás megismerésében stb.

Szerintem lehetne nekik olyan lelkizős dolgot, hogy érezzék a "törődést", de mégse kelljen nyíltan beszélni erről - mert ahhoz bezzeg gyerekek még - kicsit elgondolkodtatni őket. A netről úgyis elolvasnak és megnéznek minden szart (bocs)!

Hát ez is hosszúra nyúlt, de remélem segítettem. (Látod itt is mindenki csak a szerelem, szex rovatot nézegeti, mert ez maradt mára abból, amiket írtam az imént.)

2011. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2011. nov. 10. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezekről mind lehet beszélni velük, akár 7.-ben is, hidd el a mai 13 éveseknek nem fogsz ezzel lelki törést okozni. + szerintem az előadásod egy kis részében beszélj a homoszexualitásról is, mert pont ebben a korban ébrednek rá arra, hogy pontosan melyik nemet is szeretik, és, ha ez eltér a megszokottól, akkor az elég felkavaró. Kell egy kis támogatás, hogy ettől még nem dől össze a világ.
2011. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!