Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen módszer ajánlatos...

Milyen módszer ajánlatos gyors angol tanulásra?

Figyelt kérdés
tapasztalatok, vélemények
2011. nov. 11. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyors vagy tartós?

Gyorsra a nyelviskolák intenzívkurzusai. Engem 4 hét alatt megtanítottak németül, ami sokkal nehezebb, mint az angol. Viszont a szavak elég hamar kihullanak, de ha jó tanárt fogsz ki, ő meg tudja tanítani, hogy hogyan csinálj a 20%os tudásodból 60%osat. Erre most 8 oldalról üvöltenék le a fejem, miszerint az én némettudásom, alapból 75%os volt és úgy csináltam 85%os nyelvvizsgát a kurzus után, és talán ha veszed 20 és 75 átlagát, kijön a reális érték. Na mindegy. Szóval, egy jó tanár és sok befektetett energia kell. Angolul könnyen és gyorsan meg lehet tanulni alaptársalgási szinten. Aztán van egy stagnáló szakasz, amin ha átesel, tudsz középfokon. Ezt ismét egy stagnáló szakasz követi, mikor azt hiszed nagyon tudsz, de közben rájössz, hogy egy frászt, majd eljutsz a felsőfokra. Ezt is egy stagnáló szakasz követi, amikor úgy érzed, képtelen vagy ettől többre, de, igen is képes vagy. Na ekkor tudsz angolul. (Ahhoz, hogy használni tudd a nyelvet társalgási alapfok kell, szóval nem megijedni)

Tartós angoltudás... leülsz és bevágod az első 1500 szót és a nyelvtant. Aztán filmet nézel, olvasol, beszélsz, amennyit csak bírsz, írsz, fordítasz (persze mindezt angolul, félreértés ne essék) és egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy ragadnak rád a szavak.

18/L

2011. nov. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Brainturbo Keress rá a neten!
2012. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!