Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vajon befogják vezetni az új...

Vajon befogják vezetni az új oktatási törvényt, aminek értelmében a felsőoktatást fizetőssé tennék?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, h a kormány úgy döntött, hogy a felsőoktatást fizetőssé tennék 2012 szeptemberétől, ennek értelmében, lennének államilag támogatott tanulók, de ennél is kevesebb, helyett lenne rész-költségtérítéses képzés, valamint ugye a költségtérítéses... azokat akik, eddig már a képzésben részt vesznek őket is besorolják tanulmányi átlag alapján a 3 csoportba..

elvileg jan. végére várható a döntés, de nem fűzök sok reményt ahhoz, hogy nem fogadják el..


Vélemények?

Érdemesebb most már külföldre menni? Én maradnék, de ilyen viszonyok mellett, nem hiszem, h lenne értelme.. Azt mondják maradjak itthon.. de miért valaki megtudná mondani, hogy milyen lehetőségek várnak még rám itt, ha már a tanulást is elveszik az embertől?


És kérem, senki ne írja, hogy tanuljak szakmát.. mert azt tanulom.. az öcsém is ő ráadásul hiányszakmát.. és most vonták meg tőle a juttatást, amit a tanulmányi átlaga után kapott volna..

teljesen el vagyok keseredve :(((



2011. dec. 28. 01:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj külföldre... pár év a kérdése... és itt lázadás lesz...
2011. dec. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi most páran haverokkal mérnöki BSc képzésre járunk, és úgy tűnik, el is tudjuk végezni mindenféle átsorolás meg röghöz kötés nélkül, mert már 1 éve kezdtük.

Viszont az MSc kérdésében elég borúlátóak vagyunk. Egy az, hogy fogalmunk sincs, hogy az állam hajlandó lesz-e fizetni a képzést. Ha nekünk kell itt százezreket fizetni, akkor meg minek maradjak itthon? Annyira nem színvonalas a magyarországi képzés. A másik, hogy ha mégis sikerül államilag támogatottan befejezni, akkor is ide kötnek minket, 20 évből 5-öt kötelezően itt kell dolgozni. Nem is a számokkal van a bajom, hanem ezzel az elvvel. Én kényszerből nem fogok itt dolgozni.

Szóval elég komolyan gondolkozunk, hogy BSc után pápá Magyarország, és egy jó nagy "kapjátok be" jellel itt hagyjuk ezt a kócerájt.

2011. dec. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne légy elkeseredve. Ez az élet

' a törvényt még nem fogadták el, lesznek még módosítások.

eddig is voltak költségtérítéses és állami heylek és volt átjárás a kettő közt.

Aztán most a tervezet szerint ezt differenciálják jobban. Ha tanulni akarsz és hajlandó is vagy tenni a jó és jobb eredményekért akkor jelentkezz.. lehet téged még nem fog érinteni, mert egy a törvény és egy a végrehajtási utasítás.


S jó ha tisztázod magadban van oktatási törvény amit elfogadtak és jan 1-től lesz érvényes... ez hivatalosan a közoktatási törvény, és van a felsőoktatási törvény amire rákérdeztél. A kettő nem ugyanaz.

2011. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

rendben figyelni fogok rá köszönöm (:

Az első hozzászólónak írom.. ugyanettől félek..hogy ugye vissza kell fizetni a tanitatásod árát az államnak.. részben ezt jogosnak is érzem, mert igazuk van ne menjen mindeki külföldre miután az java részt az állam pénzén tanult ebben nincs haszon.. csak akkor jó lenne olyan feltételeket is teremteni mellé, ami miatt úgy érezzem, h igen érdemes itt maradni, nem mindig csak elvenni.. látom a szüleimet, ahogy betegre dolgozzák magukat.. ki tudnánk fizetni az egyetemet ha csak költségtérítésesre vennének fel akkor is.. de én nem bírnám nézni, ahogy a szüleim mindent nélkülöznének csakhogy én tanulhassak az egyetemen és lehet h miután meg van a diplomám nem tudok vele elhelyezkedni.. nem hiszem h én ezzel a gondolattal tudnék élni..

szívem szerint fognám a családom és kitelepíteném innen a francba... de ők már nem akarnak elmenni sehova, amit részben meg is értek..


nem tudom, h az egyetem miatt hajtsam ki magam vagy ink menjek el kapásból külföldre dolgozni, ahol takarítóként is többet keresnék, mint itthon a szüleim..

nekem nem büdös a munka, 2 éve csinálok okjt azalatt is dolgoztam egy gyárban... de most végre rájöttem, h mit szeretnék csinálni.. erre minden az utamban áll :((

2011. dec. 28. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha most végre rájöttél és tudod mit akarsz nincs az az akadály amit ne tudnál leküzdeni valahogy!

Ne add fel, az életben mindig lesznek olyan dolgok amiről azt gondolod sosem sikerülhet, mert akadályoz minden. De emeld fel a fejed és nézz előre ne csak az akadályt lásd!

Ha eddig is dolgozótál akkor fősuli alatt is fogsz... lesz amivel kisegítheted a szüleid... és amennyire olvaslak elég talpra esett vagy ahhoz, ohgy gond nélkül vedd az akadályokat. Sok sikert!

2011. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!