Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kétszer megbuktam egy vizsgán,...

Kétszer megbuktam egy vizsgán, meddig mehetek még?

Figyelt kérdés

Szóval az egyik tárgy kifogott rajtam(illetve szinte az egész szakon). Kétszer megbuktam már, van még egy időpont 27-én. Ha kérnék bővítést, de az sem sikerülne akkor már a vizsgakurzust sem tudnám felvenni a tárgyfelvétel lejárta miatt.

Hányszor lehet próbálkozni egy tárgyból? És próbáljak meg bővítést kérni 27-ére vagy vegyem fel a vizsgakurzust és próbáljam meg májusban? (azt hiszem h erre épül egy másik tantárgy amit ugye így nem tudnék felvenni...) bár esélytelennek érzem...

Jaj és kapnék ösztöndíjat, ha nem sikerülne teljesíteni a tárgyat? (nélküle 4,2-es az átlagom)


2012. jan. 13. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk összesen 3X lehet felvenni egy tárgyat. Minden egyes alkalommal 3 vizsgalehetőség van, tehát egy tárgyból összesen 9X lehet vizsgázni. Ha valaki már a harmadik felvételnél tart és a harmadik vizsgája sem sikerül, akkor dékáni engedéllyel még egyszer lehet vizsgázni belőle (nem felvenni, csak vizsgázni!). Viszont úgy hallottam, elég borsos ára van egy ilyen dékáni engedélynek.

Nálunk is volt, hogy bővítést kértek egy tárgynál, de a tanszék nem adta meg. Azt mondták, ennyi a meghirdetett hely és kész.

Szerintem kérdezd meg telefonon a tanszéken, hogy van-e esélye a bővítésnek, ha nincs, akkor vedd fel akkor, amikor lehetőség lesz rá. Sok sikert, ill. egy jó nagy kalappal!!!

2012. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk normál kurzuson lehet vizsgázni háromszor. Majd vizsgakurzus ugye egy vizsgát jelent, utána spec. kurzuson újra kétszer, majd újra lehet vizsgakurzuson próbálkozni egyszer, és akkor még egyszer fel lehet venni spec. kurzuson a tárgyat, akkor is van két vizsgalehetőség, tehát összesen van 9 lehetőség nálunk is. Bővítést általában megadják írásbeli vizsgáknál, szóbelinél már nehezebben. Egy próbát megér, hívd fel a tanszéket, hátha tudnak segíteni. Egyébként nézz utána, hogy tényleg épül-e rá másik tárgy, mert ha igen, akkor még inkább fontos lenne, hogy valahogy meg legyen.

Az ösztöndíj meg nagyon iskola, kar és szakfüggő. Nálunk egy intézményen belül is változó. Valamelyik szakon már 2,00-tól is jár, valahol pedig csak 3,7-től. De nálunk 4,2-re már adnak mindenképp.

2012. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!