Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanulási nehézség (helyesírá...

A tanulási nehézség (helyesírási zavar) plusz pontnak számít a felsőoktatásba való bejutás esetén?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 14:40
1 2 3
 21/29 kiscsillag111 válasza:
Ahelyett hogy ilyen dolgokra fecséreled az idődet, inkább becsüldd meg azt amid van, örülj neki hogy neked minden egyszerűbb, és minden képességed megvan, a lehetőségeid határtalanok, élj velük, mert neked mindened meg van, másnak nincs, és sokkal de sokkal nehezebb. Egy erősebb én azt mondom, inkább támogassa a gyengéket, és ne velük mérje már össze az erejét. Vagy Te csak ellenük vagy képes versenyezni? Hisz Te tökéletes vagy, akkor meg mitől kéne tartanod, egy fogyatékos írni vagy olvasni nemtudótól kell félned? Nem is kéne a drága idődet erre a témára pazarolnod.
2012. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem sikerült sokadjára sem feldognod, amit leírtam. Valóban felesleges is szócsatázni mert _nem érted_ amit írok.

Diszlexia?

2012. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Tudod mi a baj, kiscsillag?

Az, hogy te a szobafestőt értéktennek tartod.

A szemedben az értékes ember az, akinek diplomája van, még ha írni-olvasni nem is tud.

Szerintem meg a szobafeső, aki szépen és lelkiismeretesen végzi a munkáját, értékesebb, mint egy helyesen írni és az elolvasott szöveget értelmezni képtelen pedagógus.

Talán neked is jobban passzolt volna valami más pálya, de hát nem lehetett kihagyni azokat a plusz pontokat, ugye? :)

2012. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 kiscsillag111 válasza:
:D ezzel aztán huu de megmagyaráztad a dolgokat, Te észlény. :) Te sem érted nagyon hogy miről beszéltem, mert baromira mást írtál válasznak, mint amiről beszéltem. :) Lényegtelen. :) legyen igazad. Úgy van ahogy mondtad. Szevasz
2012. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 kiscsillag111 válasza:
Amúgy szobafestő a férjem. :) És nagyon értékelem.
2012. febr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 kiscsillag111 válasza:
Amúgymeg az a baj, hogy a tanítási módszerekkel van gond, és őket is meg lehet tanítani olvasni, írni, csak más módszerrel. Ismerek egy csomó olyat, akivel foglalkoztak, és ma már könyvet ír, kutatómunkát végez, és ő is "fogyatékos" volt, kár is volt neki megadni az esélyt, igazad van... Az egyetemeken-főiskolákon meg már szerencsére egyre több lehetőség van, kérhetnek engedményeket, és szépen tudnak teljesíteni. Mert az a lényeg hogy valahogy megtanulják az adott dolgot, és ezt ki hogy teszi, az a saját dolga-joga. A lényeg h tudja. Jó éjt.
2012. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Tethy válasza:
Már nem azért, de egyesek kissé fogalomzavarban szenvednek. A diszlexia, a diszgráfia és a többi NEM azt jelenti, hogy az illető nem tud olvasni vagy írni! Jómagam diszgráfiás vagyok, de a helyesírásom tökéletes, mindig is az volt! Ugyanis nálam például a görcsösebb tolltartás miatt nem tudok hosszan, tollal írni, illetőleg az írásom egy idő után olvashatatlan. Emiatt kaptam meg. Határozattal. És az érettségin nem is kellett írnom, hanem pl. gépelhettem. Több tanulási nehézség is létezik, nemcsak ezek, amiken marakodtok! Ennyi erővel a sérült jelentkezőket sem illetne plusz pont. Már nem azért, de irigykedtek arra, aki a problémája mellé kedvezményt kap? Ez szégyenletes! És ha rádaásul még "hirdetik" is a véleményüket... A kérdező gondolom komoly választ várt / várna a kérdésére. A felsőoktatási tájékoztató minden évben más egy picit. Érdemes megvenni. Abban le van írva, hogy mely problémák esetén milyen kedvezmény, pont jár, illetőleg az is, hogy ezeket milyen papírokkal kell alátámasztani. Papír nélkül ugyanis semmi nem oké...
2012. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Nekem zenei szakmám van, 15 éves múlttal, és az egyetem nem számítja bele a felvételibe... szerinted? Eleve ha tanulási nehézséged van, minek akarsz tovább tanulni? Pénz kidobás és szenvedés...
2012. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 kiscsillag111 válasza:
Hát ez szép mostmár tényleg mondhatom, mivel tartod Te magad többre a 15 éves zenei múltaddal, és miért bántasz másokat meg? Neked a zenéhez van tehetséged, és nem tudom hogy így hogy akarod felülbírálni a közoktatási döntéseket, akiknek 20-30 év szakmai tapasztalata, és komoly tanulmány áll a döntéseik mögött. Gondolod azért támogatják őket mert Veled akarnak "kicseszni" úgymond? Gondolkozzunk már el egy kicsit. Ezeknek a tanulási nehézségeknek meg van az oka, olyan mint egy cukorbetegség pl, amit szintén lehet kezelni. Akkor aki cukorbeteg az is halljon meg inkább, és ne éljen a lehetőségeivel? Azért vannak a megoldások, hogy jobbá tegyük azt a készségünket, ami esetleg nem tökéletes, és kitartással ez elérhető. Te mindenben tökéletes vagy? Hát gratulálok ha igen, de az nem lenne emberi dolog. Ennyi a véleményem.
2012. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!