Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanulási nehézség (helyesírá...

A tanulási nehézség (helyesírási zavar) plusz pontnak számít a felsőoktatásba való bejutás esetén?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 14:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Úgy látom, nem csak írni, de olvasni is kutyafuttában szoktál. :)

(Ugyanis nem neked címeztem az előzőt.)

2012. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Egyébként az előttem szólóval (akit semmiképp nem szólítanék kiscsillagnak) teljes mértékben egyetértek.
2012. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
visszatérve a mozgáskorlátozottakra. teljesen egyetértek, hogy eszük az van, viszont pl.: a TE-re nem venném fel őket. pedig oda is plusz pontokat kapnak...
2012. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 kiscsillag111 válasza:
Nem akarok meggyőzni senkit erről vagy arról, tiszteletben tartom mások véleményét, de ugyanígy kéne lenni fordítva is... Folytathatnám a versengész ez ügyben, de másképp gondoljuk, elég határozottan, és így csak egy felesleges vita lenne , és az időmet sem pazarlom tovább. A lényeg h nem kéne bántani a másikat. Mindenkinek vannak hibái, valaki pl. nem ismeri az empátia szót....
2012. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 kiscsillag111 válasza:
És a hozzáfűznivalóm annyi, hogy attól még hogy elvégzi valaki olvasási gondokkal küzdve a főiskolát-egyetemet, akkoris elvégzi, és még 10x nehezebb is, inkább példát kéne venni az ilyenekről, a kitartó erejükről, mert tudják értékelni ha lehetőséget kapnak, és nem pedig otthon vakargatják a seggüket, és itt szidják azt aki valamiért kap többletpontot, ahelyett h megnézné hogy ő mit tehet azért hogy neki is több legyen.... Neked minden képességed megvan ezekszerint ahhoz hogy még több pontod is legyen, te meg sajnálod azt a pár pontot tőlük? Nevetséges.... A lusta ember mindig másokat hibáztat....
2012. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 kiscsillag111 válasza:
Nem szeretek így visszavágni, és nem is tartom helyesnek hogy ilyen formában győzzük meg a másikat igazunkról. És persze nem minden "fogyatékosnak" adnék plusz pontot, mérlegelni kellene. De van aki megérdemli az esélyt, mert tényleg tehetséges, és nem sportról beszélek. Mert a TE-re nem értem hogy miért adnak plusz pontot testi fogyatékosságért pl. Jó vitázást továbbra is. Most alszom 2 napot, így a vizsgák után, hétfőn ismét suli. :S
2012. febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Ez itt nem empátia kérdése.

Ennyi erővel a vakok is fel lehetnének háborodva, hogy nem lehetnek mozdonyvezetők, pedighát ők is értékes emberek.


A diploma egyfajta kvalitásról ad bizonyítékot. Egy diplomásra optimálisan az emberek felnéznének, emberek irányítását, felelősséget bíznának rá.


Ezzel szembemenve hozzájuttatunk olyan embereket diplomához, aki nem tud helyesen írni deklaráltan nem tud olvasni, vagy épp számolni. És mint említettem akár egy mérnöki diplomát is megkaphat úgy, hogy számolási gondjai vannak.


ABSZURD dolog. Olyan alapvető képességei hiányoznak, amik a diploma megszerzésével ki kellene hogy domborodjanak...

Ennek ellenére diplomához juttatjuk őket, és 1-1 ilyen ember után fogják megítélni az összes többit.

És amúgyis a munkahelyén mit vár? Rakjanak mellé még egy embert aki majd leírja helyesen azt a levelet vagy utasítást amit neki mérnökként ki kell adnia? Kell egy ember mellé aki majd számol helyette?


Empatikus vagyok, nem mondom, hogy értéktelenek ezek az emberek, bizonyára szuper szobafestő vagy villanyszerelő lenne egy ilyen polgártársunk, de segítséggel diplomához juttatni őket badarság.


Ellenben mondod milyen kitartóak: le a kalappal. Ha kitartó és tud küzdeni, le tudja küzdeni a nehézségeit, akkor mutassa meg: jusson be extra pontok nélkül az egyetemre, és csinálja végig! Akkor minden elismerésem, felül tudott kerekedni a problémáján és megmutatta a világnak, hogy teljesértékű mérnökkolléga lesz belőle. De amíg elvárja, hogy ő 40 pontokat kapjon mert jajszegény beteg, akkor semmilyen küzdelmet nem vélek felfedezni...


Ez az egész nem empátia kérdése. Mert mondom, akkor legyünk empatikusak vezessenek mozdonyt a vakok is! Maximum megy vele még egy ember aki lát is, és közbeszól ha baj van...

2012. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Bocsesz túrórudi, tegnap nagyon benéztem. Az egy ilyen nap volt :))))
2012. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Most viszont helyettem is válaszoltál, így nem kell fölöslegesen a billentyűzetet csépelnem. :)

Minden szavaddal egyetértek.

2012. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 kiscsillag111 válasza:
Ezért írtam, hogy véleménykülönbségek vannak, így innentől kiszálltam. És mint írtam, nem az a baj, hogy értékesebbnek tartod magad náluk, és felháborodsz hogy miért kapnak pluszpontot, hanem a felfogás. Neked attól miért jobb hogy bántod Őket? Ettől Te nagyobbnak, erősebbnek érzed magad? Másrészt, azzal egyetértek hogy mérlegelni kellene a dolgokat igen, de pl. ha valakinek nehézségei vannak az írással, lehet hogy extra módon tud kommunikálni, és miért ne mehetne kommunikációs szakra? Csakhát oda is úgy lehet bejutni, hogy átlagos dolgokat kérnek tőle, de a kommunikációja, ami a lényege az egésznek, meg átlagon felüli? Inkább vesszen a tehetsége, menjen szobát festeni így van.... De mostmár nem megyek bele tovább ebbe a vitába, mert másról sem szól ez az egész már mint egy kinek van igaza csatáról, ez nem egy problémamegoldó vita, aminek értelme is lenne, hanem támadás, elutasítás, és vetélkedést. Részemről ennyi.
2012. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!