Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kislányom első osztályos....

Kislányom első osztályos. Átlépték a 10-es számkört,20-ig tanulnak összeadni kivonni. Milyen technikával próbáljam fejbe számoltatni? Hogy csinálják a tanárok?

Figyelt kérdés
Össze van zavarodva, pl. ilyet csinál: 12+4=6 összeadja a 2 meg a 4-et. Remélem lesz tanító nő is a válaszolók között...:)
2012. febr. 2. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt az ö tanítónöjétöl kellene megkérdezni hogy ök hogy csinálják.
2012. febr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem jól csinálnak valamit, hogyha a kislány ilyen szinten össze van zavarodva. Én nem vagyok tanítónő, de arra emlékszem, hogy nálunk hogy kellett ezeket, illetve a szorzótáblát megtanulni. Egyrészt az volt nagyon fontos a legelején, hogy 10 alatt menjen tökéletesen a számolás. Eleinte nyugodtan használhattuk a kezünket amíg nem ment rutin szerűen. Ha ők nem így tanulták, akkor próbáld arra ösztönözni, hogy számolja meg az ujjain, hogy mennyi jön ki.

Ugyanígy 10 fölött is megmutathatod a kezein szépen türelmesen. Először mutassa a 12-t, majd mellé még 4-et és próbálja összeszámolni összesen hány ujját mutatta. A fontos, hogy ne veszítsd el a türelmedet, mert én emlékszem, nekem anno nagyon nem ment, egyszerűen nem értettem sokadjára sem, anyu pedig mondott valami olyasmit kicsit idegesen, hogy "nem hiszem el, hogy még mindig nem megy, figyelj már oda jobban" én pedig iszonyatosan ideges lettem téptem a hajam és bőgtem vagy két órát, nagyon rosszul esett, hogy el lettem könyvelve reménytelen esetnek. :) Persze ettől függetlenül visszagondolva nagyon jó anya volt és még mindig az, dehát ugye sokmindentől függ, hogy meddig van az embernek türelme. :) 21/L

2012. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és mérnöki szakon vagyok jelenleg, tehát elvileg a módszer és a rengeteg gyakorlás csak meghozta a gyümölcsét. Annak ellenére, hogy eleinte mennyire nehezen állt rá az agyam még a szimpla összeadásokra, kivonásokra is, gimiben már az egyik kedvenc tárgyam volt a matek, tehát van remény, csak légy te is kitartó. :) Kérdezgesd mindennap sokszor, akár a napi teendők közben is, nézi a tv-t kérdezd meg, fürdik, vagy játszik, néha kérdezz bele, hogy 10+6?? :) Csak hogy mozgassa az agyát és álmából felébredve is menjen. :) Sok sok türelemmel mindkettőtök részéről menni fog az. :)
2012. febr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!