Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők! 12 éves lányom megkérd...

Szülők! 12 éves lányom megkérdezte tőlem, hogy ellóghat-e pár óráról az iskolába. Ti megengednétek? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Én eddig is igazoltam neki pár testnevelés órát,de úgy látszik,ha a kisujjamat nyújtom letépi a karom.Már kitalálta melyik nap akar ellógni,melyik órákról.Nekem ebben az a furcsa,hogy megkérdezte tőlem.Tudtommal ilyeneket a gyerekek nem osztanak meg szüleikkel.Aztán mindezek után megkérdezte,hogy engedem-e ezt.A lányom jó tanuló,a félévije nagyon jó lett.(öt négyes,a többi ötös).A kérdés az,hogy ti az én helyembe engednétek-e?Azt mondta csak pár óráról lenne szó.Szerintetek?

2012. febr. 8. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Nos ez attól függ, hogy milyen óráról van szó. Pl egy rajz vagy technika óra kb kit érdekel szintű, de azért egy töriről matekról nem lógnék.

Azt azért hozzátenném, hogy nekem 12 éves koromban meg sem fordult a fejemben a lógás és elég nagy szégyen, hogy te egyáltalán elgondolkodsz rajta, hogy megengedd neki. Nem végzős gimnazista. Ott lehet ilyeneket csinálni, de azért egy általános iskolában néhány hülye órát ki lehet bírni.

2012. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Nem megkérdezte, hanem nyomatékosította, hogy igazold le neki. Egyébként a szülő 27 órát igazolhat csak mondom...
2012. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem engedném meg neki. Majd egyetemen annyi órát lóg el, amennyit akar (és amennyin nincs katalógus), de 12 évesen csücsülje csak végig az órákat, nem úgy működik, hogy akkor ő most ellóg x órát. Nem is értem, ennyi idősen ez hogyan merült fel benne, s hogyan merült fel benned a kérdés, hogy támogasd-e a lógást.

26/N

2012. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne engedd meg neki. Azért rákérdezhetnél, hogy mit akar csinálni ezekben a lyukasórákban (bár biztosan nem fogja közölni veled, hogy cigizik/drogozik/akármit csinál...)
2012. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotok ! Megkérdeztem tőle,hogy mégis mit akar csinálni órák helyett,erre olyan választ kaptam,hogy Ő csak úgy buliból lógna el a barátnőivel,mert most az a menő.Hát lehet,hogy rosszul tettem,de elbeszélgettem vele,hogy ez nem így megy.Megmondtam neki,hogy ha majd nyomós oka lesz a lógásra,akkor talán elgondolkodok a dolgon,de addig még testnevelés felmentést sem kaphat.El volt keseredve,de úgy érzem megértette a dolgot.Még egyszer köszönöm a válaszotokat !
2012. febr. 8. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!