Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elutasitotta az igazgató hogy...

Pendi kérdése:

Elutasitotta az igazgató hogy magántanuló legyek mit tegyek? Hogy legyek magántanuló?

Figyelt kérdés
Meg kérvényeztük a szüleimmel a magántanulóságot de elutasitotta az iskola igazgató! Ez szabályos hogy az iskola igazgató dönti el hogy magántanúló legyek vagy nem mert én úgy tudtam hogy a jegyző dönti el! :( Azért kértük hogy az legyek mert már több mint 250-óra igazolt hiányzásom van és nagyon nehéz a bejárás és a kollégiumot nem bírom! mit tegyünk?? megéri fellebbezni? meg engedi akkor ha fellebbezünk ?? vagy van más esély hogy magántanuló legyek ?? szakkisokolába járok! és már csak 8 tanitási hét van az iskioolábol elvisznek ha már nem megyekbe erre a 8 hétre vagy mi lesz ha nem megyek be erre a 8 hétre ? kérem segitsetek mert nem tudom mit csináljak! legyetek megértőek !

2012. márc. 8. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A szakiskolát, ahol gyakorlati képzés is van, azt hogy akarod elvégezni magántanulóként?


És már nem bírnád ki ezt a pár hetet a kollégiumban?


Egyébként az iskolaigazgatónak van döntési joga.

2012. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem tudom bocsi, hogy most mi a helyzet, nálunk anno simán elfogadta év közben a diri. Szerintem szülőnek kell bemenni pluszba egy személyes beszélgetésre, esetleg vihetnél valami szakvéleményt, ami indokoltabbá teszi a dolgot. Esetleg itt olvass utána: [link]


"Ha a sajátos nevelési igényű tanuló az illetékes szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye,. a beilleszkedési, tanulási, magatartási zavarokkal küzdő tanuló a nevelési tanácsadó szakértői véleménye alapján tanulmányait magántanulóként folytatja, akkor az iskola köteles gondoskodni arról, hogy a tanuló a szakértői véleményben leírtak szerint eleget tegyen tankötelezettségének." Szóval én elsőnek azonnal a nevelési tanácsadóba mennék.

2012. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha el lett utasítva, akkor mindegy, a jegyző meg ennél is szigorúbb - csak szólok. sztem csak nem akarsz iskolábajárni, és ezt levágta a diri is.
2012. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja, és ha összegyűlik a 250, akkor is osztályozót kell tenned, meg akkor is, ha magántanuló vagy. nem mindegy?
2012. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szeretnék suliba járni de a kollégium embertelen ! a suli még el is menne de 90km csak elfele, vissza úgyan enyi egy nap 180 km teszek meg buszon! már az első hónap végén gondolkozom ezen már egyszerűen nem bírom !
2012. márc. 8. 14:37
 6/7 anonim válasza:
miért nem mész közelebbi suliba?:o
2012. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mert sajnos ez a legjobb suli a többi ennél csaak rosszabb!
2012. márc. 8. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!