Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Buktatok már meg az iskolában?...

Buktatok már meg az iskolában? MI lett belőletek?

Figyelt kérdés
Lehet nem ez a legmegfelelőbb rovat de leginkább ide írnak felnőttek. Válaszokért zöld jel. :)
2012. márc. 12. 14:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
63%
Nem buktam meg soha.Azt meg nem mondom meg,mert meglepődnél..:D
2012. márc. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Néhány ismerősöm bukott már meg. Aki a középsuliban ismételt, azokkal nem volt semmi gond. Befejezték, elhelyezkedtek. Most dolgoznak és épitgetik az életüket. Senki sem gondolná róluk, h nehezen ment a középsuli.

Aki általánosban bukott, azok elzüllöttek,tönkrementek, kettő közülük már börtönviselt.Mondjuk, náluk már eleve gondok voltak: nem megfelelő családi környezet/nevelés,stb.

2012. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Én nem, de a bátyám lebukott hozzám általánosban. Tök jó volt, hogy együtt járhattunk onnantól suliba :-))) Semmivel nem ért el kevesebbet mint én, vagy bárki más, aki nem ismételt osztályt. Jó munkahelye van, megbecsült tag ott, szép lakása van, szép családja. Miért kérdezed? Rád is ez a sors vár? Ne keseredj el, semmivel nem lesz kevesebb esélyed, csak mostantól hajts kicsit jobban.
2012. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
22%
én megbuktam középsuliban. nagynehezen kijártam, érettségim is meg lett. most olyan munkám van, amihez nem kértek érettségit se, havi félmilliót keresek. jól vagyok, köszönöm, csak bánom h elpazaroltam a sulival a fiatalkoromat.
2012. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
82%

Engem meghúztak matekból 11.-be augusztusba bementem írtam egy 3-as pótvizsgát és ma már csak egy halvány emlék az egész .


Nem voltam jó tanuló ( mindenből a minimumot hoztam ált.) középsuliban, igazából egyik tantárgy se érdekelt (talán a német egy picit mert abba láttam értelmet hogy miért foglalkozzak vele) az órákon se figyeltem egyáltalán vagy (alibiztem , lógtam ). Aztán eljött az érettségi majd megint megráztam magam egy kicsit mint a matek pótvizsgánál és egy 3-as 4-és érettségi bizonyítvánnyal zártam a csodálatos iskolai éveimet.

2012. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Engem is megvágtak egyszer szakközépben matekból. Aztán nyári tanulás és végül augusztusi sikeres vizsga lett belőle. Utána már nem volt gondom vele.
2012. márc. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Engem igen,évet is kellett ismételni.Akkoriban be se jártam órákra.Nem érdekelt az egész.Ráadásul tök kicsi voltam,csak általános iskolás..Rossz emlék ez a mai napig.Szörnyű gyerek voltam.:)

Azóta főiskolás vagyok.

2012. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem buktam meg, de közel álltam hozzá. 9-ben 4 tárgyból álltam bukásra, de mindből megkaptam a kegyelem kettest. Egyszerűen olyan tagozatra mentem, amit utáltam. Nem én akartam, hanem a szüleim. Most orvosin tanulok.
2012. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos pesti általánosba és egy elitebb gimibe jártam.. a volt osztálytársaim közül többen is buktak évismétlésre:

- lány általános 3. és 4. osztályban - ő érettségivel és OKJ-vel banki adminisztrátorként dolgozik. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ő azért bukott, mert koraszülött volt és a fejlődésben lemaradt, nem kevés szorgalommal ezt valamelyest behozta.

- fiú kétszer első osztályban: ő szegény csak a 8 általánosig vitte, alkalmi munkákból él és már tizenévesen két gyereket csinált két különböző nőnek

- fiú 3. és 6. osztályban: ő idegenforgalmi szakközépben érettségizett, majd elkezdett dolgozni, de jelenleg börtönben ül

- fiú 7. osztályban: elsős volt gimiben, amikor elítélték rablás és kábítószer birtoklás miatt.. a gimiből persze azonnal kicsapták és azt hiszem javító nevelőbe került

- lány gimi 10. osztályban: összeszedte magát: jogász lett, az egyik egyetemen tanít

- fiú 10. osztályban: a bukás következményeként el is tanácsolták. Elzüllött, végül az érettségit sem tette le

- fiú 10. és 11. osztályban: szintén elzüllött, az érettségit huszonvalahány éves korára tette le, jelenleg valami alibi OKJ-t végez. Érte tényleg kár, matekból és fizikából is országos versenyeket nyert, igazából dacból bukott meg mindkétszer. Igazságtalannak érezte, hogy a hiányzásai miatt osztályzóvizsgára kötelezték több tárgyból, ezért nem tanult rájuk, inkább beperelte az iskolaigazgatót, miszerint jogszerűtlenül járt el a vizsga elrendelésével kapcsolatban. Nem volt jó ötlet...


Én úgy látom, hogy össze lehet szedni magad egy évismétlés után is, de pl. a mára jogásszá lett lányt az apja kivette a giminkből és egy másik suliban kezdett tiszta lappal. Szerintem ez is számít - a tanárok, és gyakran sajnos a diákok is beskatulyázzák azt, aki bukott, hogy ez biztos tök hülye.. Egy új helyen, ha új esélyekkel indulhat az ember, akkor könnyebben összeszedi magát.

2012. márc. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez is számít - a tanárok, és gyakran sajnos a diákok is beskatulyázzák azt, aki bukott, hogy ez biztos tök hülye.. Egy új helyen, ha új esélyekkel indulhat az ember, akkor könnyebben összeszedi magát."


03-12 16:13 vagyok és ezzel nagyon egyet értek,velem is így volt.

2012. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!