Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni? Nem...

Tudnátok tanácsot adni? Nem tudom hogy melyik úton induljak el!

Figyelt kérdés

Le kell tennem a szakmai nyelvvizsgát egy nyelvből, és a szüleim már nagyon erőltetik, nem igazán értik meg hogy át kéne ismételnem a nyelvtant. Szóval két eset lehetséges:

1) Választom a németet, amit 10 évig tanultam. Nem igazán szeretem ezt a nyelvet, de ha a nyelvtant átismétlem, akkor talán neki tudnék rugaszkodni a szakmai német nyelvtanfolyamnak és akkor valahogy letenném a szakmai nyelvvizsgát belőle.

2) Választhatom az angolt, de annak a felfejlesztése talán egy évbe is belekerülne. Azzal eljuthatnék a középfokú nyelvvizsgáig és talán a szakmait is le tudnám tenni az időszak végén. Az angolt eléggé szeretem, több angol levelező társam van (megértem amit írnak, válaszolni is tudok, persze néha szükségem van szótárra), fordítok és nem sajnálnám a napi szintű angol tanulást sem.


De egy évet nem fognak várni a szüleim. :( Már így is türelmetlenek és nem akarnak várni azzal hogy még bíbelődök a tanulással. Már szeretnék a papírt látni és azt is hogy elkezdem a szakmai nyelvtanfolyamot. Szóval mi legyen szerintetek?


2012. márc. 13. 18:39
 1/6 anonim válasza:
Szerintem válaszd a németet, így időt spórolsz, a szüleid is elégedettek lesznek. Utána, később, ha lesz kedved angolhoz, akkor azt is megcsinálhatok. :) Sok sikert!
2012. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2
2012. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne kínlódj, némethez van bőven alapod, a szakmai nyelvvizsga (gondolom ilyen tudással középfokú szakmait teszel) meg csak plusz szókincs és plusz ismeretek a szakmai témakörből. Nyelvtanilag messze nem nagy eresztés, tudd le a németet és puszi.
2012. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megcsinálnám a németet és megbeszélném a szüleimmel, hogy utána az angolban is tudnának-e támogatni anyagilag. Ez a két nyelv nagyon hasznos a későbbiekben is.

Ha csak egy közül lehetne választani, akkor az angolt mondanám, arra nagyobb a kereslet a későbbiekben.


Én is utáltam a németet, amíg suliban tanultam, de a munkám során használnom kellett és nagyon megszerettem!

2012. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem azért de elbeszélgethetnél a szüleiddel, hogy ne erőltessék...

Ha úgy gondolod, hogy készen állsz valamelyikre akkor csapassad. Nehogy már ők döntsenek helyetted...

Tűnsz elég érettnek ahhoz, hogy magad is értelmes módon dönthess.

2012. márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csöppet "erőszakosak" a témában és feltétlenül papírt akarnak látni, szóval kénytelen leszek németre menni...
2012. márc. 13. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!