Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átképezném magam, mert pedagóg...

Átképezném magam, mert pedagógusként nem élek meg. De mit érdemes kitanulni?

Figyelt kérdés

3 diplomám van, de nyomorgok vele. A tanításhoz értek és szeretem, hivatásomnak érzem, de ezzel a fizetéssel családdal nem engedhetzem meg meg magamnak ezt a "hobbit".

Átképezném magam, kitanulnék egy másik szakmát, de mivel kereshetnék több pénzt?

Milyen tapasztalataitok vannak, mit lenne érdemes tanulni?

(nyelveket beszélek, a modern eszközöket jól tudom használni, tanulékony és rugalmas gondolkodású vagyok)



2012. ápr. 28. 22:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Franciával jól lehet keresni a Rákóczi úton.
2012. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

Budapesti, három diplomás, nyelvekez beszélő, tanulékony, rugalmasan gondolkozó (nyomorgó!) pedagógusnak ezt itt kell megtudakolni?

Ne haragudj, de vagy: nem tudlak komolyan venni, vagy: valami olyan problémád lehet, amit itt nem társz fel. Még akkor is tartom az álláspontomat, ha olyannal jönnek, hogy "én bizony ismerek nyomorgó diplomásokat."

(Ha tévedek, akkor elnézést, mert kakukktojás mindig van.)

2012. ápr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
26%
nem értelek. főállás mellett nem kell járulékos költséget fizetni, és a többezres óra árából ne sajnáld már az adót... tényleg simán bejöhetne még 30rongy hetente, ami havi 120... ne mondd, hogy az rossz lenne a főállásod mellett, más összesen nem keres 120 nettót. persze ez csak akkor működne, ha tényleg jó vagy. de kétlem, hogy nehezen találsz munkát. menj el állásközvetítőkbe (pl. manpower), böngészd a normálisabb álláshirdető portálokat (nem expressz), és találsz értelmes munkát. Tudsz arról, hogy a cégek a magasabb pozíciókat egyszerűen nem tudják betölteni, mert nincs rá ember? esetleg elmehetnél a katedrába, vagy más nyelvsuliba, hogy nem keresnek-e nyelvtanárokat fix bérért. ott ha mást nem, elkezdhetnél magad mellé tanulókat gyűjteni.
2012. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

fogadjunk, hogy aki a magánórákat javasolta az nem tanár? mert elvileg az mind szép és jó, csak kb 1000000000000 millió ember akar magán nyelvórákat adni. szóval ez baromira nem úgy működik, hogy én most kigondolom, hogy jövő héttől napi 4 magánórát tartok délután 3ezer/per óráért...

a legviccesebb, hogy én vegyész vagyok csak nyelveket nem beszélek és ezért nem tudok igazán jól fizető melót szerezni. ha kettőnket összegyúrnánk milliomosok lennénk. :-)

2012. ápr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
26%
4 nyelvtanár ismerősöm van,aki suliban tanít és mind ad magánórákat, az egész délutánjuk azzal megy el. A saját diákjaikat tanítják.és van más szakos tanár ismerősöm is, ő is korrepetál jó pénzért. meg lehet ezt oldani, csak jónak kell lenni.
2012. ápr. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Van magyar-orosz szakos ismerősöm, aki HR igazgató. Menj el HR-esnek multikhoz, oda mindig keresnek munkaerőt. Sok multinál keresnek olyan embereket is, akik semmi mást nem tudnak, csak valami idegen nyelven beszélni (pl portugál, török). Nézelődj ilyen állások között, jól fizetnek.
2012. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%
Szia. Én nem vagyok nyelvtanár, csak felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem, ill. elég jól beszélem a nyelvet. És így tanítok, egy ezrest kérek 45 percért. 3 diákom van, havonta olyan 20-24 ezer forint bevételem van. Ez igaz csak zsebpénz, de azért egy diáknak nem rossz :) na most ha hivatásos tanár vagy, adott esetben több éves tapasztalattal, ráadásul 2 nyelven is tudsz, akkor nem értem miért nem akarsz magánban tanítani? 1500 Ft 45 vagy 60 percért nem sok, de bőven elég pluszbevételed lenne belőle.
2012. ápr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
48%

Multi. Ismerősöm diplomával (teljesen más irány) a zsebében a középiskolai közgazdasági ismereteire alapozva bruttó 400-ról indított csak azért, mert tudott csehül. Az angol mellett, természetesen. Szóval, nem mindegy hogy melyik az a 2 nyelv, amin beszélsz. A többi már talpraesettség kérdése.


Az jutott eszembe, ha mindenképpen tanulnál még valamit, és a gyerekek között maradnál, akkor az képességfejlesztés legyen. Magánórában "képességfejleszteni" is lehet és megvan rá az a réteg, aki ezt meg is fizetné. Pl. összefoghatnál egy nyomorgó logopédussal és együtt segítenétek a beszédhibás meg ilyen-olyan disz-es gyerekeken. Ehhez azonban előbb be kell fektetni még (pénzt, időt, tanulást).

2012. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Miért gondolják itt sokan, hogy KETTŐ állásból kellene fenntartanom magam??? Mert ha végigdolgozom a délelőttömet, ugyan miért kéne még délutén, este és hétvégén is güriznem? A tanítás nem fizikailag, hanem idegileg fárasztó, nem kívánom dupla műszakban csinálni.

Arra lennék kíváncsi, hogy EGY DARAB állással milyen szakmákban lehet értelmesen keresni.

Köszönöm a HR-es és a multis ötleteket.

2012. máj. 1. 13:37
 20/21 anonim ***** válasza:
33%
ne haragudj, de magyar szakos diplomával a mekibe mehetsz. a 2 idegennyelvre ide sorakoztattuk a megoldást. elmehetnél valami multihoz callcenterbe, de azt általában érettségizett kis csitrik csinálják egy nyelvvizsgával.. és nem keresnek túl jól. mondanám, hogy aztán mehetsz fentebb, de ezzel így nem. ez van. a mérnökök jól keresnek. az EGY DOLOG. amikor tanárnak mentél nem jutott eszedbe, hogy valószínűleg csóró leszel? egyébként ha olyan rohadtnagy kört ki tudsz alakítani magánórákból, egy idő után ott is hagyhatod a sulit.
2012. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!