Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 5 napos, intenzív barista...

5 napos, intenzív barista képzéssel el lehet helyezkedni? Ugye nem valószínű?

Figyelt kérdés

Szüleimnek szúrja a szemét, hogy nem tanulok és nem is dolgozom. Kérdezte anyu, hogy mi az ami érdekelne, mondtam barista akarok lenni (gondoltam abba nem menne bele, amilyen sznob). Erre közölte, hogy befizetett egy tanfolyamra és vagy elmegyek, vagy nincs több zsebpénz. És persze eredményesen el is kell végeznem.

Ha elvégzem, van rá esély, hogy fel is vesznek vele valahová, ha a szüleim mindenáron kényszeríteni akarnak, hogy dolgozzak?


2012. máj. 27. 15:55
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
teljesen más, ha azt te teremted elő...
2012. máj. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

Ja, csak tök hülyeség úgy előteremteni mint a szegények, ha egyszer van pénz.

Mindenki a lehetőségeihez mérten a legtöbbet akarja adni a gyerekeinek. Az én szüleimnek ennél messzebb terjednek a lehetőségei.

2012. máj. 27. 20:28
 23/48 anonim ***** válasza:
a te szüleid épp értékrendet, cél, becsületet adnak neked
2012. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
mellesleg mi ez a lenézés a szegények felé???????
2012. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

Nem nézem le a szegényeket, becsülöm őket, amiért lehetőségeikhez mérten próbálnak kitörni. (Kivéve a csövesek, na őket lenézem tényleg)

A szegényekkel nincs baj, de ha nem vagyok az, miért éljek nélkülözve, szenvedve én is?

2012. máj. 27. 20:37
 26/48 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, ne hallgass az irigyekre. Szerintem igazad van abban, hogyha a szüleid valóban ezt a megközelítést akarták volna belédnevelni, akkor azt konzisztensebben kellett volna tenni. A ruhabutik teljesen élhető ötlet, és igazad van abban, hogy minek kelljen hozzá megteremtened az erőforrásokat. Az itt a probléma, hogy a szüleidnek is csak lebeg valamilyen eszmei kép a szemük előtt a munka csodás s lélekemelő mivoltáról, de azért nehogy már a pénzhalmunkon ülve kezdjünk bele tolsztoji fejtegetésekbe, mert ez szánalmasan hipokrata dolog. Tudják konkretizálni az elképzeléseiket? Konkrétan azt akarják, hogy te évekig dolgozz akár egy gyárban, akár baristaként alacsony béren, hogy megnyiss egy kis boltot, amelynek megküszködsz a fenntartásával? Nincs ennek semmi értelme. Konkrétan látnak benned most valamit, amit ki akarnak kupálni, vagy inkább a böcsületes munkásember hozzáállás hiányát látják?
2012. máj. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
mégis mit nélkülözöl te??a saját pónit???amugy mit csinálnak a szüleid?
2012. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
81%, nevetséges szinten fröcsögsz, de attól még nem leszel gazdagabb, se okosabb, ha csak a szövegértésedet nézzük.
2012. máj. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
azért fröcsögök,mert a dolgozzanak a szegények kissé felidegel t,DE azért kérdem a szülei foglalkozását, hogy olyan tanácsot adjak, hogy a kecske is, káposzta is..
2012. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Hangzásában valóban pejoratív, hogy "dolgozzanak a szegények", de attól még az nem egy emészhetetlen tartalom, hogy alapjáraton azért dolgozik az ember, hogy pénze legyen, meg tudjon élni. Egy szegény családból származó egyénnek muszáj dolgoznia a létfenntartásért, a gazdag családból származónak ez választható, és ha azt választja, hogy nem akar, és ezt ténylegesen meg is teheti, akkor abban nincs kivetnivaló. A munka alapjáraton nem tetszik-nem tetszik kérdése, emiatt nem tartom jónak, ha eszmei tartalmakat visznek az egészbe, ahogy a kérdező szülei is teszik. Értékeket számtalan módon lehet tanulni, és nem vagyok biztos abban, hogy ezt valamilyen földbe döngölős munkán keresztül kell megszerezni, ugyanakkor fontos, hogy az ember ne legyen a pénze által egy elmebajos felfújt lufi. Mert az, hogy azt mondják, nem támogatjuk a vállalkozásod elindítását, kb. tényleg azt jelenti, hogy keress valami kis melót, amivel pár év után talán tudsz vállalkozni. Talán.
2012. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!