Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 5 napos, intenzív barista...

5 napos, intenzív barista képzéssel el lehet helyezkedni? Ugye nem valószínű?

Figyelt kérdés

Szüleimnek szúrja a szemét, hogy nem tanulok és nem is dolgozom. Kérdezte anyu, hogy mi az ami érdekelne, mondtam barista akarok lenni (gondoltam abba nem menne bele, amilyen sznob). Erre közölte, hogy befizetett egy tanfolyamra és vagy elmegyek, vagy nincs több zsebpénz. És persze eredményesen el is kell végeznem.

Ha elvégzem, van rá esély, hogy fel is vesznek vele valahová, ha a szüleim mindenáron kényszeríteni akarnak, hogy dolgozzak?


2012. máj. 27. 15:55
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
ha ez megy, akkor tanuld ezt. Ne hidd el, hogy nem vagy jó benne, mindenki jó valamiben, plusz ezek pont hogy kreatív dolgok (versekre gondolok), szóval igenis kreatív vagy..Film és média szak nem érdekelne?
2012. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
Ezen a ponton én a szüleidet alkalmatlannak találom gyereknevelésre. Ha már ilyen irányultságú érdeklődésed volt/van, és a szüleidnek pénzük is van rá, nevetségesen kicsinyes dolog, hogy nem támogatnak. Mindketten beszűkültek, ne hallgass rájuk.
2012. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:
Nem velük van a baj. Ők ismernek, tudják miben vagyok jó és azt is hogy miben nem. Persze nekem nem mondják meg, azt mondták magamnak kell rájönnöm. (Mármint az erősségeimre, mert hogy mire nem vagyok alkalmas, azt megmondják) Csak én már belefáradtam, hogy kitaláljam.
2012. máj. 27. 21:59
 44/48 anonim ***** válasza:
hogy miben vagy jó, csak te tudod,ők meg lelomboztak.. ne hallgass rájuk!
2012. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Nem tudják, miben vagy jó, ugyanis ők nem mindentudó istenségek, ugyanúgy emberek, mint te, akik tévedhetnek, és tévednek is rengeteget. Amit élvezel, azt meg kell próbálnod, nem pedig a szüleid véleménye mögé bújni. Az, hogy nem mondják meg, csupán tudatlanságuk erős ködösítése. Nem hiszem, hogy édesanyád vagy édesapád olyan nagyszerű írók lennének, hogy fel tudnák mérni a képességed. Másrészről ahogy előttem is írták, az ilyesmi erős kreatív hajlam jele, úgyhogy ajánlom, hogy ha ez a vágyad, nyugodtan próbálkozz.
2012. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá az olyan szülő, aki ennyi éven át hagyja, hogy a gyerekében ilyen mértékű önbizalomhiány alakuljon ki, alkalmatlan a gyereknevelésre. Egy szülő nemcsak a szüléssel adózik a társadalomnak (sokan imádják támadni azokat, akik nem akarnak gyereket, holott gyakran azok sem adnak többet a társadalomnak, akik szülnek), hanem azzal is, hogy rendesen felneveli, segít neki megtalálni magát (nem kell végig kézenfogva vezessen, de a löketet meg kellett volna adnia, amin elindulsz, nem 20+ évesen megbökni, hogy DOLGOZZÁ), miben rendelkezik kiemelkedő képességekkel, így ő is megfelelően szolgálhatja a társadalmat. Közben pedig lehetőleg önmagával is képes elégedett állapotba kerülni.
2012. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

Én arra lennék kíváncsi, hogy mi történne veled, ha ne adj Isten mindenkit elvesztenél. Se állás, se képesítés, és pillanatokon belül te is a csövesek világában találnád magad, akiket annyira lenézel. Persze 2 éven belül úgyis megkapnád az örökölt pénzt, úgyhogy nem is értem minek beszélek itt.

Igazából sajnállak, mivel a szüleid nevelési taktikája nem a legjobb. Attól még, hogy van pénzetek, nevelhettek volna az életre is. Arra, hogy becsüld meg amid van, hogy készülj fel minden eshetőségre. Ugyanis most nekem nem talpraesettnek tűnsz, hanem akaratosnak, aki azt se tudja mihez kapjon.

2012. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Én meg arra lennék kíváncsi, mi történne veled, ha egy reggel úgy ébrednél, hogy felfelé esik az eső. Most mindenki más is dobja be a kérdezőnek a saját élettapasztalatából fakadó szorongásait.
2012. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!