Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket javasoljátok? Villamo...

Melyiket javasoljátok? Villamosmérnöki vagy gazdaságinformatikai szak?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, mindkettő tetszene. Melyikkel jobbak a munka lehetőségek szerintetek?

2012. jún. 5. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Villamosmérnöki mérföldekkel jobb, ám ezzel arányosan iszonyú nehéz is... dönts, feladod az életed a villamos hálózatoknak és milliomos leszel, vagy tanulgatsz és pont keresni fogsz annyit, hogy jól (problémamentesen) élj.
2012. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erős túlzás, hogy villamosmérnökként azonnal milliókat kaszálsz... csak ha tényleg nagyon jó vagy és nagyon erős affinitásod van hozzá. Ahogy minden más szakmánál. Brutális leépítések vannak etéren is (forrás: apám Németországban villamosmérnök, nem elég, hogy a Siemenset széjjeldarabolták, de sorban rúgják ki az embereket, akik egyébként egyre nagyobb számban szenvednek egészségügyi gondoktól a rendezetlen körülmények és hajtás miatt. Anyámat sem egy nagyon sokadik hullám emésztette fel a hazai Siemensnél. Diplomás, műegyetemet végzett, nagyon kompetens emberek (bár anyám nem tud nyelveket).) Az egyik barátnőm szintén villmérnök unokatestvérét, aki fiatal, nyelveket beszélő, is nemrég bocsátották el az itthoni munkahelyéről, cserébe Csehországban kapott munkalehetőséget.


Ennyit a mítoszokról. Persze relatíve a legtöbb mérnöki szak még mindig nagyobb biztonságot és keresetet ígér sok másik szaknál, de ehhez másik oldalon kell az emberi tényező is. A gazdinfot nem ismerem behatóan, de én az itthoni hibridszakokat nem tartom sokra. Mindenbe csak belekapkodnak, a végén meg nincs masszív alaptudásod. Akkor már jobb, ha infot végzel Bsc-n, aztán Msc-n egy kapcsolódó, téged érdeklő gazdaságit, közben még dolgozni is tudsz az alapdiplomáddal.

2012. jún. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még kiegészítésképp, az első válaszolónak, szóval nem neked mondtam ellen, csak azt mondom, hogy ha nélkülözhetetlen vagy a szakmádban, akkor amúgy is nagy pénzeket tudsz keresni.
2012. jún. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs de te hol olvastad, hogy én azt írtam, egyből milliókat kaszálsz vele? Hát sehol. "Költői túlzás" volt. De tény, hogy egy villamosmérnöknek biztos lesz állása, méghozzá jólfizető, akármilyen sz_r világ is van.
2012. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

apum is villamosmérnök itthon, elég sok munkájuk van, viszont egyre kevésbé kapják meg érte a fizetésüket, hónapokat csúsznak a fizetéssel... de

gazdinfóról is sok jót hallottam ismerősökön keresztül

szóval nehéz döntés lesz, de muszáj lesz dönteni :)

2012. jún. 6. 09:57
 6/8 anonim ***** válasza:

én másoddiplomára megyek, pont ezt a kettőt jelöltem meg :D

a gazdinfó nekem szimpibb, de tény, hogy a villamosmérnök (jó szakiránnyal) kelendőbb

villamosmérnökivel a legtöbb mérnökinfós állást be lehet tölteni (szoftverfejlesztő mérnök, PLC / C / mittoménmilyen programozó)

aber guck mal: [link]

2012. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ha szabad kérdeznem, te milyen sorrendben jelölted meg ezeket?
2012. jún. 7. 08:05
 8/8 anonim ***** válasza:

1. villanymérnök Kandó

2. gazdinfó BCE


itt találsz infókat:

villanymérnök >> [link]

[link]

gazdinfó >> [link]

[link]

2012. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!