Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pázmány Péter Katolikus...

Pázmány Péter Katolikus Egyetem-BTK (kommunikáció és média szak) mennyire klerikális, vallásos?

Figyelt kérdés
Idén jelentkeztem Pázmány kommunikációra, mert ide jósoltam elegendő pontszámot, viszont én magam ateista vagyok, és zavar, hogy a legtöbb gyakorlati hely vallásos és jobboldali médiumokhoz köthető (Hír tv, Heti Válasz, Magyar Katolikus Rádió). Még van időm változtatni, ezért kérem a segítségeteket!

2012. jún. 8. 00:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

6. és 7. voltam. örülök ha másnak nem volt negatív élménye.

Én is BTK-s voltam, a szakról nem nyilatkoznék így nyilvánosan, nem akarok senkit lejáratni az ottaniak közül. de még az is vicces h költségtérítéses képzésen alig nyújtanak valamit az ember pénzéért, még nekünk kellett otthon kinyomtatni azt amit máshol kiosztanak órán papíron. és talán nem véletlen intézték úgy h még egy félévre be kelljen iratkozni valami félreértés miatt, hogy ezért is elkérhessék a pénzt. egyik tárgyból azzal töltöttem egy délutánt h a rossz minőségű beszkennelt anyagokat kinyomtattam (mert én nem tudok a monitor előtt ülve tanulni), ők még nyomtatóbarát változatot sem képesek felrakni. a minőség miatt a nyomtatással sok gond volt és rengeteg idő ráment, nem is tudtam felkészülni rendesen és ezért kellett pótvizsgáznom, de ők ezt nem tudják. Jártam másik két egyetemre, ott ilyen problémák nem voltak, mint itt!! (ha nincs pénzük fénymásolni nekünk, akkor miért nem zárják be a sulit?)

A keresztény diákkörre a SzóSz-ra gondolsz? Azt nem ismerem személyesen, de jónak gondolom.

A katolikus tantárgyakról még: valamelyik tárgyból tanultakról beszélgettem egy eléggé jól képzett katolikussal és azt mondta bizonyos dolgokra h az nem úgy van ahogy tanították, hanem inkább a skolasztikában van a valódi katolicizmus. Szóval furcsa az egész.


(Oké, h evolúció nem létezik, de meg is indokolta tudományosan, hosszasan? :D )

2012. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A keresztény diákkor az ateisták számára valóban furcsa és szokatlan lehet, de amúgy egy befogadó közösség, mert a kereszténységből mindenféle vallást követő emberek járnak oda, pl. vannak pünkösdisták, unitáriusok, reformátusok stb. Abból nincs is probléma, ha valaki protestáns. Ezeken a kötelező órákon valóban vannak ellentmondások, bár nálunk az evolúció nem nagyon került szóba, de néhány oktató hajlamos csak a keresztény álláspontot figyelembe venni, más vallásokat ellenben ignorálni.
2012. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egy esetben viszont meg kell védenem a BTK-t azokkal a vádakkal kapcsolatban, amik a fénymásolásról szólnak. Ez más iskolákban is gyakori jelenség, nemcsak a PPKE BTK-n, nem egy esetet tudnák leírni, amikor más, nagynevű, régi múlttal rendelkező egyetemek hibákat vétettek, vagy éppen csak a nevüket használták ki. Amúgy PPKE-n van pénz, kapnak egyházi támogatásokat, és az viszont valóban igaz, hogy eléggé lehúznak anyagilag, pl. ha kifutsz határidőkből, vagy újra felveszed egy tárgyból a cv-t stb.
2012. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

6-7. voltam. fénymásolás, egy másik egyetemen is volt egy-két órán, h nekünk kellett kinyomtatva bevinni a cuccot, de az nem volt sok.

De hogy vizsgára a sok-sok (talán párszáz) oldalas, több, rossz minőségű dokumentumot csak neten teszik közzé, ráadásul költségtérítéses tagozaton, ilyet sehol máshol nem pipáltam. és ha az egyház is támogatja őket, akkor nagyon bánom, h én is oda szórtam el a pénzem. van pénze a vatikánnak dögivel, akkor ne velünk fizettessenek. ezek az egyházak csak a pénzre mennek.

én 3 évig oda jártam, költségtérítéses voltam végig, de a pénzemért cserébe gyakorlatilag SEMMIT nem kaptam, minimális odafigyelést se a TO-tól. jó, jó, nagyon keveset.

bocsánat ha bántó volt a hangnemem.

2012. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!