Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy ment az emelt szintű...

Hogy ment az emelt szintű töri szóbeli? Mit húztatok?

Figyelt kérdés
Én a gazdasági rendszerváltást, szerintem jól ment. tőlletek mennyit kérdeztek?

2012. jún. 8. 13:17
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az van, hogy szerencse kérdése is volt. Nem mondanám, hogy azok akik jóra megírták tanulás nélkül, és azok között akik tanulással nem értek el olyan jó eredményt, olyan sok különbség van történelemtudás szempontjából. A kérdés az, kinek melyik téma fekszik jobban. Akik a görög témákban otthon vannak, nem okozhatott gondot az első oldal. Vagy éppen sok mindent józan paraszti ésszel is ki lehetett tölteni. Van aki sokkal jobb a kádáros, rákosis, világháborús témákban, most mégsem kérdezték tőle. Marhaság, hogy aki csak úgy penge történelemből, az hogy össze tudta hozni. Nem kéne senkinek se büszkének lenni arra hogy még egy könyvet se nyitott ki az érettségi előtt és 80-82%-ra sikerült neki, mert ez azt jelenti hogyha tanult volna még jobb eredményt érhetett volna el. Ez a lehetőség kihagyása volt... Akik minden idejüket tanulással töltötték és nem fizetődött ki, megnyugtatom őket, tényleg nehéz volt és legyenek büszkék arra hogy megtettek minden tőlük telhetőt.

Ami még fontos, hogy a javítótanáron is sok múlt. Fellebbezni se lehet ész nélkül persze, tehát nem biztos hogy te jössz ki belőle jól. Vannak tanárok akik rugalmasabbak, és olyanok akik szigorúan a megoldókulcs szerint pontoznak.

És akkor még ott van az is, hogy stresszhelyzetben milyen a teljesítményed.

Meg lehetett ezt írni jóra is meg rosszra is, de nem feltétlenül a tehetség és a tanulásba befektetett energia kérdése volt. Ahhoz túlságosan is sok minden a vizsgázótól független körülmény befolyásolja. Ennyi.

2012. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:

"mindent józan paraszti ésszel is ki lehetett tölteni"

Mondj már legalább 2 ilyen feladatot belőle, sztem egy sincs, de más szerint se az biztos...

2012. jún. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
Én a New Dealre értettem. Szerintem azért arról a legtöbb embernek van egy kis fogalma (és azért emelt törin meg mindenkinek kell hogy legyen). A másik az a vérszerződés, ezt már második osztályban is olvastuk, így alap lenne hogy egy ember felismerje, jéé, ez a magyarok története. Vagy a térképes-kitöltős erdélyi feladatnál is volt, amit csak simán le lehetett nézni a térképről. Nem mondom hogy ezeket a feladatokat "józan paraszti ésszel" meg lehetett oldani hibátlanul, de azért néhány pontot összeszedni biztos.
2012. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok, egy ilyen viszonylag nehéz érettségi után, hogy alakulnak majd a ponthatárok, főleg a humán szakokon....

Egyébként a szokásostól eltérően, most tényleg nem lehetett 0 tudással kikövetkeztetni a feladatok megoldásának nagy részét. Én ennek egy kicsit örülök, mostmár ténylegesen van egy választóvonal a közép és emelt szint között. Ezután az érettségi után (Nekem sem olyan jó, 84%) már sokan meggondolják majd, hogy tényleg a töri-e a legkönnyebb tantárgy :D

Szemét írásbeli volt, az biztos, de ha ez így marad, nagy presztizse lesz az emelt töri érettséginknek:D

2012. jún. 10. 16:20
 35/55 Valentina17 válasza:

Én Kádár korszakot húztam .volt 30 percem felkészülni.írtam 4 oldal jegyzetet,meg olvastam a forrásból meg minden (szerencsém volt vele):)) kérdeztek párat aztán mondták hogy szép felelet köszönjük és ennyi:)

ja és megkérdezték miért volt Magyarország a legvidámabb barakk.

2012. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
utolsó te 1 nagy gyökér vagy , saját kérdésednél még barátnőd érettsgizett és nem te, illetve szánalmas módon a minimális szintet akartad elérni, most meg 4 oldalas témakifejtésről beszélsz meg nagy köszönet. Már nem azért, de mindenkitől kérdeznek, akármilyen jól megy,az egyenlőség elve miatt is. Szóval te egy troll vagy. A legvidámabb barakot meg nem hiszem el h megkérdezték, h te 4 oldalban kkifejtetted, miről beszéltél, ha nem erről ? erről szól a kádárkorszak......
2012. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
Igen, ez puszta mázli, valaki már kifejtette feljebb. Már nem azért, de ehhez nem józan paraszti ész kellett hanem sok-sok háttértudás és olvasottság. Az hogy valakinek "könnyű" volt nulla tanulással, erre nem mondok semmit, biztos nem járt be órákra sem, és véletlenül jelölte be az emeltet....Ezért lett 82% nyilvánvaló:) Szerencse pedig részben, nálam pont kimaradt a görög-perzsa háborúk és az évszámokon kívűl minden meg volt, de ha ezt elovlasom akkor 5 pont. De nincs is a követelményben, szal ez tényleg szerencse volt. Azért a New Deal-t megnézném ki találná ki józan paraszti ésszel:D
2012. jún. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 Hófehérke19 válasza:

ma 19:05 hozzászóló.


Te meg egy bunkó...ohh bocsáss meg ,hogy a barátnőmmel együtt merem használni az oldalt.Mi a franc közöd van hozzá?Roppantul nem érdekel hogy elhiszed vagy sem tőlem bizony megkérdezték és ez van:D Ohh és képzeld azért mert a barátnőmnek igy alakult és már nem kell neki az emelt töri,és pont nem érdekli mi lesz a kimenetele ahhoz meg végképp semmi közöd:))) puszii

2012. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
Utsó: jaja, ennyi.. Tuti csak azért van itt, hogy idegesítse azt aki tanult rá.. Figyeld meg, ő a szóbelit is összejózanparasztkodja 60 pontosra tanulás nélkül ;)
2012. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 Hófehérke19 válasza:

:)) köszii

nem tudjátok mikor derül ki hogy hány pontot kapok?

2012. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!