Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy éjszaka- 100 tétel->ötlete...

Egy éjszaka- 100 tétel->ötletek, tanácsok?

Figyelt kérdés
Egy újabb szóbelis kérdés! :D Szóval, holnap kezdődik a szóbeli érettségi, és most állok neki tanulni. Jó eddig is tanulgattam, de nem maradt meg egyszerűen. Tudom. Egyetemisták írják, hogy ennyit egy éjszaka alatt meg lehet tanulni stb. , de akkor adhatnának/adhatnátok jó tanulási tippeket, hogy lehet hatékonyan tanulni, hogy meg is maradjon valami?

2012. jún. 17. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
MEGALOL, holnap azért számolj be az eredményről!
2012. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Komolyan ennyire nem tudnak semmit érettségire a fiatalok. Azért 4.évig ott ültél a suliba valami csak megragadt. Használd a segítségeket, töri atlasz, könyvek meg amit adnak, és reméld a legjobbakat.
2012. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Attól, hogy egy egyetemista meg tudja tanulni, attól még egy középsulis nem biztos. Az egyetemen nagyjából fokozatosan szokik hozzá a terheléshez.


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ezt már igen erősen elb.sztad. Egy éjszaka alatt 100 tételt akkor tudsz megtanulni, ha azért nagyjából képben vagy.


De hogy megnyugtassalak kicsit: a szóbeli nem nagy szám. Azért a források alapján vmit csak el tudsz makogni.

És gondolom nem a 100%-ra hajtasz, ha most állsz neki.


Olvass el egy tételt, mond fel. Ha tudsz róla pár értelmes összefüggő mondatot mondani, akkor lépj tovább.

De holnap olyan leszel, mint egy adag szar.

2012. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja...hidd el nem vagyok egyedül...:D

Van osztálytársam aki tegnap este állt neki, van aki ma este fogja olvasgatni őket, mert nem bírta rá venni magát.

Egyedül ez vigasztal egy kicsit. Talán nem első nap leszek, akkor lesz még egy napom, jó lenne.

2012. jún. 17. 20:50
 5/9 A kérdező kommentje:

Az előbbi az elsőnek szólt.



Tavaly érettségiztem, előrehozottat tettem , akkor olyan tételt húztam ki..azt az egyet pont amit el sem olvastam, de a tanár kérdezgetett , rendesek voltak, 14 pont kellett a négyeshez, megadták.

Talán ezért vagyok nyugodt most, mert tavaly a semmire kaptam ennyit...

De azért az is bennem van, hogy lehet, hogy most szemetebbek lesznek..

2012. jún. 17. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Kapcsold ki a gépet. MOST
2012. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha eddig is "tanulgattál", akkor bőven meglesz.

Ha nem emlékszel most rá, az nem gond. Majd ott eszedbe jut.

2012. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Tea, minden off, nézd meg pl irodalomnál melyik tételhez melyik irodalmi mű tartozik, lődd be hogy mikor keletkezett, mik inspirálhatták a költőt/írót, milyen történelmi/életrajzi háttere lehet (pl világháború, szabadságharc, szerelem, bánat)

Törinél lődd be a kort, használd az atlaszt királyoknál főbb rendeletek, tettek, háborúk amik említésre méltóak, segítségnek úgyis lesz forrás.

Nyelvnél én úgy voltam anno, hogy nem készültem különösebben, úgy gondoltam van egy alap nyelvtanom és szókincsem aztán stnad up-olok valamit.

Nyelvtanból szerencsém volt, mert egy felsorolást kaptam, de ott is igyekeztem példákat találni a tételekhez, hátha a szavakról beugrik, hogy milyen szabály vonatkozik rájuk.


Ha látják, hogy igyekszel, akkor tuti segítenek.

2012. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, megvolt! :-D

Irodalomból azt az egyet húztam amit tudtam, nyelvt. szinte elmondta helyettem a tanár ( szeret beszélni xD)

Töri nagyjából vmit összeszedtem..

Német- tanár segített ,megvan vhogy :-D


Ezért parázni...nem kellett vna. :-D

2012. jún. 18. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!