Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ötletek, hogy készülhetek...

Ötletek, hogy készülhetek egyedül a nagyon sikeres közép matek érettségire?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 23:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10videó.. ez nem sok minden. azért kösz.
2012. jún. 23. 00:14
 12/19 anonim ***** válasza:
nehogy azt hidd, mikor egyedül vagy otthon, és épp nem tudod, hogyan kéne megoldani azt a bizonyos feladatot, akkor jól jönnek, bár én nem fizetnék értük
2012. jún. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én csak órán figyeltem, házit se csináltam gyakran. Dolgozatokra viszont mindent átnéztem, amit vettünk. Így 5-ös lettem minden évvégén. Idén érettségiztem, éd érettségi előtti kb. 2 hónapba meg elkezdtem önállóan ismételni otthon, úgy, hogy néztem a követelményrendszert, és az alapján kiszedtem az előző évek feladatsoraiból az abba a témába illőt. (Azt, amit 12.-be tanultunk nem ismételtem át, mert az nekem megmaradt nyílván) Majd írásbeli előtti héten írtam vagy 3 teljes matematika érettségit. S így írtam 90%-ot középszinten persze. Nem tudom, hogy a tanárnak köszönhető-e vagy nekem, de nem foglalkoztam olyan sokat vele, mint mások, akik már 12. év elején be voltak zsongva a matektól és csak arra tanultak. Nem is lett olyan jó nekik, mint nekem. Lehet, hogy csak könnyebben megy a matek... Nem tudom igazából, de én ajánlom, hogy tedd azt, amit én. JA és ne húzd az időt az első részes feladatokkal, amik 2 v. 3 pontok. Azokat még egy buta is meg tudja csinálni, mondjuk idén ott vesztettem 1 pontot sajnos. Na de mindegy. Csak a 2. részre összpontosíts. Ott berakhatnak szivatósakat. Az ideibe hálistennek könnyedek voltak:)
2012. jún. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
nem 10 videó, ott egy csomó kategória
2012. jún. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én most érettségiztem, 87%-ot írtam. Az én titkom csak annyi volt, hogy amikor elkezdtünk a tanárral ismételni 12. félévtől, akkor adott mindenféle nem kötelező, de ajánlott házit. Megcsináltam, ha valamit nem tudtam, megkérdeztem tőle. Utolsó egy hónapban megcsináltam az előző évek feladatsorait, láttam, hogy mi nem megy, azt jobban átnéztem. Vettem még ki a könyvtárból egy könyvet, amiben szintén feladatsorok voltak, azt is megcsináltam.

Összességében az egész titka a gyakorlás és a megértés, nem feltétlenül a séma. Ugyanis ha egy kicsit csavarnak rajta, akkor már nem biztos, hogy meg tudod csinálni aszerint a bizonyos séma szerint.

2012. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

én végig 3-as voltam gimiben matekból, de az utolsó félévre összeszedtem magam, januártól kezdve minden héten megcsináltam legalább egy, de volt amikor több érettségit is, nem csak a korábbiakat, hanem próbaérettségis feladatsorokat is. ha valamit nem tudtam (az elején majdnem minden feladatnál), akkor elővettem a korábbi évek a könyveit és füzeteit és megnéztem hogyan kell megoldani. az elején 30-40%-os érettségiket írtam, de csináltam folyamatosan a feladatsorokat és begyakoroltam a típusfeladatokat. 90%-os lett az érettségim.

hajrá!

2012. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi.


Annyira nem nehéz az, ugye ?

2012. jún. 23. 12:36
 18/19 anonim ***** válasza:
Áhh nem, főleg az első rész. Nem is értem miért adnak rá 45 percet, körültekintéssel 10 perc alatt is megcsinálod.
2012. jún. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
10 perc azért túlzás, de ha ügyes vagy, fél óra alatt készen lehetsz a rövid feladatokkal
2012. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!