Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek a "tervnek"...

Szerintetek ennek a "tervnek" így van értelme?

Figyelt kérdés
Szeptembertől mentőtisztnek tanulnék természetesen főiskolán. Jövőre mellette felvételiznék anglisztikára (fizetősre persze), mert igaz, hogy most felsőfokú nyelvvizsgám van, meg így is adok magánórákat, de gondoltam, hogy ha még egy egyetemet is elvégzek, akkor egyrészt a tudásom is csiszolódna, másrészt papírral több diákom lenne. Ha mindkettőt elvégeztem akkor pedig elmennék stewardessnek. Nekem valahogy logikusnak tűnik, hogy esetleg előnyben lennék azzal, hogy mentőtiszt vagyok, amúgy is tanulnak elsősegélyt meg egyebeket, angol nyelvtudás adott lenne, de egyébként már beszélek németül, most kezdtem olaszul tanulni. Tehát 3 nyelv, tervben van egy 4. is (francia). Ha ki is öregedtem úgymond a szakmából, akkor is lenne más végzettségem, amit itt a földön is tudok kamatoztatni, vagy mi :D szóval szerintetek ez így milyen? Illetőleg van egy olyan képzés itt nálunk, hogy egészségügyi angol szakfordító-tolmács, melynek vmilyen felsőfokú egészségügyi végzettségi a feltétele, plusz középfokú angol nyelvvizsga. Ezt is mindenképpen szeretném elvégezni. Mit gondoltok? Remélem érthetően írtam le, ha valami nem világos csak szóljatok :)
2012. jún. 27. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem nem hangzik rosszul :) persze nem kell hozzá egészségügyi főiskola, h felvegyenek stewardessnek és ha nem akarsz az egészségügyben dolgozni, akkor szerintem ez felesleges.
2012. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kell, de egyrészről érdekel, másrészről a szakfordítóihoz elengedhetetlen vmilyen egészségügyi végzettség. Az angolt nagyon szeretem, meg mindig is érdekelt az egészségügy. Eredetileg orvos szerettem volna lenni, de az nem jött össze, emelt kémiára meg nem tudok felkészülni. Így marad az egészségügyi fősuli. De régebben is gondolkodtam már azon, hogy légiutas kísérő, csak bennem volt, hogy azt meddig is lehet csinálni, meg mit csinálok, ha mégsem stb. Így legalább lenne több végzettségem is, tudnék mit csinálni, ha a stewardesskedést befejezem :D
2012. jún. 27. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!