Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne így gólyatáborba...

Érdemes lenne így gólyatáborba mennem?

Figyelt kérdés
A tábor Zánkán lesz (már ha felvesznek), 3 napos. Én elég zárkózott ember vagyok és nem is az a nagy bulizós fajta. Van egy 5-6 közeli barátom, akikkel néha bulizok egyet, de azért nem túl sűrűn. Senki ismerősöm nem lesz a táborban, nem tudom, h jól érezném-e magam a sok idegen között (meg hogy én nem is vagyok olyan, hogy odamegyek magamtól akárkihez beszélgetni). Viszont azt sem szeretném, hogy mikor elkezdődik a suli, én legyek az egyetlen, aki nem ismer senkit és az első napokban/hetekben ne tudjak senkivel beszélni.
2012. jún. 29. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Gólyatáborba érdemes elmenni, legalább megismered a leendő évfolyamtársaidat, és lehet hogy a más környezet is befolyásolni fogja a hangulatod. A felsőbbévesek (a legtöbb helyen) a gólyákat megpróbálják egy közösséggé formálni sokféle úton-módon. De ha nem mész el nem egy katasztrófa, nekem is sok évfolyamtársam nem volt gólyatáborban, mégis simán beilleszkedtek. Ha másért nem, csak az élmény miatt mindenképp érdemes elmenni.
2012. jún. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ilyen vagyok, mint te, mégis elmegyek gólyatáborba. Szerintem lesznek hozzád hasonlóak is, akikkel jobban kijössz majd. Hidd el, hogy a végén nem fogod megbánni!
2012. jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Annó én is kicsit félve mentem le a gólyatáborba, de nem bántam meg.

MINDENKÉPPEN menj el, ha tudsz!


(Azóta 2 táborban szervező is voltam és jövőre megyek ismét egyrészt, mint szervező, másrészt mint MSc gólya.)


Az egyetemen sem lesz túl sok ismerős arc, mindenképpen hasznos elkezdeni kapcsolatokat kiépíteni a többiekkel. Éveken át valószínűleg a környezeteben lesznek és sokszor szorulhatsz a segítségükre.

2012. jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Semmit nem vesztesz, ha nem mész, és biztos vagyok benne, hogy nem te leszel az egyetlen, aki nem megy. Annyi "előnyük" lesz azoknak, akik mennek, hogy két héttel korábban találkoznak egymással, de utána lehet, hogy évekig egy szót sem váltanak majd. Aztán az első hetekben úgyis lesznek összeszoktató programok, hamar megtalálod majd azokat, akikkel szívesen töltöd az idődet.
2012. jún. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azért azok a programok közel sem lesznek olyan hatásosak, mint a gólyatábor.
2012. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el. Nekem is van ismerősöm, aki úgy ment el, hogy nem szeret szórakozni, sem inni, elég kultúrsznob amúgy is, de tetszett neki. Az utolsó napokban már este is jött velünk bulizni, nem csak olvasgatott a sátorban:P
2012. jún. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el mindenképp! Én is ilyesmi zárkózott fajta vagyok/voltam, de már rögtön az elején összebarátkoztam pár emberrel. Aztán meg az alkohol is csak segít abban, hogy ne félj másokkal barátkozni :D Hidd el, tényleg baromi rossz úgy bemenni az egyetemre, hogy már mindenkinek van csomó haverja, csak te nem ismersz senkit. Ez amúgy nem lenne gond, csak mivel zárkózott vagy, mégjobban kívülállóként fogod érezni magad. Hidd el, tudom miről beszélek, egyszóval, menj! :)
2012. jún. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el!!

Én utálom a piát, bulit, az éjjelezést, a későn fekvést, de szerintem el fogok menni, pont azért, mert amúgy is irtó nehéz beilleszkednem, főleg, ha ezt kihagyom...

2012. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged rá mindenképpen menj el! Hidd el a legtöbben hasonló érzésekkel küszködnek mint te, aztán egy feledhetetlen élmény lesz mindenkinek! :) Semmi sem kötelező ott, ha nem akarsz valamit megcsinálni, nem csinálod és ennyi. Senki nem fog csúnyán nézni rád ezért!

A felsőbbéveseknek nem az a célja, hogy szét legyetek csicskáztatva és kellemetlenül érezzétek magatokat (mint ahogy az a közhitben él), hanem hogy összekovácsoljon titeket egy csapattá. Azért vannak ott, hogy oldják a feszültséget és a kezdeti idegességet, aztán néhány feles és hidd el el is felejtetted, hogy megfordult a fejedben, hogy nem akartál elmenni. :) Olyanokkal is jót társalogsz majd, akikkel alapjáraton szóba sem állnál!

Én utolsó napokban a tábor előtt lelkibeteg voltam, hogy nem is akarok én odamenni, de már ki volt fizetve, így meg csak elmentem. Életem legjobb döntése volt! Ott szövődtek leginkább az első barátságok és még mindig az ott megismert csapattal szoktunk lógni/bulizni általában. Ők képezik a baráti társaságomat. Persze nem mindenki, de hatalmas előny és kevesebb stressz, ha első nap már úgy mész be az egyetemre, hogy ismerősök fogadnak vigyorogva és rögtön kezdődik a sztorizgatás. :)

2012. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!