Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy működik a kollégiumi...

Hogy működik a kollégiumi élet a főiskolákon és az egyetemeken?

Figyelt kérdés
Elsősorban az időkorlátozásra lennék kíváncsi (10 órakor takarodó stb.), mert egyik ismerősömtől halottam, hogy a Debreceni Egyetemen tanul és ott a campus hotelben van és nincsenek időhöz kötve
2012. júl. 8. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én is Debrecenio egyetemista vagyok, kollégista is, bár nem a campuson. Nincs korlátozás, azt csinálhatsz amit akarsz, egyedül annyi hogy 11 után nem nagyon ajánlatos hangoskodni, de akkor se mert tilos hanem mert kapsz a többi diáktól:-D
2012. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ugyanmár! sztem Magyarországon nincs olyan főiskolás/egyetemi kollégium ahol lenne időkorlátozás. elég sz.rul is festene ha FELNŐTT EMBEREKET (ott nem csak 18-19 évesek vannak, van olyan is aki 30 fölött van már) elküldenének aludni 10 órakkor.
2012. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát az igaz :D csak mert úgy néz ki, hogy kollégista leszek és tartottam attól, hogy esetleg nem lesz lehetőség hogy esténként esetleg elmenjünk moziba, vagy ide oda szétnézni :) köszönöm a válaszokat :)
2012. júl. 8. 14:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy bárhol korlátozás lenne...

Nálunk Győrben is ki-be járhattál volt beléptetőrendszer ujjlenyomattal és kártyával, egyedül annyi volt, hogy 9 után csak az egyik porta volt nyitva, de az 0-24-ben.

De se takarodó semmi nem volt, volt, hogy az egész éjjelt áttanultuk, amikor épp olyan volt a helyzet... (Meg buli 2-3-ig :D)

2012. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na akkor megnyugodtam :P persze tanulni kell az az első, de azért szórakozás is kell :D :)
2012. júl. 10. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk annyi van, hogy 11-12-kor kulcsra zárják az ajtót, de ettől a portásnak kutya kötelessége ott ülni és ki-beengedni mindenkit szabadon. Illetve házirendben benne van, hogy 11-kor el kell csendesedni, fegyelmit róhatnak ki ha nem. Ha kolibulit tart valaki, akkor engedélyt kell kérni a koligazgatótól és a szinten lakóktól aláírást gyűjteni, ami tök fölösleges úgy is ott lesz a 90%-uk, szóval mindegy. :)

Érdembeli korlátozás nincs. Ez a 11 órás "csendrendelet" is értünk, diákokért él, hogy ne zavarjuk egymást a pihenésben. Régen rossz ha valaki nem képes felfogni, hogy attól hogy ő friss és éber mások még lehet aludni szeretnének éjszaka.

Hozzátenném, hogy nálunk minden ősszel kiszórnak ezért pár embert a koliból, de kultúr embereknél nem okoz problémát. :)

2012. júl. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) meg hát főiskolán nem hiszem hogy már 10 órakor pisziriadó van :)
2012. júl. 10. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:
A világon sehol nincs takarodó a felsőoktatási intézmények kollégiumaiban. Ha épp hajnali 3-kor érsz vissza, esetleg segg részegen akkor sem szólnak.
2012. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!