Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon sehol nem...

Magyarországon sehol nem hordanak iskolai egyenruhát?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 18:45
 1/10 anonim válasza:
100%

De. Itt:

[link]

2009. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
dehogynem, sok olyan iskola van, ahol pl kötelező a matrózblúz
2009. júl. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De, sok helyen. Alapítványi, egyházi iskolákban. vagy olyan középiskolában, ahol a szakmából adódik. Ünnepekre a legtöbb iskolának van egyenruhája. Van ahol vasalt kék inget, (hétköznap) oda jár barátnőm 4 gyereke, gondolhatod, egy nap egy ing a napköziben. egy hét: 16 vasalás. Meg apa.+ az ovis pörgős szoknyái.
2009. júl. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Képzelem én azt a személység, egyén tisztelést és fejlesztést, a szabadságra nevelést, az egyenruha mellett..
2009. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk kötelező köpeny volt gimiben (egyházi suli).

Szerintem annyiban jó volt, hogy az ottani gyerekek nagyon különböző háttérből jöttek de így nem "érvényesült", hogy az egyiknek mondjuk D&G pólója volt a másiknak meg sima kínai. Plusz ugye haspólók meg ilyesmik szóba se jöhettek.

Több iskolában javasolnám az egyenruhát, köpenyviselést, bár anno suliban mi is utáltuk, de most már értem a jelentőségét.

2009. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk évzáron és évnyitón kötelező+a fontos versenyeken. Egyébként én a KRK Szilády Áron Gimnáziumba járok. Ez egy református suli és a suliból ilyenkor átvonolunk a templomba. Ilyenkor egy jó érzés tölt el, hogy az egész város lát és büszke vagyok az iskolámra. Amúgy meg nagyon vicces 600 gyereket egyorma ruhában látni engem mindig megnevetett.
2009. júl. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
De, sok helyen. Ahova én járok ott nincs ilyen rendszer sajnos pedig nagyon szeretnék! Legalábbis én..
2011. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A mi giminkben nagyon régen volt, de eltörölték. Matrózblúzból és taft szoknyából állt, csatos cipővel. Szerintem sokkal jobb lenne, ha újra bevezetnék, hiszen akkor nem a külsőségek alapján ítélnék meg egymást a tanulók, hanem a belső személyisége alapján. :)
2012. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim is mindig erre vágytak. A fiamnál volt címeres nyomott póló, ők még a Balatonra is abban mentek. Mondjuk, volt is okuk a sulira büszkének lenniük.

A barátnőm öt gyereke zenetagozatosban világoskék inget vagy blúzt kell hordjon. Napi öt, heti 25 VASALANDÓ felső!!!

2012. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lázár Gergely válasza:
42%
Az én általános iskolámban a mai napig van. Nekem is volt egyenruhám. Mert így megdőlnek a sztereotípiák, arra nevel, hogy mindenki egyenlő. Ágáljon ellene aki és ahogy akar, engem nem érdekel. Én támogatom, hogy egy iskolában LEGYEN egyenruha.
2017. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!