Szociális támogatás?

Figyelt kérdés

Most leszek elsős és félárva vagyok és kapok árvasági támogatást. Azt nem tudom, hogy hogy kell feltüntetni ezt a kérvényen?


Más (nem adózó) havi jövedelmen belül melyik?

családi pótlék, gyermekvédelmi tám, szociális segély, önkormányzati tám, tartásdíj, összes egyéb.


Esetleg van itt olyan, aki tudja?


Valaki tudja, hogy az én helyzetemben Bursa Hungarica is igényelhető-e?


2012. aug. 11. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Bursa hungarica mindenképpen igényelhető, az az a támogatás amit még a költségtérítésesek is igényelhetnek.

Amúgy általában a szoctám igénylésénél van olyan hely ahol be lehet jelölni majd bevinni/bescannelni attól függ merre hogyan kell igényelni a szükséges papírokat.

2012. aug. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

általában a félárvák külön kategóriát jelentenek szoctámnál. én is az vagyok. minket "jobbfejként" pontoznak, mert azt hiszem 11900nál nem kaphatunk kevesebbet. szóval amennyi pontra a két szülővel élők 5-6 ezret kapnak, arra mi legalább 11900. persze a minimum pontot nekünk is el kell érni már. mikor gólya voltam 2009-ben, akkor a félárvaság alapból elég volt a szoctám megkapásához. mondjuk ez elég igazságtalan is volt a többiekkel, mert attól még lehet kő gazdag valaki.

a hök-nél az első hetekben ki lesz írva a pályázat és abba minden bele lesz írva, hogy miket kell csatolni és hogyan kell kitölteni. de vigyázz, nehogy kicsússz a határidőből, mert akkor cumi van.

2012. aug. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyomtatványok:

[link]


A szociális gondoskodásról szóló tájékoztató:


[link]

2022. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!