Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a gimitől. Mi...

Nagyon félek a gimitől. Mi lesz velem?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos, jövőre gimibe megyek (itt helybe, az osztályból többen is velem jönnek mégis nagyon félek...) félek, hogy mien osztályom lesz,félek, jóba leszek-e mindenkivel...félek, hogy a barátaim találnak egy "jobb, aranyosabb" barátot és magamra maradok. elég nehezen oldódom fel,igy mivan ha mig a barátaim könnyen összeismerkednek az ujakkal nekem nem fog menni, és elkönyvelnek valami kis kivülállónak...?! félek, mert mi leszünk a legkisebbek, és mivan ha cikizni fognak a nagyok?! sosem voltam hires a srácok körében mig a barátnőim annál inkább...ők most általánosba is tök közvetlenek a fiukkal, mig én nem tudok. Hogy próbáljak meg közvetlenebb lenni? hogyan oldódjak fell könnyen? bármilyen segitségnek ,nyugtatásnak nagyon örülök!
2008. máj. 9. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nyugi!

A saját osztályodban, évfolyamodban kb. ugyanakkorák lesznek. A gimnázium nem 8 osztályos? Akkor lesznek nálad sokkal kisebbek is.

Ezen kívül gimnáziumba az okosabbak szoktak kerülni... azok meg nem piszkálnak annyira.

Az, hogy idáig nem voltál "híres", nem sokat jelent. Lehet, hogy most fogsz majd érni, és a srácok megőrülnek érted! :-)

Menjél nyugodtan, és ismerkedj, ahogy lehet.

Sok sikert!

2008. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Mintha magamat láttam volna négy évvel ezelőtt... :)

Ne izgulj! Természetes, hogy van benned egy kis félelem, hisz az egész helyzet új és ismeretlen számodra. Idáig ugyanazokat az embereket láttad nap mint nap és most mást kell "nézned". De mikor először mentél iskolába, elsősként, milyen érzéseid voltak?!

Ne gondold azt, hogy másban nincs meg az újtól való félelem! Mivel gondolom elég sokan lesztek (30-40 fő) és többen is mentek az osztályodból ugyanoda, ezért a "régiekre" való támaszkodás nagyon sokat segíthet az új kapcsolatok kialakításában. Ha más nem is -(bár ez lehetetlen, hiszen ha Te nem is vagy kezdeményező, az új osztálytársaid mégis odajöhetnek hozzád)-, ők ott lesznek.

Sok sikert kívánok!

2008. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igaz, 6 éves a suli, lehet hatodik után átmenni,igy két évvel fiatalabbak lesznek a legkisebbek. A másik hogy unokatesóm szintén oda jár, és ő a srácok kedvence (egy évvel idősebb) és mindig olyan kellemetlenül érzem magam, feszengek ha vele vagyok, és emiatt is kevésbbé nyilok meg. Ő mindenkit ismer, és őt is mindenki, és mivan ha mindenki hozzá fog hasonlitani, és akkor majd mondják neki hogy "hé milyen kis lúzer u.hugod van neked...!" köszi a választ, remélem ugy lesz ahogy irod :) de tényleg nagyon stresszelek emiatt, és ahogy közeledik a szept., egyre roszabb és folyton csak ezen filózok, meg hogy nekem miért nincs barátom...mert ha lenne egy idősebb, (és ő is ebbe a gimibe járna) tuti hogy sokkal könnyebb lenne bevágódni a nagyobbaknál :(
2008. máj. 9. 19:46
 4/13 A kérdező kommentje:
arra már nem emléxem mikor általánosba mentem...de mikor felsős (ötödikes) lettem és szétszedték az osztályt, ugyan ez volt...meg nálunk most a két városi suliból jönnek a gimibe, és a két suli nyolcadikos osztályai utáljuk egymást! (mármint az egyiks suli a másik tanulóit és vissza ugyanez) tényleg ilyen voltál te is?:) és veled mi történt utána? :) remélem minden jól alakult, és velem is ez fog! :) köszönöm a válaszokat!
2008. máj. 9. 19:51
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

A második válaszadó vagyok: igen, pontosan ez volt, bár én teljesen ismeretlenül mentem a középiskolába. De lám, elröpült a négy év, és az elmúlt napokban leérettségiztem.

Az osztálytársaim se ismerték egymást, és meglepő visszagondolni, hogy annak idején a gólyatáborban ki-kivel barátkozott és most milyen viszonyban vannak. Érdekes. :)

Amúgy szerintem senki nem fog az unokatesódhoz hasonlítani - ez inkább testvéreknél szokás. :)

2008. máj. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Leírom az én sztorimat is, hátha tudsz belőle tanulni:)

Amikor nyolcadikos voltam, én is nagyon féltem attól, hogy mi lesz velem a gimiben. Mindig is csúnyának tartottam magam, barátaim sem voltak nagyon, az általános sulis osztályomból csak 1-2 emberrel beszélgettem, de ettől függetelnül nem vártam az új lehetőségeket. Első pár napban - hétben biztos nem lesz túl könnyű. Anno én is a régi évfolyamtársaimra hagyatokoztam, míg ki nem építettem a saját baráti körömet. És őket nem az osztálytársaim személyében találtam meg, hanem a felsőbb évfolyamosokkal spanoltam össze. Ez kb első végére alakult így ki. Nálunk főleg szakonként jöttek létre barátságok, és a közös sulis kirándulások is segítettek ebben, na meg az egyes stílusirányzatok, aztán ugyanoda a szórakozóhelyre jártunk később, és mégtöbb embert ismertünk meg. Szóval annyit mondanék, hogy nem kell stresszelni, hagyd a dolgokat, majd folynak azok szépen a maguk rendjén, siettetni úgysme tudod őket. Na és persze mindig csak magadat add, ne akarj senkinek megfeleni. Hogy nicns pasid, nem kell rajta rágódni. Majd lesz:) Nekem is lettek, nem is akrámilyenek, bár én sosem suliból választottam, bár biztos megvan annak is a varázsa. Akármiylen személyiség is vagy, úgyis megfogod találni a hozzád hasonló embereket, csak ez nem pár napos meló lesz. szia

2008. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
85%
ne felj tole.en masodeves vagyok es velem is ez volt a helyzet.a gimin nekem egy remalom.bumko osztalytarsaim vannak.de neked legalabb vannak olyanok akik veled mennek.nekem nem volt.en se vagyok nepszeru.de hidd el nem is szeretnek.legyel ilyen amilyen vagy!!!!!!!!engem is cikiztek de utanna egy ido utan mikor mar nagyobb lettem en is cikiztem a kicsiket.idovel megszokod!!hidd el.en mar csak tudom!!!!!!!hisz benne vagyok.sok sikert!!!!!!!!!!
2008. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
91%

Kedveském, te nem a gimitöl félsz ,hanem az UJTÓL.Próbáld meg megfordíttani a félelmed! MOnd azt magadban,hogy remekül fogod magad ott érzeni,képzeld el,hogy jó lesz, hogy pld.kedves barátnökre teszel szert.Ez a pozitiv gondolkoás alapja.Bedumálni magunknak a jót!És hidd el,meg is fog tötnénni a jó,ha mondogatod magadban,és lassan idövel el is hiszed.Sokat szegíthet az agykontrol.Próbáld elolvasni.Az ismeretlentöl való félelem,normális.Viszont te most olyasmitöl félsz ami még nincs,még nincsenek rosz osztálytársaid,nem taszított senki sem ki a kollektívból, a fiuk sem kerülnek...Csak átlépsz egy másik suliba.Ahol ugyanolyan hus-vér emberkék lesznk mint te,és sokan ugyanyolan biznytalanok mind te.Próbálj hinni magadban.MInden csak azon mulik,hogy érzel legbelül,mert ez vissztükrözödik a külvilágba.NÉzz szétt :Ugye vannak lányok akiket nem tartasz szépnek mégis van barátjuk!Mert ök maguk szépnek tartják magukat!! Tedd te is ezt ! NÉzz minden nap a tükörbe és mond az hogy :"szeretlek" vagy "szeretem magam","csodálatos vagyok,és kedvelnek a fiuk..." bármit amit szeretnél.SEGÍTT,hidd el.Én most kezdtem az ilyen gyakorlatokat 40 évesen,és bejött!!!

Sok gyönyörü élményt a gimibe neked,és csodás barátokat! Te is megérdemled mint bárki más!

2008. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a válaszokat! megpróbálom megfogadni a tanácsokat!!! és a jókivánságokat is! nagyon jól esnek! köszönöm!
2008. máj. 10. 21:19
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Ne félj, semmi rossz nem fog történni! Hisz lesznek új barátaid, rengeteg új embert fogsz megismerni és a látóköröd is kiszélesedik! Én a középsuliban ismertem meg a legjobb barátaimat, akik azóta is azok! Ennek már jó pár éve (11 éve kezdtem), és azóta is napi, heti szinten tartjuk a kapcsolatot! Én is féltem anno, de tök jó, amikor új dolgok történnek veled! Ne félj ezektől!
2008. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!