Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire számíthatok, ha külföldön...

Mire számíthatok, ha külföldön akarok doktorálni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a külföldi egyetemeken teljesen más a doktori képzés, mint itt, pl. nem kell tanítani doktoranduszként. Ott is kaphatnék ösztöndíjat, vagy dolgoznom kellene a doktori suli mellett?

2012. aug. 22. 14:16
 1/2 anonim válasza:
74%

Nos, ez úgy működik, hogy az az egyetem ahova menni szeretnél meghirdet egy pályázatot. A felhívás tartalmazza a támogatás várható díját is. De, ha mégsem hirdet meg az egyetem ilyesmit, egész biztosan van költségtérítéses phd lehetőség is, tehát fizethetsz nekik nyugodtan egy csillagászati összeget, ez esetben gondolom utána kell majd járni az adott egyetemen.


Aztán megpályázod a felhívást a rengeteg emberrel együtt.

A pályázatodnak várhatóan tartalmaznia kell egy csomó mindent, meg kell mutatnod, hogy milyen jegyeket szereztél, milyen tdk-id voltak, milyen diplomadolgozatod volt, milyen publikációid voltak, esetleg kérhetnek erkölcsi bizonyítványt. Általában kérnek még egy ajánlást a témavezetődtől (meg talán még más professzoroktól is), mármint attól a proftól akinél a diplomádat írtad.

Ahhoz, hogy komolyan vegyenek nem árt, ha a témavezetőd elismert ott, ahova menni szeretnél.


Gondolj bele abba is, hogy ha nem sikerül elvégezni egy ilyen képzést vissza fogják fizettetni veled a támogatás teljes díját (~ 1000-1500 eur havonta).


Ha egyéb munkát vállalsz nappalis phd mellett elképzelhető, hogy felbontják a szerződést.


Sok szerencsét!

2012. nov. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri és igen, bizonyos dolgokban más. Remélem nem túl késői a válasz, mert tavalyi kérdés. Attól függ milyen szakra gondolsz és melyik egyetemre külföldön. Ja és a személyiségedtől is függ. Mert van akinek a magyar doktori iskola is beválik, de ez sok mindentől függ, van akinek a külföldi válna be jobban. Kaphatsz ösztöndíjat természetesen, ha jó vagy. De ez nagyon szakfüggő. Semmi konkrétat nem írtál, így nem is lehet konkrétumot mondani a kérdésedre, de bizonyos szakoknál megéri külföldre menni. Ha beszélsz min 1-2 nyelvet akkor már mesterszakra is érdemes oda menni.
2013. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!