Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez mennyire jó ötlet? Csináltá...

Ez mennyire jó ötlet? Csináltátok már így?

Figyelt kérdés

azon gondolkodom, hogy érettségi után elkezdek vmi tanári szakot vagy óvodapedagógiát az egyetemen

és ha elvégeztem akkorra már több tapasztalatom lesz és remélhetőleg több nyelvizsga is és elkezdem az orvosit pénzesbe de közbe dolgozok suliba

gyerekorvos szeretnék lenni

vagy hülye ötlet?


2012. aug. 24. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
mért nem jó egyből az orvosi?
2012. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

most tutira nem vennének fel egy ilyen egyetemre, de nagyon szeretném

nem akarok kijönni a gyakorlatból, se dolgozni és tétlenül ülni míg benem kerülök mert most jöttem rá sajnos későn hogy a tanulás milyen fontos

úgy tervezem, hogy most megyek tanárira, ilyen tanító szóval kisgyerekeket oktatónak

és pár év után ha elvégeztem ugyanazon a sulin beíratkozok fizetős orvosira

2012. aug. 24. 13:32
 3/17 A kérdező kommentje:
lehet bolondos a gondolatmenetem :S igaz?
2012. aug. 24. 13:33
 4/17 A kérdező kommentje:

azért gondoltam így, mert ugye a gyerekekkel foglalkoznék a pedagógia szakon is

azt tanulnánk, hogy hogyan kell bánni velük stb...

és hátha ez egy icipici előny lesz majd az orvosin

addig még nyelveket szeretnék tanulni, legalább egy angol felsőfokú és spanyol vagy vmi más közép ...

2012. aug. 24. 13:35
 5/17 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogy az orvosit vihetném-e levelezőn? hogy ha iskolában tanítok, akkor lesz-e időm bejárni

levelezőn mennyire hatékony?

nem akarok én híres agysebész lenni, csak egy sima gyermekorvos egy kórházban

nagy álmom

2012. aug. 24. 13:36
 6/17 A kérdező kommentje:

és még az a kérdésem lenne, hogy lesz majd lehetőségem középsuli után valamikor bioszból érettségizni? mert 2 évig kell tanulni, hogy lehessen érettségim és én már egy ideje nem tanulom, mert közg-re járok

akkor hogy kéne majd csinálnom? köszönöm annak, aki segít

2012. aug. 24. 13:38
 7/17 anonim ***** válasza:
De van több milliód félévenként? Mert az orvosi annyiba kerül és dolgozni nem igen lesz időd mellette
2012. aug. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
hááát az orvosi elég drága + 12 félév, ha közbe dolgozol akkor az akár 16-17 félév is lehet (elég nehéz szak). A pedagógusok teljes állásban is keveset kapnak, PEDIG ők délután is dolgoznak (napköziben vannak, dolgozatok, szülői, meg ilyen tanári dolgok). De ha ez minden álmod, akkor sok sikert és kitartást (:. Nehéz lesz :D
2012. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

hát úgy gondolom, hogy az orvosi előtt dolgozik pl.: 2 évet és összekaparom vhogy

25 év felett már nem kerülhetek be államira vagy tévedek?

mennyire vennék figyelembe, hogy nekem már van egy tanári diplomám ugyanaz a sulin belül másik karon?

2012. aug. 24. 13:43
 10/17 anonim ***** válasza:

Szereted illetve tudod a biológiát, anatómiát, élettant, kémiát, fizikát? Egy orvosnak nem ám olyan hú de könnyű élete van. Hatalmas tudásanyagnak kell a fejében lennie. Az édeskevés, hogy a gyerekekkel el tud csacsogni, attól nem gyógyulnak meg. Óriási a felelősségük, és rohadtul kevés pénzt kapnak.

Bár ha elhivatott és kiemelkedően okos vagy, akkor a terved megvalósítható, ha kitartasz mellette.

2012. aug. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!