Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná szitkozódá...

Valaki elmagyarázná szitkozódás nélkül, hogy mégis milyen hátrányokban részesülök, ha nem tanulok/rosszak a tanulmányi eredményeim?

Figyelt kérdés

A szüleim csak annyit mondanak,hogy nem lesz belőlem semmi,meg hogy télen a hidegben,nyáron a melegben kell majd dolgozzak.Ez nekem elég szájbarágósnak tűnik.Ennyi engem nemigen motivál,hogy tanuljak,elmondanátok ti,hogy mit hagyok ki az életemből ha nem tanulok?

A koromat nem írom le,de biztosak lehettek benne,hogy több vagyok mint 14 és azért írom,mert kiábrándultam a sok tanulásból.Régebben még tanultam szorgalmasan de most már nem látom sok értelmét.


2012. aug. 25. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ember a legszebb éveit az egyetem alatt éli, ha nem tanulsz, akkor kimaradsz abból
2012. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos.. én azért mondom ezt, mert sok ismerősöm van aki így járt: nem tanultak, nem érdekelte őket a jövőjük, csak egyszerűen azt hitték, hogy majd kimennek csak úgy külföldre s ledolgoznak pár évet, árulnak piacon, vagy bármi, csak éppen nőjön a budget.. vagy csak úgy valami vállalkozásba belefognak innen-onnan szerzett pénzből.. Ez még talán ment is volna egy ideig, sőt ment is igazából, de egy adott pillatban beköszöntött a válság, s akkor mindennek annyi.. Nincs munkájuk, vagy ha van is, csupán kőmüves munka, de még azt se igazán fizetik meg, sok esetben az ígért fizetés felét sem megközelítő összeget adnak, ritka amikor rendesen kifizetik őket. Minden napuk stresszből áll, nem tudják, hogy honnan kerítsenek pénzt, segélyt nem kapnak, külföldre menni dolgozni pedig csak úgy ingyen nem lehet, oda is kell indulásképp egy 100-150ezer Ft. Szóval, nincs pénzük, az egészségük is tönkremegy, a mindennapi kenyerüket, ételüket fedezni nem igazán tudják, amennyi pénzt is tudnak az építkezésből keresni ebben a dög nagy melegben, ahol még a környezet sem biztonságos (bármely pillanatban leeshetnek az állásról), azt a pénzt is a számlákra adják, meg aztán azt is leginkább kölcsönből tudják kifizetni. Szóval magyarán megmondva szar életük van. S akkor itt jön az a pillanat, amikor ez a mondat mindegyikük száját elhagyja: "Bár tanultam volna annak idején, most lenne egy jó szakmám, jó fizetéssel, egy szép családom is lehetne akár és az élet így szép volna."


Hidd el, kedves kérdező, a mai világban már az sem megy, hogy egy fiatal kölyökből hirtelen nagy maffia lesz, vagy valami fontos ember.. a mai világban ez a lényeg: tanulni, tudatosan élni. Nézd, nem muszáj mindenkiből osztályelső legyen, nem muszáj mindenki elméleti gimnáziumba járjon. Az is bőven elég, ha tanulsz, odafigyelsz, és mondjuk elvégzel egy szakközépsulit, mondjuk nem mondom, hogy feltétlenül autószerelő legyél, de pl. lehetnél mondjuk asztalos, villanyszerelő, vagy akár elvégezhetnél majd egy CNC esztergályos tanfolyamot. Amúgy megsúgom, hogy az említett szakmák a legkeresettebb sszakmák közé tartoznak.;) Gondolj bele, milyen szép jövőd lehet, ha tanulsz: Lesz egy jól fizető szakmád, családot alapíthatsz idővel, házat vásárolhatsz, autót, nyaralhatsz a családoddal, kedveseddel. Gondolj bele abba is, mi lesz ha nem tanulsz.. fent ki is fejtettem. Remélem nem akarsz olyan sorsra jutni. Ha már megajándékoztak téged is az élettel, akkor ne stresszel, meg bánattal töltsd napjaidat, hanem örömmel, boldogsággal, vidámsággal. Hidd el, megéri megfordulni! Ahány munkanélküli ember van ezen a Földön, mindegyik azt mondja: tanulj, mert megéri! Hidd el, ez aranyszabály.


Remélem segítettem ezzel valamit.

2012. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

engem általánosban nagyon sokat bántottak, főképp az alattam lévő osztályban, engem az motivált a tanulásra, hogy ne bukjak meg, ne kerüljek közéjük, mert tudtam, ha ez bekövetkezik, én idegileg összeomlok

a másik motiváló dolog, hogy itthon nem élünk luxusban, mármint nem kell nélkülöznünk, de meg kell gondolnunk néha, hogy mit vegyünk, emlékszem arra, hogy kiskoromban sok játékot nem kaptam meg, amit más gazdagabb osztálytársaim igen, és ez akkor rossz volt, eldöntöttem, hogy én jól fogok keresni, és mindent meg fogok adni a családomnak

továbbá találtam egy munkát, ami tetszik nekem, és érdekesnek is találom, jól is fizet, ezért most minden megteszek azért, hogy elérjem ezt a célom

szerintem neked is kéne kicsit nyitni a világ felé, szétnézni, hogy mi érdekel téged, miben van tehetséges, és arra hajtani, hogy azt a célt elérhesd

sok sikert :)

2012. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!