Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érné meg...

Milyen nyelvet érné meg tanulni angol-németen kivül (orosz, kínai)?

Figyelt kérdés

Angolból megvan a felsőfok, németből a középfok (de sztem felsőre is elmehettem volna, csak továbbtanulás miatt tökmindegy volt)


Milyen nyelvet érné meg még tanulni? édesapám azt mondja az oroszé illetve a kínaié lesz a jövő. Ez igaz? Én a spanyolon/olaszon gondolkoztam mert könnyűek, de apa oroszt/kínait mond, a világgazdaság átrendeződése miatt.


2012. júl. 26. 11:30
 1/5 webnyelv ***** válasza:

Az orosznak tényleg nagy jövője van állítólag. Talán a kínainak is.

Angol és német mellé még a francia is jól jöhet.


Angol-német után holland menne nagyon könnyen, valamire az is jó lehet, de attól is függ, mire akarod használni. Angol után az újlatin nyelvek (francia, olasz, spanyol) könnyebben mennek.


Célszerűség szempontjából: orosz, francia, kínai

Könnyűség szempontjából: holland (meg még a skandináv nyelvek) és az újlatin nyelvek.

A franciát azért tudnám ajánlani, mert angol után könnyű is, és még értelme is lenne.

2012. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én angol francia mellé mest kezdtem az arabot. Az orosz is jó.
2012. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az angol legyen mindenek előtt. Ha nincs konkrét célod vele, akkor a kínait felejtsd el, túl nehéz és majd megőrültem a jeleiktől. A kiejtés meg rémálom, egy betű kiejtésének négyféle jelentése is lehet. Tanultam kínaiul és tapasztalatból mondom, hogy amíg nagyjából 8 év alatt jutsz el egy erős középfokra, addig mondjuk oroszból ennek a fele is bőven elég. Az orosz nagyon hasznos lehet, de itthon az olasz is hasznos (a harmadik legnagyobb külföldi beruházók az olaszok). Menj rá az oroszra!
2012. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oroszul kezdtem el tanulni (6 félévig)
2012. nov. 9. 10:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket amúgy:))
2012. nov. 9. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!