Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit tanultok egy olyan...

Mennyit tanultok egy olyan tantárgyból ami nem megy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nálam töri gondok, förtelmesen utálom ezeket a tantárgyakat: Töri+Földrajz-->Földrajz nincs, de töri minden héten egyszer, ezelőtt héten kaptam dolgozatra egy egyest, szerencsésen az egész osztályból csak én-.-' Ezzel még nincs baj, egy egyes, csak egy egyest, kijavít(anám), de nem tudom megjegyezni a törit..=/ Most is tanulom-->tanulom-->készülök fürdés közben is tanulni a fürdőkádban--->aludtam egy nagyot délután így készülök fürdés után is tanulni, mert javítanom KELL. Nem szüleim miatt, magam miatt, mert muszájnak érzem, de nem tudom megjegyezni, javítani kettes nem elég egy egyes mellé, meg kell legalább a hármast szereznem, mert úgy pont kettesre állok, ami onnantól nem érdekel,plusz lenne még jegyünk,ami mellé 'odaállnék' jobban.


Nektek fiatalok van tantágy ami nem megy?:) Mennyit tanultok rá?


2012. nov. 6. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a joggal vagyok így, meg anno a töri sem ment. Az én fejemben nem maradnak meg nevek és évszámok és a töri 50%-ban nevek meg évszámok


Én úgy oldom meg a gondot, hogy vannak kulcs mondatok, szavak. Azokat kiemelem és azokat memorizálom. Ha azok megvannak akkor van kiinduló alap. A többi meg rizsa... az meg megy.

2012. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

: D Én általában vagy kitalálok valamit, amit ha felelek könnyen elronthatok, ha pl: Nem megy megjegyeznem egy várost, kitalálok rá valami becenevet, és így ebből fog eszembe jutni-->ez nem sikeres, feleléskor gáz ha véletlenül az adott becenévvel keverem. Nekem nehezen megy a rizsa, hol mikor/mit,és keveredik,hogy na akkor most a Koppány, így úgy, ezt csinált azt csinált, de megkéne tanulni pl: Nem tudom kit, és keverem a kettőt.

Ez nekem nehéz nagyon.

2012. nov. 6. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Figyi 8-adikos vagyok nekünk tavaly egy héten 3töri most 2

Ha keveset megtudsz jegyezni nagyjából akkor lényegeld ki a lecót és annak minimum a felét próbáld megtanulni.Azmár egy hármas.Vagy vigyél kiselőadást ugyanígy lényegelve annál is ugyanígy 3-as.

Nekem a matek nem megy annyira utolsó felmérő 2-es azelőtti 3-as (felvételi előtt..hűha)Abból én mindennap 2 órát tanulok és órai munkára pici tanári segítséggel összeszerencsétlenkedek egy 4-est.Vagy mondjuk cetlit megirok 4-esre.

2012. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Matek nekem sem, de szerencsére nem vizsga tantárgy(szakmát tanulok)Utolsó: Idén mindenkinek kell felvételizni? Azoknak is akik pl: sima szakmunkásnak jelentkeznek?
2012. nov. 7. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen középsuliba mész.Van aho központit kell írnod de van ahol hetedik 2.félév/8-adik első féléves átlag alapján vesznek fel
2012. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

aha, köszönöm:)

Rám már nem vonatkozik mivel középsulis vagyok.

2012. nov. 8. 18:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó neked :D
2012. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!