Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Illik, muszáj vagy felesleges?...

Illik, muszáj vagy felesleges? Témavezető gond.

Figyelt kérdés

Volt egy konzulensem, készültem egy versenyre abban kértem segítségét (TDK). A témámat magam választottam ki, a dolgozatom magam írtam meg, átküldtem neki 2szer, mindkét alkalommal 1.5-2 hetet vártam az emailjére hogy mégis mi a véleménye a dolgozatomról. Annyit tett, hogy kijavította a vessző hibáimat, és leszűkítette a dogám mert túl sokat írtam, túlléptem a max karaktert. Egy-egy emailjére napokat-heteket vártam. Címben sem segített, gyakorlatilag 90%ban az én munkám. (egy szakirodalmat köszönhetek neki, az tényleg hasznos volt, a többi 30 könyvet, netes hivatkozást magamtól szereztem).

Szükségem lett volna lelki támogatásra, az is elmaradt, mert a verseny előtt baromira izgultam. Megmondta hogy őt nem érdekli a lelki világom, meg érezhetően kb semmi sem velem kapcsolatban. Közölte velem 1 hónapja h nem jön el a versenyemre.(nem volt kedve bejönni az egyetemre... ezt így nem mondta, de tudtam) Én már nem is reagáltam erre, azóta nem beszéltünk. Verseny előtt pár nappal összefutottam vele a folyosón annyit nem kérdett hogy állok,felkészültem-e, semmi... Gyakorlatilag sz.rban hagyott a végén, a versenyen álltam az eredményhirdetés előtt egyedül mint egy hülye, mindenkinek ottvolt a témavezetője, nekem senki. A versenyt megnyertem. Nem értesítettem őt erről, rá pár napra annyit írt mailben h gratulál. Na most, erre reagáljak vagy sz.rjak a fejére? Mérhetetlenül dühös vagyok rá, hogy egy ilyen hogy lehet tanár, és ha nem akart a mentorom lenni, nem kellett volna elvállalnia a konzulensi feladatot. Mit tegyek? Írjam h köszönöm, vagy kajak sz.rjam le? Semmit sem ér.



2012. nov. 17. 21:14
 1/9 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy nem is egy kedves mailt írt, hogy hát gratulál meg mi volt pontosan meg stb, hanem az email tárgyában odaírta h (gratulálok) .... :S:D
2012. nov. 17. 21:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NE reagálj semmit, így ezzel jelzed felé te is, hogy számodra nem jelent semmit sem ő, sem a gratulációja, semmi.


Nem kapott ő esetleg vmilyen pénzt a "felkészítésért" a sulitól, ami miatt papíron esetleg bevállalta, aztán ennyi?


Én ismeretlenül is GRATULÁLOK Neked!


Ne hagyd hogy egy ilyen személy elszomorítson vagy kedvedet szegje a továbbiakban! Legyél büszke, hogy EGYEDÜL csináltad végig. Le a kalappal előtted.


Ezt tanárként írom.

Üdv!

2012. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudod mit? Szép munka volt, a saját erődből is képes vagy sokra vinni!

És légy jobb nála, visszaírnék neki annyit, hogy köszönöm.

Enyni, kenje a hajára aztán a bunló stílusát. Te jobb vagy!!

2012. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi nem bosszantóbb az ilyen személyek számára, ha valaki átnéz rajtuk...

Ha még visszaírsz neki, akkor nyeregben érezheti magát.

2012. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves válaszokat! Szívem szerint semmit sem írnék... csak félek, nehogy az legyen, hogy még én vagyok a bunkó :S El sem hiszitek milyen rossz érzés volt egyedül állni az eredményhirdetés előtt, mindenkit ott biztattak a konzulensei, én meg... előtte még egy emailt sem írt nekem hogy sok sikert, vagy hogy írjam meg majd mi volt, semmi ... :S Csak nehogy a többi tanár szemében a tanszékről én legyek a szemét :( No meg tovább jutottam OTDK-ra, nem tudom hogy szükségem lehet-e még a konzulensemre, vagy az adataira vagy bármire... mert ugye regisztrálni kellesz majd nekem az országos versenyre....de olyan düh van bennem :( és annyit sírtam már...
2012. nov. 17. 22:37
 6/9 A kérdező kommentje:
És ezért is írtam ki a kérdést, mert szerettem volna tudni, h én reagálom túl a helyzetet, és elégedjek meg azzal h átnézte formailag a dolgozatomat, vagy tényleg jogos a kiakadásom. Még anno kértem h segítsen az irodalomjegyzék megszerkesztésében, mert először írtam ilyet, fogalmam sem volt hogy kell... kérdeztem hogyan csináljam meg a diavetítést...mindig készséges volt, irkálta ő, hogy hát küldjek el mindent, ő majd megnézi, ad anyagot stb, csak hát minden elmaradt :S Az irodalomjegyzéket magamtól rendszereztem, anyagot is magamtól szedtem... és nem tudom tényleg illik-e bármilyen reakció vagy hagyjam... kétlem amúgy h érdekelné hha nem válaszolok neki.... Egy másik tanár "vett a szárnyai alá" a TDK után, és kezdett most velem komolyabban foglalkozni, mondta h ad nekem majd ötleteket ha gondolom, meg fordulhatok bármikor hozzá... a powerpointomat is ő vizsgálta át h szükséges-e még javítás... de elvagyok keseredve :( ha valaki nem akar a konzulensem lenni, miért vállal el... :(
2012. nov. 17. 22:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj, és egyébként nem kapott pénzt ezért! Nem is kötelezte senki, és volt is nyáron pár konfliktusom vele, mert megmondtam h igazán törődhetne velem, ha meg nem akar velem foglalkozni mondja meg, keresek mást, nincs gond... de írta h ő segít... hát...:S
2012. nov. 17. 22:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem most hagyd a francba a volt "konzulensed". NE reagálj neki.

Főleg, ha időközben van másik oktató, aki segít, akkor összpontosíts a hogyan továbbra. Azzal csak a saját esélyeidet rontod, ha a megtörtént dolgon való (még ha jogos) bánkódásra pazarlod az energiádat.


1.

2012. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem fogok írni neki. Ha a kollégái kérdeznék h miért nem köszöntem meg vagy bármi, akkor megmondom h nem nagyon volt mit :S (mondjuk ismerik jól ezt a tanárt h elég hanyag...)
2012. nov. 17. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!