Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy főiskolás vagy egyetemista különóráit a szülei fizetik?

Figyelt kérdés
Nem gáz? Pl. sport, zene, nyelv(már van 2 nyelvvizsgája, szóval csak ilyen plusz, kb szórakozásból) stb.? Ezt kinek kéne fizetni? Ha a fiatal suli mellett dolgozik, nem jut idő a hobbijára. Vélemény?

2012. nov. 20. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális. De mondjuk nálunk mindig úgy volt, hogy a szüleim addig támogatnak, ameddig csak tudnak. Nekik ez a normális, így hát nekem is, mivel így nőttem fel.


Érdekes egyébként, mert pl. arra nem lett volna pofám pénzt kérni, hogy a fősulit/egyetemet fizessék (bár nálam ez nem játszik, mert marha drága a suli), de különórára most is el merném kérni simán. És tudom, hogy ha van rá keret, akkor adnak is.

Bár épp most gondolkodtam, hogy fel kellene kicsit frissíteni a nyelvtudásom, de az ösztöndíjamból szeretném finanszírozni.

2012. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...

Ha olyan szerencsés helyzetben vannak, hogy ezek a kiadások is beleférnek a családi költségvetésbe, akkor szerencsés a fiatal, és most kell kihasználnia a lehetőségeket. A mai világban egyáltalán nem biztos, hogy mondjuk 2-3 év múlva is olyan jól fognak állni anyagilag...


Viszont ha például a szülőknek külön azért kell a kaján spórolniuk, mert a csemetéjük gitározni akar, az már más tészta.

2012. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!